بهار، بهترین زمان برای نوسازی باغچه‌ها
کرونا باشد یا نباشد، قرنطینه باشد یا نباشد، طبیعت کار خودش را می‌کند. درختان جوانه می‌زنند و شکوفه می‌کنند. حتی بعضی شکوفه‌ها کم کم دارند میوه می‌شوند. بازار پر است از سبزی‌های کوهی. والک، کنگر، قازیاغی، شنگ، کاسنی، پونه و آویشن. بهار بلد است جای خودش را باز کند، در این شرایط شما هم می‌توانید باغچه خود را بهترین کنید.
[ تعداد بازدید : ۱۰۶ ]
۹ گیاه آپارتمانی با آبیاری کم مخصوص فصل گرما
همه گیاهان به میزان مشخصی آب نیاز دارند ولی بسیاری از آنها به کم آبی مقاوم هستند و یا حتی آب کم را ترجیح می‌دهند. این نکته گزینه مثبتی است و گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی برای افراد فراموشکار ایده آل هستند.
[ تعداد بازدید : ۴,۷۶۸ ]
راهکار هایی جهت داشتن گیاهان شاداب
یکی از دغدغه‌های همیشگی صاحبان گل و گیاه در منزل، از دست رفتن نشاط و زیبایی گیاهانشان است. برای حفظ و به حداکثر رساندن شادابی گیاهان توصیه های زیر می تواند مفید باشد.
[ تعداد بازدید : ۳,۷۹۴ ]
دلایل زرد شدن برگ گل و گیاهان
حتما شما هم شاهد زرد شدن ناگهانی برگ گیاهان آپارتمانی تان بودید، تمام دلایلی که باعث زرد شدن برگ این گیاهان می شوند را در این مطلب بخوانید.
[ تعداد بازدید : ۹,۱۹۲ ]
باغبانی و رابطه آن با سلامتی/ ۶ فایده شگفت‌انگیز باغبانی که درباره آن نمی‌دانید
همانطور که می‌دانید خاک سرشار از موجودات ریز و میکروسکوپی است. باغبان‌ها خواسته یا ناخواسته با خاک گیاهانشان درگیر بوده و در معرض این موجودات زنده قرار می‌گیرند. بدن شما با میزبان‌های جدید آشنا می‌شود و برای مبارزه با آنها اقدامات ایمنی جدی‌تری را انجام می‌دهد و این خود باعث می‌شود سطح ایمنی شخص بالا برود.
[ تعداد بازدید : ۳,۰۳۱ ]
ارتباط باغبانی با حفظ سلامت سالمندان
براساس نتایج یک مطالعه، باغبانی در سنین بالا نه تنها به حفظ تحرک و فعالیت سالمندان کمک می کند، بلکه سلامت روانی و جسمی شان را نیز تقویت می کنند.
[ تعداد بازدید : ۴۱۹ ]
پشت‌ بام‌ منزل‌تان را درختکاری کنید
ما اینجا یک راهنمای مختصر برای‌تان جمع کرده‌ایم درباره اینکه چطور روی پشت‌بام‌تان یک فضای سبز خودمانی ایجاد کنید.
[ تعداد بازدید : ۳,۲۱۷ ]
برای سلامت ریه‌ها این گیاه را در خانه پرورش دهید
محبوبیت شامادورا به خاطر تطابقش با شرایط نور کم، تحمل در برابر دما‌های پایین و رشد دسته‌ای برگ‌های ظریف و زیبایش است. برخی اظهار دارند که این نخل محبوب‌ترین نخل خانگی است.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۵۵ ]
ترفندهای باغبانی حسادت برانگیز
باغبانی هم سرگرم کننده و هم آرامش بخش است. بسته به گیاهانی که می‌خواهید بکارید، هم می‌توانید رنگ و زیبایی به فضای بیرونی خانه خود بیفزایید و هم محصولات خوشمزه و آبدار تابستانی داشته باشید.
[ تعداد بازدید : ۲,۶۷۷ ]
آیا استفاده از گیاه خرفه بی خطر است؟
در مورد خواص گیاه خرفه چه می دانید؟ شاید خیلی از شما این را ندانید ولی مصرف گیاه خرفه برای سلامتتان مزایای بسیاری دارد. در حقیقت، دانشمندان به این حقیقت اعتقاد دارند که خرفه به همان اندازه که مورد توجه کشاورزان قرار گرفته باید مورد توجه متخصصان تغذیه هم قرار گیرد.
[ تعداد بازدید : ۲۹۶ ]
سلامت در کنار عضو سبز خانه
نگهداری از گیاهان در خانه فعالیتی بسیار لذتبخش است و به زیبایی خانه‌ها و حتی محل کار می‌افزاید اما گیاهان خانگی می‌توانند نقشی فراتر از زیبایی در زندگی انسان بازی کنند.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۱۸ ]
محافظت گیاهان در برابر سرمای زمستان
اگر در منطقه‌ای زندگی می کنید که هوا در طی پاییز و زمستان سرد است و احتمال آسیب رساندن به گیاه شما وجود دارد، می توانید با بکارگیری برخی از نکته ها، شانس زنده ماندن گیاهتان رادر طی زمستان افزایش دهید.
[ تعداد بازدید : ۲۷,۳۴۸ ]
فواید جالب نگهداری گیاهان خانگی برای سلامت
شاید بسیاری از ما تصورکنیم گیاهان طبیعی صرفا نقشی تزئینی در خانه یا محل کار ما دارند. اما استفاده از این گیاهان در محل زندگی، علاوه بر این که جلوه زیبایی به آن می‌دهند می‌توانند ما را از فوایدی که برای سلامت جسم و روحمان دارند نیز برخوردار کنند.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۱۵ ]
همسایه‌ها را دور گل‌ها جمع کرده‌ام
ابتدا قرار بود ما سری به این مرکز بزنیم و با بانویی که چهره نمونه فضای سبزی منطقه است گفت‌وگو کنیم اما وقتی به این مرکز رفتیم دیدیم که تعداد زیادی شهروند با روحیه و پر انرژی در این مرکز حضور دارند که هر کدام یک شهروند نمونه فضای سبز هستند و کلی برای پرورش گل و گیاه در مزرعه خانواده بوستان رازی، داخل بوستان مهر و فضای منزلشان وقت گذاشته‌اند.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۴ ]
درمان استرس و افسردگی با ۱۱ گیاه آپارتمانی شادی‌آور
اگر گیاه عشقه یا پاپیتال را در دکوراسیون منزل خود نگهداری کنید، متوجه می‌شوید با وجود این گیاه که مراقبت کمی هم نیاز دارد تنفس شما روان‌تر و آسانتر می‌شود. پاپیتال به عنوان یکی از برترین گیاهانی است که بطور طبیعی هوا را پاکیزه می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۴,۶۹۸ ]
خودت بساز: خلاقیت در ساخت گلدان
در این قسمت می خواهیم ساخت پایه ای ساده و دکوراتیو برای گلدان های کوچک محوطه خانه تان را آموزش دهیم، لباس کار بپوشید و با انرژی شروع کنید!
[ تعداد بازدید : ۱,۷۵۱ ]
باغبانی خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد
بررسی حدود چهار هزار نفر نشان می‌دهد باغبانی منظم و مستمر می‌تواند به اندازه ۳۰ درصد طول عمر افراد بالای ۶۰ سال را افزایش دهد.
[ تعداد بازدید : ۲,۱۳۱ ]
دوران بازنشستگی در باغ شخصی
پس از سال ها کار و تلاش مستمر حال زمان آن رسیده که از باقیمانده عمرتان بیشترین بهره را ببرید ولی چگونه ؟ پاسخ این سئوال یک کلمه است " طبیعت " و ره آورد آن جز شادی ، سلامتی و پاک سازی روح و جسم خسته چیز دیگری نخواهد بود .
[ تعداد بازدید : ۳۶۳ ]
10 گیاه خانگی برای فرار از آلودگی هوا
محققان با هدف بهبود کیفیت زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)، گیاهان خانگی مختلف را در معرض مواد شیمیایی قرار داده و توانایی آن‌ها برای حذف آلودگی هوا را بررسی کردند.
[ تعداد بازدید : ۲,۲۹۹ ]
تاثیر نگهداری گیاهان در منزل و محیط کار
این روزها خیلی ها نداشتن حیاط مستقل یا کوچک بودن فضای آپارتمان شان را بهانه می کنند و می گویند نگهداری از گل ها و گیاهان در فضای کوچک آپارتمان های امروزی کار مشکلی است.اما اگر بدانید نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی چه فوایدی دارد، برای ایجاد یک فضای سبز کوچک در منزل تان، درنگ نمی کنید.
