کارآفرین گل و گیاه زینتی خانگی
ناهید نیک پندار مدیر انجمن گل و گیاه زینتی خانگی حامی کارآفرینان می باشم. به مدت سه سال با پشتیبانی مالی بنده در پرورش بنفشه آفریقایی در محیط خانگی بیش از 20 تولیدکننده خانگی فعال شده اند که در نمایشگاه ها تولیدشان را به فروش می رسانند.
[ تعداد بازدید : ۲۳ ]
چگونه یک گیاه مناسب دفتر کار برگزینیم
هرکسی میداند که گیاه های خانگی میتوانند یک محیط گرفته و دلتنگ را روشن کنند، به همان خوبی که میتوانند سموم محیط داخلی را بزدایند و به جو آن مکان اکسیژن اضافه کنند. با کمی تفکر میتوانید بهترین گیاه را برای بهبود زیبایی محیطی و سلامت بدن خود انتخاب کنید.
[ تعداد بازدید : ۲۷ ]
باغبانی خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد
بررسی حدود چهار هزار نفر نشان می‌دهد باغبانی منظم و مستمر می‌تواند به اندازه ۳۰ درصد طول عمر افراد بالای ۶۰ سال را افزایش دهد.
[ تعداد بازدید : ۳۵ ]
گل های مناسب برای کاشت در گلدان
گل هایی که در گلدان کاشته می شوند و در بالکن ها و حیات های نگهداری می شوند، تقریبا در هر رنگ و شکلی قابل تصور هستند. بسیاری از گل ها در گلدان ها عملکرد خوبی دارند و رنگ های زیبایی را در بالکن ها و حیات به ارمغان می آورند. کاشت گل ها در گلدان برای افراد علاقه مند به گلکاری یک کار بسیار لذت بخش است.
[ تعداد بازدید : ۱۱۱ ]
درختان زینتی، 20 گیاه زیبا برای فضای سبز خانه!
حیاط، باغ و محوطه خارجی فضای خانه زمانی می‌تواند زیبا و سرسبز باشد که گیاهانی با ویژگی‌های خاص در آن حضور داشته باشد. گل‌های رنگارنگ، میوه‌های زیبا، عطر و بوی مسخ‌کننده، برگ‌های آویزان و سایه‌انداز و... همه از ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند درخت و درختچه را زیبا و دلفریب کنند تا انتخابی برای کاشت و استفاده در محوطه فضای باز باشند.
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
۹ نکته مهم برای کسانی که در خانه ریحان پرورش می‌دهند
هر دوهفته یک بار (یا بیشتر) ریحان‌ها را جوانه گیری کنید. اجازه ندهید ریحان‌ها گل بدهند چرا که گل‌ها انرژی گیاه را می‌گیرند، از رشد شاخ و برگ جلوگیری می‌کنند و درصد روغن برگ‌ها را کم می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۱۲۹ ]
هندوانه مکعبی به شکل قلب  ، گلابی و مجسمه +عکس
یک شرکت چینی میوه‌ها را بر اساس سفارش در اشکال مختلف تولید می‌کند.شکل دلخواه میوه خود را سفارش دهید
[ تعداد بازدید : ۴۷ ]
فواید جالب نگهداری گیاهان خانگی برای سلامت
شاید بسیاری از ما تصورکنیم گیاهان طبیعی صرفا نقشی تزئینی در خانه یا محل کار ما دارند. اما استفاده از این گیاهان در محل زندگی، علاوه بر این که جلوه زیبایی به آن می‌دهند می‌توانند ما را از فوایدی که برای سلامت جسم و روحمان دارند نیز برخوردار کنند.
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
۹ اشتباه که باعث مرگ گیاهان آپارتمانی می‌شود
در پرورش گیاهان داخل خانه، که نور خورشید کمتری به گیاهان می‌رسد، اغلب بهتر این است که خاک را هر از گاهی خشک بگذاریم. البته اگر گیاهان‌تان رطوبت دوست هستند و به خاک همیشه خیس نیاز دارند این کار را نکنید و آبیاری منظم انجام دهید.