[ تعداد بازدید : ۲,۶۷۹ ]
آبیاری درختها و درختچه ها در زمستان
در صورتی ‌که در منطقه شما بارش برف شدید وجود ندارد و یا در صورتی که گیاهان در معرض بادهای خشک قرار دارند، آبیاری در فصل زمستان برای گیاه حیاتی است
[ تعداد بازدید : ۶,۴۷۶ ]
اپلیکیشنی برای فهمیدن نام گلها و گیاهان +لینک دانلود
گیاهان بخش جدا‌یی ناپذیر زندگی بشر هستند هرچند در حال حاضر با گسترش ساخت و ساز بخشی از گیاهان در طبیعت از بین رفته‌اند و به نظر می‌رسد که برج‌ها و آپارتمان‌ها از فضای سبز اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند، با این حال هنوز هم افرادی هستند که برای فرار از شلوغی شهر و همچنین داشتن روحیه بهتر به پرورش گل و گیاه در خانه خود روی می‌آورند.
[ تعداد بازدید : ۴۵۰ ]
آماده کردن حیاطِ خانه برای این روزهای سرد
این روزها بوی پاییز و آرامش باران، خنکای باد و ریزش برگ‌ها هوا را پر کرده و هر جا که قدم بگذارید، صدای خش‌خش برگ‌ها را می‌شنوید. حالا زمان آن رسیده که باغچه و حیاط خود را هم برای هوای پاییزی و فصل سرد آماده کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۴۳ ]
۱۵ گل و گیاهی که تنها با یک لیوان آب رشد می‌کنند
گل و گیاهان آپارتمانی باعث زیباتر شدن و دوستانه‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. اما بسیاری از مردم حوصله پرورش گیاهان را ندارند و در نتیجه از انرژی مثبت آن‌ها در خانه خود بهره نمی‌گیرند.
[ تعداد بازدید : ۲,۴۱۹ ]
گلخانه پاییزی آپارتمان شما
اگر در گروه افرادی هستید که علاقه زیادی به نگهداری گل و گیاه در منزل دارید، مطالعه این نکات را به شما توصیه می‌کنیم. با دانستن آنها خواهید دید که به چه راحتی می‌توانید از گل‌های خود در فصل پاییز مراقبت کنید، بدون آنکه نگران سرمازدگی و خشک شدن آنها باشید
[ تعداد بازدید : ۱,۴۵۲ ]
نقش گیاهان آپارتمانی در سلامت افراد
نتایج پژوهش محققان رفتارشناسی دانشگاه روگرز نشان داده است افراد با نگاه کردن به گل و گیاه و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر آنها می‌توانند حالت روحی نامتعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی بازگردند.
[ تعداد بازدید : ۲,۲۰۵ ]
گل های مناسب برای کاشت در گلدان
گل هایی که در گلدان کاشته می شوند و در بالکن ها و حیات های نگهداری می شوند، تقریبا در هر رنگ و شکلی قابل تصور هستند. بسیاری از گل ها در گلدان ها عملکرد خوبی دارند و رنگ های زیبایی را در بالکن ها و حیات به ارمغان می آورند. کاشت گل ها در گلدان برای افراد علاقه مند به گلکاری یک کار بسیار لذت بخش است.
[ تعداد بازدید : ۵,۵۱۴ ]
با این گیاهان خانه‌هایتان را خوشبو کنید
گیاهان موجودات بسیار مفیدی هستند نه تنها از برگ، گل، ساقه و ریشه آنها می‌توان بهره برد بلکه از زیبای‌های بی‌نظیر و استشمام عطرهای دل انگیز آنها نیز می‌توان حس تازگی و طراوت را تجربه کرد.
[ تعداد بازدید : ۲,۷۰۹ ]
گیاهان آپارتمانی و رازهای شادابی آنها
گیاهان خانگی سر زنده و شاداب در فضای داخلی خانه نیازمند مراقبت زیادی هستند. الهام محمود آبادی از علاقمندان به گیاهان، تجربه و توصیه های بسیاری دارد.
[ تعداد بازدید : ۴,۰۴۰ ]
باغبانی فعالیت سلامت بخش
باغبانی و پرورش گل و گیاه یکی از لذت های ساده ی زندگی است که می تواند به سلامت افراد کمک کند
[ تعداد بازدید : ۱,۳۴۷ ]
گل‌های تابستانی که رشد خوبی در گرما دارند
چه گل‌هایی رشد خوبی در گرما دارند؟ کدام گل‌ها در طول تابستان زیر نور خورشید شکوفه می‌دهند؟ در آفتاب بعدازظهر چه گل‌هایی رشد می‌کنند؟ کدام گیاهان می‌توانند خورشید و گرما را تحمل کنند؟ چه گل‌هایی در هوای گرم بهتر رشد می‌کنند؟
[ تعداد بازدید : ۲,۷۸۳ ]
گیاهان فراری دهنده پشه
از برخی گیاهان می توانید علیه پشه های مزاحم در این فصل خلاص شوید می توانید با قراردادن آن ها در محل زندگی تان پشه ها را از منزل و یا محل کارتان فراری دهید
[ تعداد بازدید : ۱,۳۷۶ ]
۷ گیاهی که به خانه‌ی شما انرژی مثبت می‌دهد
مطالعات نشان می‌دهد گیاهان می‌توانند جو و فضای خانه‌تان را به صورت مثبتی تغییر دهند.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۵۴ ]
گیاهانی که اثرات روانی دارند
یک کارشناس گل و گیاه گفت: عطر گیاهان، اکسیژن رسانی، زیبایی گلها و انرژی که دارند بسیار بر روان افراد تأثیرگذارند و همه باید برای زندگی سالم از این نعمت خدادادی بهره مند شویم.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۷۱ ]
با این گیاهان آسوده بخوابید!
هیچ‌چیزی طاقت‌فرساتر از غلت زدن در تختخواب زمانی که خواب به چشمان‌تان نمی‌آید، نیست. شب‌های بی‌خوابی انرژی، بهره‌وری، حس و حال و به‌طور کلی زندگی روز بعد را مختل می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۹۴ ]
چگونه یک گیاه مناسب دفتر کار برگزینیم
هرکسی میداند که گیاه های خانگی میتوانند یک محیط گرفته و دلتنگ را روشن کنند، به همان خوبی که میتوانند سموم محیط داخلی را بزدایند و به جو آن مکان اکسیژن اضافه کنند. با کمی تفکر میتوانید بهترین گیاه را برای بهبود زیبایی محیطی و سلامت بدن خود انتخاب کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۵۰ ]
درمان افسردگی با گل و گیاه
طبیعت و زیبایی های آن همواره الهام بخش بشر برای خلق آثار بدیع و تلطیف روح و روان او و مأمنی برای فرار از هیاهوی دنیای بیرونی و درونی او بوده و هست، پس زیبا است اگر بتوانیم با شاخه ای گل و یا گلدانی کوچک همواره بخشی از طبیعت را همراه خود داشته باشیم.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۴۶ ]
۱۰ گیاه بهاری که باغچه را زیبا می‌کند
همانطور که می‌دانید پامچال گیاهی بیرونی است و نباید در آپارتمان نگه داشته شود چرا که در این شرایط به زودی خراب می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۹,۲۸۷ ]
بهترین "گیاهان خانگی" برای تصفیه هوای منزل
اگر با مشکل کمبود خواب مواجه هستید، بهتر است بدانید که شما از این نظر تنها نیستید و کمبود خواب مشکلی کاملا رایج است.
[ تعداد بازدید : ۱,۵۴۲ ]
گیاهان آپارتمانی گلدار، با این ۲۰ گل به خانه رنگ دهید!
دیدن گل‌های شاداب و رنگارنگ در فضای داخلی خانه هم جذاب و فریبنده است. اگر شما از علاقه‌مندان گل‌های رنگارنگ، لطیف و زیبا هستید باید بدانید تنوع زیادی از گیاهان گلدار آپارتمانی وجود دارد
[ تعداد بازدید : ۲۹,۱۸۹ ]
۱۰ گیاه زیبایی که بدون نور خورشید در خانه رشد می‌کنند
آناناسیان (Bromeliads) یک گیاه عالی برای رشد در داخل منزل و یا محیط کار است، بیشتر گونه‌های این گیاه در سایه توان رشد دارند. در واقع این گیاه یک گیاه استوایی است، اما شما می‌توانید در هرجای منزل آنها را قرار دهید. این گیاه قادر است زیر نورهای فلورسنتی هم رشد کند.
[ تعداد بازدید : ۴۶,۴۹۵ ]
با این گیاهان، انرژی مثبت را در زندگیتان بیشتر کنید
بعضی از گیاهان نه تنها در زیبا و چشم نواز کردن اطرافمان عالی عمل می کنند بلکه به ما کمک می کنند تا محیط مان را پراز انرژی مثبت کنیم و در عین حال هوا را نیز تصفیه و پاک می کنند. بسیار خوب است که برخی از این گیاهان خاص را در خانه داشته باشیم و محیط مان را زیبا و تمیز و پراز انرژی مثبت کنیم.
[ تعداد بازدید : ۲,۵۲۲ ]
معرفی گیاهانی که در زمستان جلوه دارند
بید مرجانی -بید فری- فندق - سوزنی برگان مانند سرو کوهی رونده – – یاسمن زمستانی انواع کاجها و سروها پهن برگان همیشه سبز مانند ماگنولیا -آکاسیا- گل یخ در زمستان جلوه ی زیبایی دارند :
[ تعداد بازدید : ۲,۴۳۶ ]
گیاهان، رفقای درمانگر انسان امروز
ارتباط با گل و گیاه سلامت روح و جسم را به همراه دارد.گل ها می توانند افراد سخت‌گیر و منتقد را به انسان هایی انعطاف پذیر و مهربان، انسانهای خسته را به انسانهای پرانرژی و افراد غمگین و مضطرب را به انسان هایی شاد و شجاع تبدیل کنند.
[ تعداد بازدید : ۱,۴۸۱ ]
تاثیرات روحی گلخانه های خانگی و کاربرد آنها
با توجه به تاثیرات بسیار مفید و انکار ناپذیر ارتباط با فضاهای سبز و گیاهان بر آرامش و روان انسانها می توان به سادگی پی برد که بهره گیری از ایجاد فضاهای سبز هر چند محدود و پرورش گیاهان در محیط زندگی خصوصی تا چه میزان می تواند بر سلامت روانی وجسمی آحاد جامعه تاثیر گذار و مفید باشد.
[ تعداد بازدید : ۱,۵۹۵ ]
فواید بارش برف زمستانی برای گیاهان
یکی از بدیهی ترین فواید برف برای گیاهان، عایق کردن آنهاست. هنگامی که برف روی درخت مینشیند، آن را در مقابل سرمای زیر صفر هوا محافظ میکند
[ تعداد بازدید : ۴,۳۳۸ ]
چگونه باغچه عمودی پرورش دهیم؟
دیوارهای گیاهی یا باغچه عمودی باعث درخشش باغ ها شده و آنها را از چیزی که می شناسیم شاخص می کند. در اینجا پیشنهادهایی به شما ارائه می دهیم که بتوانید آنها را به باغ یا حتی خانه خود اضافه کنید.
[ تعداد بازدید : ۷۳۲ ]
فضای سبز وطول عمر
فضای سبز فاصله موجود بین فقرا وثروتمندان را از حیث سلامت، کاهش می‌دهد» عنوان جذابی است که تیتر اخیر سایت خبری AFP بوده است.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۰۰ ]
۹ اشتباه که باعث مرگ گیاهان آپارتمانی می‌شود
در پرورش گیاهان داخل خانه، که نور خورشید کمتری به گیاهان می‌رسد، اغلب بهتر این است که خاک را هر از گاهی خشک بگذاریم. البته اگر گیاهان‌تان رطوبت دوست هستند و به خاک همیشه خیس نیاز دارند این کار را نکنید و آبیاری منظم انجام دهید.
[ تعداد بازدید : ۲,۲۹۶ ]
از پشت بام اسکناس های سبز بچین!
رمضان رستمی روی پشت بام منزلش یک "صندوقچه گنج" دارد. او کسی است که 100 متر از پشت بام خانه اش را تبدیل به گلخانه کرده و با کشت گل و گیاه و صیفی جات و صرف فقط چند ساعت در روز، سالانه 18 میلیون دارد. با رمضان رستمی و خانواده اش همراه شدیم تا ریز و درشت کشت خیار گلخانه ای روی پشت بام منزل را برایمان تشریح کند
[ تعداد بازدید : ۴,۱۳۶ ]
10 راز افزایش عمر گل های تازه
لازم نیست شما هم گل ها را در یخچال نگهداری کنید. فقط آنها را شب ها به جای سردی منتقل کنید و از نقاط گرم خانه از جمله شومینه و اجاق گاز و نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید تا به گلبرگ ها ظریف صدمه نخورد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۴ ]
عشق به گل و گیاه نشاط و شادابی را به انسان هدیه می‌دهد
یادش بخیر، حیاط خانه پدربزرگ چه باغچه زیبایی داشت. پر از گل‌های رنگارنگ و یک حوض آبی‌رنگ که پر بود از ماهی‌های قرمز و سفید. از آن سال‌ها خیلی گذشته و تقریباً دیگر خبری از کوچه‌باغ، حوض و باغچه نیست...
[ تعداد بازدید : ۳,۶۵۷ ]
کاهش 50 درصدی "آلزایمر" با فعالیتی ساده
نتایج پژوهش جدید نشان می‌دهد که کمی تحرک می‌تواند احتمال ابتلای فرد به بیماری آلزایمر را به شکل قابل توجهی کم کند.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۹۳ ]
گیاهان خستگی و سرماخوردگی را از بین می‏برند
گیاهان دی ‏اکسیدکربن را به اکسیژن تبدیل می‏کنند. هوا را تصفیه می‏کنند و قادرند آلاینده‏های مضر را از بین ببرند. با وجود گیاهان هوا تمیزتر شده و رطوبت هوا به‌طور طبیعی حفظ می‏شود.
[ تعداد بازدید : ۶۶۵ ]
کشت گیاهان دارویی بر پشت بام خانه
بانوی خوش ذوق شیرگاهی با کشت گیاهان دارویی و صیفی جات در پشت بام خانه اش هم به اقتصاد خانواده اش کمک می کند و هم با تولید گیاهان دارویی دستی در سلامت جامعه دارد
[ تعداد بازدید : ۱,۹۷۱ ]
۲۵ ایده درست کردن گلدان از لوازم دور ریختنی
کاشتن گل و گیاه از کارهای مورد علاقه ما گردالی دوست هاست تا دنیای اطرافمان را سبزتر و پاکیزه تر کنیم. حالا این کار را با ایده بازیافت لوازم دور ریختنی ترکیب کنید تا برسید به کارهای خلاقانه ای که کمتر به ذهن کسی رسیده است. اگر قرار است وسیله ای را دور بیندازید، این بار کمی درباره آن فکر کنید و ببینید آیا می تواند گزینه خوبی برای کاشت گل و گیاه باشد؟
[ تعداد بازدید : ۵,۶۴۷ ]
این باغچه ها در داخل خانه چه می کنند؟!
این سوئیت در بارسلونا در سال 2016 طراحی شده است که محل مناسبی برای گذراندن تعطیلات به حساب می آید. به طوری که، بسیار مجهز بوده و دارای 3 اتاق خواب با سرویس های مجزا می باشد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۶ ]
کشت گیاهان دارویی در پشت بام منزل
یک بانوی سوادکوهی، در پشت بام منزل خود اقدام به کشت گیاهان دارویی کرده است.
[ تعداد بازدید : ۲,۴۰۱ ]
راهنمای تابستانه برای نگهداری گل و گیاه
بهترین زمان آبیاری گیاهان در شب یا صبح است، اما ترجیح این است که این آبیاری در غروب یا همان شب انجام شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۱۰ ]
باغبانی و این همه فایده برای سلامتی!!
همه ما می دانیم که گیاهان تمیزکننده هوا، آزادکننده اکسیژن، جذب‌کننده دی‌اکسید کربن، کاهنده فرسایش خاک و حافظ بستر رودخانه‌ها و جاده‌ها هستند. کاشت گیاهان و باغبانی جزو یکی از تفریحاتی است که در تمام عمر می‌توانید از آن لذت ببرید.
[ تعداد بازدید : ۸۹۸ ]
استقبال 200 هزار بازدید کننده از از جشنواره لاله ها در کرج
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از ادامه جشنواره لاله های کرج، خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۹۰۳ ]
چند پیشنهاد برای نو نوار کردن باغچه
اگر اهل باغبانی در منزل هستید و نگهداری از گیاهان می تواند برای شما یک سرگرمی و لذت دلخواه باشد، دست به کار شوید. پیش از هر اقدامی اول تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید. باغچه، گلخانه (پاسیو)، بالکن، پشت بام، حیاط، راه پله ها، پارکینگ و حتی گوشه اتاق می تواند محلی برای پرورش گیاهان باشد.رسیدگی به گیاهان خانگی لذتی توصیف ناپذیر دارد که فقط باید تجربه کنی تا بدانی. می گویند روح آدم های بزرگ با باغچه نسبت دارد!