[ تعداد بازدید : ۱۲۲ ]
باغبانی و رابطه آن با سلامتی/ ۶ فایده شگفت‌انگیز باغبانی که درباره آن نمی‌دانید
همانطور که می‌دانید خاک سرشار از موجودات ریز و میکروسکوپی است. باغبان‌ها خواسته یا ناخواسته با خاک گیاهانشان درگیر بوده و در معرض این موجودات زنده قرار می‌گیرند. بدن شما با میزبان‌های جدید آشنا می‌شود و برای مبارزه با آنها اقدامات ایمنی جدی‌تری را انجام می‌دهد و این خود باعث می‌شود سطح ایمنی شخص بالا برود.
[ تعداد بازدید : ۱۷۲ ]
محققان عنوان می کنند؛ فواید آب کاکتوس را بدانیم!
برخی کارشناسان تغذیه معتقدند؛ آب کاکتوس دارای فواید درمانی برای سلامت بدن است.
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
نورهای مصنوعی و زندگی بخش برای گلدان های خانگی
برای همه ما زندگی بدون وجود گیاهان کسل‌کننده می‌شود. هیچ‌کس نمی‌تواند انرژی مثبتی را که از گلدان کوچک گل روی میز کار شلوغش می‌گیرد، انکار کند.
[ تعداد بازدید : ۱۰۰ ]
​خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت
گل ها و گیاهان خانگی همیشه باعث طراوت و شادابی فضای داخلی خانه می شوند، مهم نیست که در چه فصلی از سال هستید آن ها در همه حال آماده اند تا به دکوراسیون داخلی خانه شما روح و شادابی ببخشند.
[ تعداد بازدید : ۱۶۱ ]
گل‌های زیبایی که در فصل تابستان می‌توان آن‌ها را کاشت
هر فصلی گیاهان مربوط به خودش را دارد، گیاهانی که با شرایط آب و هوایی آن فصل سازگار هستند. فصل تابستان یکی از سخت ترین فصل ها برای نگه داری از گل و گیاه است، بنابر این اگر قصد دارید که گیاهی تهیه کنید که در شرایط سخت این فصل تاب بیاورد، بهتر است که نگاهی به این مطلب بیاندازید
[ تعداد بازدید : ۳۰۹ ]
برای دیدن سوسن چلچراغ آماده شوید/گلی که روبه انقراض است
اگر اهل طبیعت و دیدن زیبایی های آن هستید خود را برای یک سفر آماده کنید.سفر برای دیدن یک گل . گلی که دیگر چیزی به باز شدنش نمانده است . از اواسط خرداد تا انتهای آن، «سوسن چلچراغ» با عشوه و غمزه در دامان طبیعت داماش، خود را برای دوستدارانش به معرض نمایش می گذارد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۶ ]
با این گیاهان خانه‌هایتان را خوشبو کنید
گیاهان موجودات بسیار مفیدی هستند نه تنها از برگ، گل، ساقه و ریشه آنها می‌توان بهره برد بلکه از زیبای‌های بی‌نظیر و استشمام عطرهای دل انگیز آنها نیز می‌توان حس تازگی و طراوت را تجربه کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۹۶ ]
تمایل دانش‌آموزان به استفاده از گیاه «شب امتحان»!
با نزدیک شدن به زمان شروع امتحانات پایان ترم و با توجه به مطالعات اخیر درباره تاثیر گیاه رزماری در بهبود عملکرد حافظه، تمایل بسیاری از دانش‌آموزان در این انگلیس به استفاده از این گیاه به میزان چشمگیر افزایش یافته است.
[ تعداد بازدید : ۴۷ ]
​در خانه خود باغ رویایی مینیاتوری بسازید!
این روزها که زندگی شهری و مشغله‌هایش باعث دور شدن انسان‌ها از طبیعت شده یک گوشه دنج اما سبزغنیمت محسوب می‌شود؛ این فضا می‌تواند یک حیاط کوچک باشد یا حتی یک تراس.
[ تعداد بازدید : ۱۹۴ ]
پشت‌ بام‌ منزل‌تان را درختکاری کنید