[ تعداد بازدید : ۲,۹۰۶ ]
۱۱ گیاه کمیاب که نگهداری‌شان آسان است
چند وقتی می‌شد که به دنبال یک گیاه خاص به باغ‌های گل، سر می‌زدم؛ اما آن چیزی که می‌خواستم را پیدا نمی‌کردم. دنبال یک گیاه متفاوت می‌گشتم. چطور بگویم؟ چیزی که کمیاب باشد و کلکسیون گیاهان دلبر مرا تکمیل کند. حتماً خیلی از شما نیز مثل من زیبایی‌های گل‌های آپارتمانی رایج برایتان عادی شده است. اگر این‌طور است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. مطمئنم گیاه موردعلاقه خودتان را پیدا می‌کنید!
[ تعداد بازدید : ۱,۶۹۸ ]
15 اسفند روز درختکاری
در ایران، روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.
[ تعداد بازدید : ۹۹۷ ]
روز درختکاری در جهان
روز درختکاری اولین بار به وسیله شهرداری به نام «ماندونه دو» در اسپانیا در سال 1594 پیشنهاد شد که در آن روز طی مراسم و جشنی، مردم به درختکاری مشغول شدند، اما این رسم پس از مدتی از رونق افتاد تا این‌که در سال 1805، دوباره رسم درختکاری در اسپانیا احیا شد. همچنین سال 1854 در نبراسکا، ایالات متحده آمریکا، مهاجران بسیاری به این منطقه وارد شدند که میان آنها فردی به نام استرلینگ مورتون از دیترویت نیز بود.
[ تعداد بازدید : ۹۴۳ ]
آماده کردن باغچه در اواخر زمستان و اوایل بهار
به حیاط هر خانه اى که باغچه هر چند کوچکى در آنجا وجود دارد سرى بزنید یا با فضاى سبزى مملو از گل هاى رنگارنگ مواجه مى شوید یا شاهد انبوهى از جعبه هاى چوبى حاوى گل هایى همچون بنفشه، پامچال، همیشه بهار و … در کنار باغچه خواهید بود که براى کاشت در روزهاى پایانى هفته آماده گذاشته شده اند.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۴۴ ]
مراقبت از گیاهان آپارتمانی را پشت گوش نیندازید، ۱۰ دلیل قاطع!
اگر همیشه بخاطر کمبود کلروفیل در خانه خود را سرزنش کرده و یا دلیلی برای نگهداری از گیاهان در خانه خود پیدا نمی کردید، حال وقت آن است که قدرت سبزینه و مزایای نگهداری از گیاهان در خانه را بشناسید. گیاهان تاثیرات زیاد و مثبتی بر سلامت روان و جسم شما دارند و تنها برای زیبایی در دکوراسیون منزل استفاده نمی شوند. در ادامه این نکته را ثابت می کنیم:
[ تعداد بازدید : ۱,۷۴۳ ]
گلخانه‎ای با ۳۰ میلیون درآمد در ماه/خوب شد کارمند نشدم
درآمدی که از فروش 30 تا 40 شاخه گل عاید ما می شود، با درآمد فروش یک بشکه نفت برابری می کند.
[ تعداد بازدید : ۳,۰۷۹ ]
در بالکن خانه درخت نگین دار بکارید!
این گیاه زیبا را می‌توانید در بالکن، پاسیو و حتی درون خانه به راحتی بکارید. این درختچه زیبا برای تبدیل شدن به بونسای هم بسیار عالی است! میوه‌های کوچک و براق کامکوات را روی درختی کوچک تصور کنید، خیره کننده می‌شود!
[ تعداد بازدید : ۲,۶۱۰ ]
با این 9 گیاه سلامت بخش در اتاق خواب آشنا شوید
محققان می گویند که با قرار دادن برخی گیاهان خانگی در اتاق خواب می توان از فواید آنها برای سلامتی بهره برد و بر سرماخوردگی، تنگی نفس و بی خوابی غلبه کرد.
[ تعداد بازدید : ۱,۸۴۴ ]
۱۱ نوع از بهترین گل‌های سازگار با فصل سرما
گل کلم زینتی با برگ‌های غول پیکر که دارای تنوع رنگی بسیار جالبی است، می‌تواند در طول فصل سرما زیبایی خاصی به حیاط منزل و یا گلدان‌های شما بدهد. رنگ‌های برگ این گل سفید، بنفش، ارغوانی، کرم زرد و زیتونی است. این گیاه تحمل زیادی در فصل زمستان دارد و با رنگ‌های شاد و جذابی که دارد، می‌تواند زیبایی خاصی را در فصل زمستان به خانه شما بدهد.
[ تعداد بازدید : ۱۶,۳۸۱ ]
درختانی خجالتی!
اصطلاح Crown Shyness به پدیده‌ای طبیعی ولی عجیبی اطلاق می‌شود که در آن شاخه‌های بالایی برخی از گونه‌های گیاهی از یکدیگر اجتناب می‌کنند و به هم برخورد نمی‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۲۵ ]
چگونه از پسماندهای میوه و سبزیجات کود گیاهی تهیه کنیم
اگر می خواهید در فصل بهار گلدان و یا باغچه هایی شاداب داشته باشید باید از همین امروز در فکر بوده و نسبت به آماده کردن شرایط لازم اقدام نمایید. ما در این متن به شما آموزش می دهیم که چگونه با کمترین هزینه و با پسماندهای میوه ها و سبزیجات کودی طبیعی و مقوی برای گیاهان خود تولید کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۶ ]
خاک بازی؛ مفید برای سلامت
یکی از بازی‌هایی که از قدیم میان کودکان ایرانی رایج بوده، خاک بازی است. دانشمندان دریافته‌اند که در خاک میکروب هایی وجود دارد که باعث ایجاد خوشحالی و از بین رفتن افسردگی می‌شوند.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۱۳ ]
۵ گیاه آپارتمانی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب
پژوهشگران سازمان ناسا تاکنون بررسی‌های فراوانی در رابطه با خاصیت آلودگی‌زایی گیاهان انجام داده‌اند و اکنون این موضوع کاملا به اثبات رسیده که گیاهان می‌توانند بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آلودگی هوا را به خود جذب کرده و هوا را کاملا تصفیه کنند.
[ تعداد بازدید : ۲,۱۹۱ ]
علت قهوه ای شدن نوک برگ ها در گیاهان آپارتمانی
اگر گلها و گیاهان شما مثل همیشه شاداب و سرحال نیستند و نوک برگهای آنها قهوه ای شده شاید یکی از موارد زیر علت آن باشد.
[ تعداد بازدید : ۷۹,۰۴۸ ]
۱۰ نوع کاکتوس زیبا و متفاوت که تا به حال ندیده‌اید
این کاکتوس نام بومی خود را به خاطر شکل ظاهری مار مانند خود گرفته است. این کاکتوس بومی کشور مکزیک است و در سایر مناطق جهان توان ادامه حیات ندارد. زیرا بسیار به محیط بومی خود وابسته است. این گونه کاکتوس به خاطر کمیاب بودن توسط مجموعه دارها و گیاه شناسان جمع آوری می‌شود. همین امر باعث شده تا در معرض خطر انقراض باشد. این گیاه با گل‌های زرد درخشان با مرکزیت قرمزی که دارد، بسیار جذاب است.
[ تعداد بازدید : ۳,۲۳۴ ]
علائم شوکه شدن گیاه در اثر جابه‌جایی
پیش از جابه‌جایی گیاه، حدود یک سوم آن را هرس کنید. به خاطر داشته باشید نباید بیش از حد گیاه را هرس کنید چرا که این کار باعث شوکه شدن بیشتر گیاه می‌شود
[ تعداد بازدید : ۳,۶۴۶ ]
۳ راهکار برای پیشگیری از زرد شدن برگ گیاهان
در برخی از موارد دیده شده است که کمبود مواد مغذی در برگ‌های کهنه بیشتر نمایان می‌شود تا برگ‌های تازه جوانه زده. این چنین حالتی در گیاهان حالت موبایلی نامیده می‌شود، این بدان معنی است که گیاهان مواد مغذی را در صورت نیاز از برگی به برگ دیگر منتقل می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۸۱,۱۶۰ ]
محققان می گویند؛حفظ تناسب اندام با ورزش گلف و باغبانی
فعالیت های سرگرم کننده نظیر باغبانی و گلف می توانند روش های مناسبی برای کالری سوزی و حفظ تناسب اندام باشند.
[ تعداد بازدید : ۷۳۹ ]
کارآفرین گل و گیاه زینتی خانگی
ناهید نیک پندار مدیر انجمن گل و گیاه زینتی خانگی حامی کارآفرینان می باشم. به مدت سه سال با پشتیبانی مالی بنده در پرورش بنفشه آفریقایی در محیط خانگی بیش از 20 تولیدکننده خانگی فعال شده اند که در نمایشگاه ها تولیدشان را به فروش می رسانند.
[ تعداد بازدید : ۴,۰۵۹ ]
درختان زینتی، 20 گیاه زیبا برای فضای سبز خانه!
حیاط، باغ و محوطه خارجی فضای خانه زمانی می‌تواند زیبا و سرسبز باشد که گیاهانی با ویژگی‌های خاص در آن حضور داشته باشد. گل‌های رنگارنگ، میوه‌های زیبا، عطر و بوی مسخ‌کننده، برگ‌های آویزان و سایه‌انداز و... همه از ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند درخت و درختچه را زیبا و دلفریب کنند تا انتخابی برای کاشت و استفاده در محوطه فضای باز باشند.
[ تعداد بازدید : ۲۴,۶۹۴ ]
۹ نکته مهم برای کسانی که در خانه ریحان پرورش می‌دهند
هر دوهفته یک بار (یا بیشتر) ریحان‌ها را جوانه گیری کنید. اجازه ندهید ریحان‌ها گل بدهند چرا که گل‌ها انرژی گیاه را می‌گیرند، از رشد شاخ و برگ جلوگیری می‌کنند و درصد روغن برگ‌ها را کم می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۹۷۸ ]
هندوانه مکعبی به شکل قلب  ، گلابی و مجسمه +عکس
یک شرکت چینی میوه‌ها را بر اساس سفارش در اشکال مختلف تولید می‌کند.شکل دلخواه میوه خود را سفارش دهید
[ تعداد بازدید : ۱,۵۳۲ ]
محققان عنوان می کنند؛ فواید آب کاکتوس را بدانیم!
برخی کارشناسان تغذیه معتقدند؛ آب کاکتوس دارای فواید درمانی برای سلامت بدن است.
[ تعداد بازدید : ۷۴۷ ]
نورهای مصنوعی و زندگی بخش برای گلدان های خانگی
برای همه ما زندگی بدون وجود گیاهان کسل‌کننده می‌شود. هیچ‌کس نمی‌تواند انرژی مثبتی را که از گلدان کوچک گل روی میز کار شلوغش می‌گیرد، انکار کند.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۶ ]
​خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت
گل ها و گیاهان خانگی همیشه باعث طراوت و شادابی فضای داخلی خانه می شوند، مهم نیست که در چه فصلی از سال هستید آن ها در همه حال آماده اند تا به دکوراسیون داخلی خانه شما روح و شادابی ببخشند.
[ تعداد بازدید : ۲,۴۶۴ ]
برای دیدن سوسن چلچراغ آماده شوید/گلی که روبه انقراض است
اگر اهل طبیعت و دیدن زیبایی های آن هستید خود را برای یک سفر آماده کنید.سفر برای دیدن یک گل . گلی که دیگر چیزی به باز شدنش نمانده است . از اواسط خرداد تا انتهای آن، «سوسن چلچراغ» با عشوه و غمزه در دامان طبیعت داماش، خود را برای دوستدارانش به معرض نمایش می گذارد.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۱۴ ]
تمایل دانش‌آموزان به استفاده از گیاه «شب امتحان»!
با نزدیک شدن به زمان شروع امتحانات پایان ترم و با توجه به مطالعات اخیر درباره تاثیر گیاه رزماری در بهبود عملکرد حافظه، تمایل بسیاری از دانش‌آموزان در این انگلیس به استفاده از این گیاه به میزان چشمگیر افزایش یافته است.
[ تعداد بازدید : ۷۳۹ ]
​در خانه خود باغ رویایی مینیاتوری بسازید!
این روزها که زندگی شهری و مشغله‌هایش باعث دور شدن انسان‌ها از طبیعت شده یک گوشه دنج اما سبزغنیمت محسوب می‌شود؛ این فضا می‌تواند یک حیاط کوچک باشد یا حتی یک تراس.
[ تعداد بازدید : ۳,۵۱۱ ]
انواع کاکتوس تزیینی را به دکوراسیون خانه خود بیاورید!
اگر اهل نگهداری گل و گیاه باشیم انواع کاکتوس را می شناسیم و دست کم یکی از آن ها را در محیط کار و یا فضای زندگی خود داریم. کاتوس به لحاظ آن که گیاه صبوری است و نیاز به مراقبت های چندانی ندارد معمولا در میان گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب می باشد.
[ تعداد بازدید : ۸,۱۴۷ ]
۶ مرحله ساده برای پرورش سبزی در آپارتمان
کافی است یک پنجره آفتابگیر یا یک‌سری لامپ فلورسنت پرنور داشته باشید. خیلی آسان‌تر از آنچه فکر می‌کنید می‌توانید جلوی پنجره‌تان و یا زیر نور لامپ گلدان سبزی پرورش دهید و از محصولش هم لذت ببرید.
[ تعداد بازدید : ۱۰,۰۹۲ ]
باغبانی اعتماد به نفس در افراد مسن را افزایش می دهد
​براساس یافته های جدید محققین، باغبانی علاوه بر سایر منافعی که برای انسان دارد، دستهای افراد مسن را قوی و ماهر ساخته و اعتماد به نفس را در ایشان افزایش می دهد.
[ تعداد بازدید : ۲,۵۷۶ ]
بهار ،امسال در خانه شما
اگر شما هم از آن‌دسته انسان‌هایی هستید که از روزهای طولانی و پرنور بهار، احساس سرزندگی و شادابی می‌کنید، باید از همه نشانه‌هایی که ربطی به این فصل و حال و هوای بی‌نظیر آن دارد، استقبال و تمام خانه را برای سرشار‌شدن از آنها آماده کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۳۹ ]
8 تصویر متحرک از لحظه شکوفایی گل روی کاکتوس توتیا
«کاکتوس توتیا» یک سرده بزرگ از تیره کاکتوس و بومی آمریکای جنوبی است. این کاکتوس ۱۲۸ گونه متنوع در اندازه های مختلف از کاکتوس درخت مانند تا توپی شکل دارد.
[ تعداد بازدید : ۲,۳۹۲ ]
۱۰ گیاه برای نگهداری در محیط آپارتمان
هر گیاهی که به خانه می‌برید بعد از مدت کوتاهی خراب می‌شود؟ این ۱۰ گیاه را به سادگی نمی‌توانید پژمرده کنید!
[ تعداد بازدید : ۱,۸۶۰ ]
تنها گیاهی که طلا دارد!
محققان استرالیایی دریافتند که ذرات میکروسکوپی طلا در گیاه اکالیپتوس وجود دارد.
[ تعداد بازدید : ۸۷۸ ]
چگونه اتاق‌ها را با گیاه بامبو زیبا کنیم؟ تزئین اتاق ها، با خوش قدم های بامبو
بامبو که به نام‌های دراسینای روبانی و گیاه نواری و خیزران خوش یمن و خوش قدم نیز معروف است، از خانواده لیلیا سه بوده و با وجود این که در کشور ما امکان تولید و تکثیر عمده ندارد و وارداتی است، مورد استقبال بسیاری از افراد طرفدار گل و گیاه و طبیعت قرار گرفته است.
[ تعداد بازدید : ۳,۲۹۶ ]
8 راه برای صرفه جویی در مصرف آب
با کم کردن مصرف آب در حیاط و باغچه تان در پول و زمانتان هم صرفه جویی کنید. مهم نیست کجا زندگی می کنید، هرجا که باشید آب حیاتی و باارزش است.
[ تعداد بازدید : ۹۸۱ ]
یک آویز نخی برای گلدان بسازید
ابتدا ۸ ردیف نخ الیافی را با به طول یکسان برش بزنید. هرچه طول این رشته‌ها بلندتر باشد آویز شما بلندتر خواهد بود.
[ تعداد بازدید : ۳,۰۰۳ ]
گلدانی که گوشی شما را شارژ می کند
سوژه امروز جذابرتین نوآوری اولین ژنراتور 100% سبز است.
[ تعداد بازدید : ۷۴۲ ]
۱۰ روش ساده برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه‌ای
برای این که گل‌های تازه ماندگاری بیشتری داشته باشند برگ‌هایی که زیر آب می‌روند را بچینید. برگ‌های زیر آب خیلی زود فاسد می‌شوند و تبدیل به غذا برای باکتری‌ها می‌شوند در نتیجه باقیمانده گل‌ها را از بین می‌برند.
[ تعداد بازدید : ۸۰۱ ]
فواید باغبانی برای سلامت زنان مسن
به گفته محققان، اکثر افراد مسن ۸۰ درصد زمان روزانه شان را صرف فعالیت های بدون تحرک می کنند، از اینرو انجام باغبانی شیوه مثبتی برای از بین بردن روند بی تحرکی است.
[ تعداد بازدید : ۲,۳۵۹ ]
قدیمی‌ترین درخت شهر تهران + عکس
قدیمی‌ترین درخت شهر تهران، چناریست با ۹۰۰ سال سن که در صحن امام‌زاده یحیی وجود دارد
[ تعداد بازدید : ۷۰۳ ]
۷ روش برای آبیاری گیاهان آپارتمانی در سفرهای نوروزی
گیاهان آپارتمانی خود را در فضای مشخصی مانند آشپزخانه، حمام یا بالکن جمع کنید. ظرف بزرگی را پر از آب کنید و آن را روی سطح بلندی قرار دهید. از پارچه هایی که در خانه دارید نوارهای باریکی برش دهید و به شکل فیتیله‌ای در بیاورید و یا از کناف و طناب استفاده کنید؛ یک سمت آن را درون ظرف پر آب و سمت دیگرش را روی خاک گلدان قرار دهید. با این روش آب از طریق ظرف و فیتیله‌های پارچه‌ای به گلدان منتقل می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۳,۸۹۵ ]
پذیرایی از بهار در گوشه آپارتمان
بهار برای ما شهرنشینان و بویژه در شهرهای بزرگی چون پایتخت ایران، کمتر با کوچ پرستو‌ها و رنگین‌کمان و شکوفه‌های درختان میوه در مزرعه و باغ‌های چند هکتاری، بلکه با گل‌های بهاری تداعی می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۲,۷۹۴ ]
با پدر بلوط ایران آشنا شوید
مظفر افشار از جوانی به کاشت درخت،نهال و پرورش بلوط مشغول بوده و به پدر بلوط ایران مشهوراست.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۴۶ ]
گیاهان هم نیاز به همدم دارند؟ +عکس
احتمالا فکر می کنید نور خورشید، خاک و آب تنها چیزهایی هستند که یک باغ برای رونقش نیاز دارد اما آیا می دانستید که گیاهان هم نیاز به همراه و همنشین دارند؟ درحالیکه به نظر شما گل ها اجتماعی نیستند، اما کاشت انواع خاصی از دانه ها در کنارهم از نظر علمی ثابت کرده که آن ها شادتر و سالم تر رشد می کنند. این گیاهان که به رشد یکدیگر کمک می کنند با عنوان گیاهان همدم شناخته می شوند.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۵ ]
گُل‌ قشنگی که باعث ایست قلبی می‌شود
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۶۲ ]
گلدان‌هایی که جان شما را نجات می‌دهند!
به طور معمول همه ما یا حداقل بیشتر ما از گیاهان و گلدان‌ها برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنیم اما برخی از این گلدان‌هایی که در کنار پنجره‌های خانه‌های‌مان می‌گذاریم کاری بیشتر از یک دکور صرف دارند.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۸۱ ]
کلم چینی پنجمین گیاه پرورش یافته در فضا شد
ستاره‌شناسان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به تازگی پنجمین گیاه پرورش یافته در فضا را که نوعی "کلم چینی" است برداشت کردند.
[ تعداد بازدید : ۶۵۶ ]
منوی پیشنهادی برای خرید گل و گیاه
درست همین روزها ،وقت خوبی برای خرید گلدان های آپارتمانی است. گلدان هایی که اگر فصلی باشند، تمام بهار و حتی تابستان را برایتان گل می دهند و سبز می مانند و اگر هم از این گلدان های همیشه سبز باشند، زودتر از هر وقت دیگری حال و هوای خانه تان را بهاری می کند.
[ تعداد بازدید : ۴,۳۱۷ ]
گل و گیاه در خانه ، توصیه هایی برای شادابی در زندگی!
چون خودم از این کار عشق می کنم و روحیه می گیرم. از همه عزیزانم هم می خواهم که به گل و گیاه روی بیاورند. گلها تمام انرژی های منفی خانه را می گیرند...
[ تعداد بازدید : ۲,۰۰۹ ]
چگونه گیاهان آپارتمانی را گردگیری کنیم؟
برای تمیز کردن برگ‌های شکننده، حتما کف یک دست را زیر برگ قرار دهید و با دست دیگر آن را تمیز کنید. بهتر است پس از شستشو، برگ با چکه کردن خشک شود. اجازه دهید پس از چند ساعت خشک شدن در هوای آزاد آنها را به منزل ببرید.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۶۲ ]
ایده های ساخت آب نما
حیاط خانه یک مکان دنج و آرام است که پس از یک روز کاری سخت به شما انرژی می‌دهد و خستگی را از تن شما به در می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۲,۳۵۴ ]
حیاط منزل غرق در گل کاکتوس
یکی از گل های زیبا و همیشه سبز که نگهداری آن برای همه گل دوست ها آسان می باشد، کاکتوس است. این گیاه کوچک خاردار، علاوه بر گل های قشنگ و زیبایی که دارد، یک طبیعت کوچک و گویاست که افرادی با عشق و علاقه ای عجیب به گردآوری و تربیت این گیاه صبور، مقاوم و زیبا می پردازند و پرورش کاکتوس را سرگرمی دلپذیری می دانند.
[ تعداد بازدید : ۶,۰۱۷ ]
گیاهان آپارتمانی؛ خانه‌ای سبز در تهران!
هرگاه که به خانه ای می روم و گیاهان خانگی شاداب و زیادی را در فضای داخلی آن می بینم با خود فکر می کنم که راز شادابی و طراوت این موجودات سبز چیست.
[ تعداد بازدید : ۱,۷۸۸ ]
پیرترین کاکتوس خاورمیانه در ایران! +عکس
یکی از قطب‌های اقتصادی، توریست داخلی و بین‌المللی در سواحل غربی دریای خزر؛ شهر بندری «آستارا» است. این شهر از لحاظ اقتصادی علاوه بر استان گیلان در سطح کشور نیز از نقش تعیین‌ کننده‌ای برخوردار است، به طوری ‌که یکی از 30 شهر گردش‌ پذیر ایران محسوب می شود.
[ تعداد بازدید : ۸۰۶ ]
گیاه مناسب برای آپارتمان تنبل ها!
نگهداری از گیاهان عشق خاصی می خواهد و همه نمی توانند به راحتی از هر گیاهی نگهداری کرده و طراوتش را به خوبی حفظ کنند ولی بعضی از گیاهان آنقدر سخت جان هستند که هر کسی به راحتی می تواند از آنها نگهداری کند بدون اینکه زحمت خاصی داشته باشد و وقت زیادی بخواهد.
[ تعداد بازدید : ۱,۵۴۰ ]
رونمایی از داروی گیاهی آلزایمر
داروی گیاهی«ملیتروپیک» که برای نخستین بار در دنیا توسط محققان پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی تولید شده با حضور وزیر بهداشت رونمایی می شود.
[ تعداد بازدید : ۷۹۰ ]
خانه هایی از جنس گل و به شادابی طبیعت داشته باشید
گاهی چند تغییر ساده، حس و حال خانه شما را عوض می کند؛ تغییری به سادگی انتخاب چند شاخه گل و چیدن آنها روی میز ناهارخوری، کنار تلویزیون روی میز عسلی و حتی کنار قاب عکس های قدیمی تان و … به همین سادگی و به همین زیبایی.
[ تعداد بازدید : ۱,۵۱۱ ]
نکاتی درباره باغبانی در فضای محدود خانه
اگر در یک فضای کوچک زندگی می کنید، این بدین معنی نیست که نتوانید باغبانی کنید. با یک برنامه ریزی خلاقانه می توانید یک باغ کوچک برای خود تهیه کنید.
[ تعداد بازدید : ۳,۴۶۷ ]
این ۷ گیاه دارویی را به سادگی در خانه پرورش دهید
یک حبه سیر را بردارید، به طوری که قسمت تیز آن بالا قرار گیرد تا عمق ۸ تا ۹ سانت در زیر خاک فرو ببرید و بعدی را با فاصله‌ی ۵۰ سانت از اولی بکارید.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۸ ]
هوای آلوده منازل را با این گیاهان تصفیه کنید
یک گیاه‌شناس گفت: با کاشت گیاهانی چون انگور و پاپیتال در باغچه و حیاط منازل می‌توانید هوای آلوده محیط را تصفیه کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۵ ]
باغبانی چه نقشی در پرورش مهارت های زندگی کودکان دارد؟
به گفته محققان، کودکان می توانند مهارت های با ارزش زندگی را از طریق باغبانی فراگیرند.
[ تعداد بازدید : ۸۵۴ ]
هنر درخت آرایی شگفت انگیز
[ تعداد بازدید : ۹۲۷ ]
درخت 391 ساله که بعد از بمباران هیروشیما هنوز رشد می کند
ما به سختی می توانیم یک گیاه ساده را زنده نگه داریم، اما این درخت بونسای قابل توجه حدود 400 سال است که زنده مانده است. این درخت در سال 1625 کاشته شده و حدود 391 سال سن دارد.
[ تعداد بازدید : ۷۵۳ ]
گیاهانی که به بهبود محیط خانه کمک می کنند!
بسیاری از مردم از قدرت باورنکردنی نگهداری گیاهان معمولی در خانه اطلاع ندارند. در اینجا به ۱۰ مورد از گیاهان باورنکردنی که در بهبود محیط کمک شایانی به ما می‌کنند، اشاره می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۷۹۹ ]
دیوارهای سبز؛ راه‌کاری برای نقش آفرینی بیشتر طبیعت در زندگی شهری
بشر با هر قدمی که به سمت پیشرفت برداشت، قدمی از طبیعت دورتر شد. در واقع در بسیاری از موارد این طبیعت بود که قربانی زیاده‌خواهی‌های انسان شد. اما به نظر می‌رسد زمان تغییرات فرا رسیده؛ تغییر در نگرش انسان نسبت به آن چه که از دست داده است. اکنون طراحان و معماران به دنبال آن‌ هستند که به هر شکل ممکن، نقش طبیعت را در زندگی مدرن شهری افزایش دهند.
[ تعداد بازدید : ۸۶۵ ]
گلدان هایی برای تمام طول سال!
پرورش مواد غذایی گیاهی برای استفاده شخصی دیگر فعالیتی پر هزینه محسوب نمی شود و یا به فضای زیادی برای کشت نیاز ندارد. تمام آن چه نیاز دارید یک گلدان و چند راهنمایی ساده برای پرورش گیاهان است. احتمالا از این که برداشت محصول شخصی خودتان تا چه اندازه می تواند ساده باشد، شگفت زده می شوید.
[ تعداد بازدید : ۷۷۷ ]
ویژگی‌های یک بوستان خانگی
افراد خوش ذوق و باسلیقه هر فضایی را می‌توانند به بهترین نحو زینت دهند چه این فضا خانه‌ای با وسعت یک هکتار باشد چه آپارتمان نقلی در مرکز شهر. داشتن آپارتمان سبز و پر گل علاوه براینکه به زیبایی‌شناسی خانه کمک می‌کند تاثیر مثبتی در روحیه و روان فرد نیز به جای می‌گذارد. اگر می‌خواهید باغچه، خانه یا آپارتمانی سبز و دل‌انگیز داشته باشید، مطالعه این نوشتار مفید است.
[ تعداد بازدید : ۸۹۱ ]
با روش صحیح آبیاری گیاهان آپارتمانی آشنا شوید
آبیاری از قسمت زیرین گلدان باعث می‌شود ریشه‌ها بطور یکنواخت مرطوب شوند و در عین حال املاح، نمک‌ها و مواد معدنی که در سطح خاک وجود دارد را هم نمی‌شوید. با احتیاط ماهی یکبار گیاه را از سطح آبیاری کنید تا املاح اضافی سطح خاک خارج شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۴۹۹ ]
با این گلدان ها خانوادگی پر نشاط شوید
روش های مختلفی برای زیباکردن فضای خانه وجود دارد و استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون یکی از آنهاست. با نکات کاربردی متنوعی نه تنها خانه بلکه فضای کار خود را با کمک گیاهان سبز تزیین کنید و حتی در این فضا خواب راحتی را ترجمه کنید.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۱۷ ]
رشد گیاهان در بدترین شرایط
همه موجودات کره زمین برای زندگی و بقا تلاش میکنند و هیچگاه شرایط جلو تلاش و سعی آنها را نخواهد گرفت. بهترین مثال برای این جنگ برای بقا را میتوان در درختان و گیاهان دید. گیاهان در بد ترین شرایط هم به بقاء خود ادامه میدهند و هیچ گاه تسلیم شرایط بد و یا بدشانسی نمیشوند.
[ تعداد بازدید : ۸۳۷ ]
درخت ۷۰۰ ساله در بخش کجور ثبت ملی شد
مازندران - ایسنا نوشت:رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر از ثبت ملی درخت ۷۰۰ ساله در روستای "کینج" بخش کجور خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۸۴۷ ]
روش‌های قتل گیاهان خانگی!
گیاهان خانگی اصولا دوست دارند زنده باشند و زندگی راحتی را در کنار شما داشته باشند. آیا شما جزو آن دسته از افرادی هستید که هر کاری برای زنده نگه‌داشتن گیاهان خود انجام می دهند؟
[ تعداد بازدید : ۸۵۱ ]
۶ درختچه آپارتمانی زیبا برای دکوراسیون منزل شما
حضور روح‌بخش گیاهان در خانه همیشه دلیلی برای لذت بردن از فضا خواهد بود. درختچه‌ها گونه‌ای از گیاهان هستند که به شکلی مینیاتوری یادآور درخت‌ها بوده و در بسیاری از ورودی‌ها، راهروها و منازل به عنوان عنصر دکوراتیو و حیات‌بخش دکوراسیون منزل استفاده می‌شوند.
[ تعداد بازدید : ۱۸,۹۹۰ ]
با ده گیاهی که سریعترین رشد را دارند آشنا شوید
شاید متوجه شده باشید که رشد برخی از گیاهان غیر معمول و بسیار زیاد است به طوری که ظرف یک سال ارتفاع فابل توجهی پیدا میکنند. در این مقاله با تندرو ترین گیاهان کره زمین آشنا میشوید.
[ تعداد بازدید : ۳۰,۷۵۱ ]
اصول نگهداری کاکتوس در خانه!
تحقیقات امروزه نشان می‌دهد که حدود ۴۰۰ هزار گونه گیاهی در جهان وجود دارد که تقریبا ۸ هزار نمونه از آن ها در ایران یافت می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۵,۵۸۲ ]
سبزترین تاکسی جهان!
صدای بوق ممتد خودروها خیابان‌ را پر کرده‌ است. خطی‌های میدان پونک هر کدام مقصدشان را فریاد می‌‌زنند...
[ تعداد بازدید : ۱,۴۲۸ ]
گیاهان ومعنویت
نقش گیاهان در ارتقاء روحیه معنوی پیروان آیین های دینی چون اسلام، مسیحیت، یهودیت و حتی هندوئیسم مسئله ای است که بسیاری از آن غافل مانده اند، اما با اندکی تأمل می توان دریافت که گیاهان دارویی و خوراکی نقش مهمی در ایجاد حس معنویت و تعادل فیزیکی و معنوی انسان دارند.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۳ ]
گلدانی که هروقت نیاز به آب داشته باشد اعلام می کند
چندبار تا به حال فراموش کرده اید به گیاهتان آب بدهید تا وقتی که برگ هایش شروع به پژمردن کرده اند؟ استودیو لوریر با گلدان خودآبیار راه حلی برای این مشکل رایج پیدا کرده است.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۶۳ ]
راهکاری جالب برای آرامش رانندگان+تصاویر
رانندگان بواسطه انرژی مثبتی که توسط گل‌های بنفش ساطع می‌شود، با اعصاب راحت‌تر و آرام‌تری در سطح شهر تردد می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۷۱۳ ]
چرا نباید کاج بکاریم؛«درخت کاج» یکی از عوامل اصلی ابتلا به «آلرژی و آسم»
یکی از مهمان‌های ناخوانده که در شهرهای کشورمان بسیار کاشته شده‌، کاج‌ها هستند که در واقع این درختان، بومی مناطق دیگری از کره‌ زمین هستند؛ از مواد حساسیت‌زا در یک منطقه می‌توان به گرده‌ گیاهان غیربومی اشاره کرد که تولید آلرژی‌های شدید و آسم می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۳,۶۴۲ ]
فواید شگفت انگیز اضافه کردن گل به فضای خانه
اضافه کردن گلها به فضای خانه روش بسیار خوبی برای داشتن حسی بهتر است. گلها قطعا تاثیراثبات شده ای در چگونگی احساس ما داشته و دانستن تاثیرالهام بخش آنها باعث حضور شکوفه های دوست داشتنی در سفارش خرید امروز شما شود! اگر شما پس از خواندن این مقاله قصد سفارش گل دارید، تعداد زیادی از گل فروشی های معتبر را پیدا کنید .
[ تعداد بازدید : ۱,۶۳۷ ]
گیاهان عجیبی که خورده اید اما آنها را ندیده اید
بسیاری از ما تصویری درباره شکل اولیه خوراکی های گیاهی پرمصرف نداریم. این مواد خوراکی معمولا از درختان، درختچه ها و بوته های خاص و عجیب و غریبی به دست می آیند. دارچین، وانیل، بادام زمینی و ...از جمله آنها به شمار می روند.
[ تعداد بازدید : ۹۴۵ ]
میوه های رنگانگ در باغچه منزل مسکونی شهروند خوش ذوق زرندی + عکس
به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، سیدرحیم تهامی شهروند خوش‌ذوق زرندی در باغچه منزل مسکونی خود درختان میوه رنگارنگی را به ثمر رسانده است.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۰ ]
هیجده گل معطر که می‌توانید در باغچه‌ی خانه‌ی خود بکارید
گلها عمدتاً به خاطر رنگ و یا بویشان در باغچه کاشته می‌شوند. آیا شما می‌خواهید باغچه‌ای داشته باشید که روز و شب بوی خوش بدهد و اعصاب‌تان را بعد از یک روز کاری سخت، هیاهو و قیل و قال آرامش و تسکین دهد؟ از میان معطرترین گلها که در دسترس قرار دارند برای باغچه‌ی خود انتخاب بکنید.
[ تعداد بازدید : ۱۸,۷۳۷ ]
کشف مرتفع‌ترین درخت گرمسیری در جهان
محققان از کشف مرتفع‌ترین درخت گرمسیری در جهان خبر داده‌اند، درختی به ارتفاع ۹۴.۱ متر در برونئی که رکورد‌دار سابق ارتفاع را از دور رقابت خارج کرده‌است.
[ تعداد بازدید : ۸۷۳ ]
درختان و فضای سبز تاثیر گذار در رفع آلودگی هوا
نقش فضای سبز و درختان در کاهش آلودگی در شهر ها به همگان ثابت شده
[ تعداد بازدید : ۲,۴۹۰ ]
گلدانی که همراه با گیاه رشد میکند+عکس
این گلدان از هنر اریگامی ژاپنی الهام گرفته شده است و همراه با گیاه داخلش رشد و گسترش میابد
[ تعداد بازدید : ۷۰۹ ]
۴ کاربرد متفاوت آب اضافی حاصل از پخت‌ و پز
گیاهان به آهن نیاز دارند. آب اسفناج نه تنها آهن گیاه را تامین می‌کند بلکه در کاهش میزان پتاسیم موثر است.
[ تعداد بازدید : ۷۶۱ ]
راننده دوستدار گل و گیاه
راننده با ذوق علاقه مند به گل و گیاه..که در اتوبوسش گل وگیاه نگهداری وپر ورش میدهد/اقای رحیمی ازتربت جام
[ تعداد بازدید : ۹۷۰ ]
توصیه‏ هایی به مناسبت فصل سرد
اغلب گیاهان آپارتمانی نسبت به سرمای زمستان حساس هستند. بعضی از آنها می‏توانند در بهار و تابستان در فضای باز و محیط آرام زیر سایه درختان قرار بگیرند اما باید آنها را در پاییز به داخل ساختمان منتقل کرد.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۴۴ ]
اولین هنرخیابانی جهان در جنگل های آمازون
هنرمند «Philippe Echaroux» هنر خیابانی را به روشی نوین انجام داده و به جای استفاده از اسپری های رنگ از تکنولوژی و تاباندن نور روی درختان استفاده کرده است.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۰۷ ]
10 گل دوست داشتنی که تنها در شب می شکفند
شب های مهتابی، زیبایی خودشان را دارند. شب زیبایی را تصور کنید، در حالی که یک فنجان قهوه یا چای داغ در دست دارید و کنار خانواده تان نشستید، نسیم خنکی به آرامی گونه های شما را نوازش می کند و رایحه مطبوع گل های شب بو در فضا پخش می شود.
[ تعداد بازدید : ۳,۶۵۹ ]
گیاهانی که سلامت کودک تان را تهدید می کنند
وجود گیاه در خانه زیبا و دوست داشتنی است اما بسیاری از گیاهان آپارتمانی برای کودکان سمی هستند. تحقیقات نشان داده 25 درصد مسمومیت ها در کودکان زیر یک سال به دنبال دست زدن و در دهان گذاشتن گیاهان سمی رخ می دهد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۷۶ ]
قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان
درختان یکی از قدیمی ترین موجودات زنده روی کره زمین هستند که قدمت آنها به عصر آهن و دوره ساخت اهرام مصر باز می گردد.
[ تعداد بازدید : ۸۳۶ ]
چگونه از گل‌های خود در فصل سرما مراقبت کنیم
گیاهان نیز مثل دیگر موجودات زنده به شرایط آب و هوایی خاص نیاز دارند هر گلی با دمای خاصی سازگاری دارد...
[ تعداد بازدید : ۱,۰۵۶ ]
تبدیل گیاه اسفناج به مین‌یاب
محققان می‌گویند با گنجاندن لوله‌هایی بسیار کوچک درون برگ‌های گیاه اسفناج می‌توانند این گیاه را به ردیابی برای یافتن ماده‌ای شیمیایی به نام نیترو-آروماتیک تبدیل کنند،‌ ترکیبی که در مین‌ها و مهمات مدفون شده زیر خاک وجود دارد.
[ تعداد بازدید : ۸۲۹ ]
گل‌ها را با چشم باز بو کنید!
تحریک قشر بینایی مغز می‌تواند حس بویایی فرد را افزایش دهد. این یافته جالب که برای اولین ‌بار اثر متقابل میان بخش‌های حسی مغز را اثبات می‌کند، نشان می‌دهد همه ما به درجاتی از حس‌آمیزی مبتلا هستیم!
[ تعداد بازدید : ۱,۵۶۸ ]
تایم لپس دیدنی از رشد درخت بلوط (فیلم)
کیپ- تایم لپس رشد درخت بلوط را که طی 8 ماه فیلمبرداری شده است را شاهد خواهید بود.
[ تعداد بازدید : ۹۶۸ ]
گیاهان مناسب آپارتمانی
رنگ سبز می‌تواند در انسان ایجاد سرزندگی و نشاط کندبرای اینکه بتوانید از تأثیر رنگ سبز بهره ببرید گزینه‌ای بهتر از خرید گل و گیاه در پیش رویتان نیست. البته بسیاری از افراد به این دلیل که خانه‌شان نور کافی ندارد سراغ گل و گیاه نمی‌روند درحالی‌که برخی از گیاهان برای رشد، به نور چندانی نیاز ندارند و به راحتی می‌توان از آنها حتی در آپارتمان نیز نگهداری کرد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۶ ]
هنر جالب و دیدنی شکل دهی به درختان
شکل دهی به درختان عمل پرورش درختان زنده و گیاهان چوبی به شکل های هنری به وسیله هماهنگ و تنظیم کردن با دقت چگونگی رشد درختان و شاخه هاست.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۳ ]
کهن ترین درخت گردو ایران با قدمتی بیش از 1400 سال
درخت گردویی با قدمت بیش از14 قرن حیات خود را در فیروزکوه ادامه می دهد
[ تعداد بازدید : ۱,۱۵۹ ]
گیاهان آپارتمانی مضر برای حیوانات خانگی
اغلب در مورد مزایای گیاهان آپارتمانی برای بهبود هوای داخل آپارتمان شنیده اید. اگر شما صاحب حیوان خانگی هستید باید توجه داشته باشید که تعدادی از گیاهان خانگی آپارتمانی و قابل کاشت در حیاط منزل می توانند برای حیوان شما سمی و کشنده باشند.
[ تعداد بازدید : ۹۸۹ ]
پرورش کاهو در فضا
فضانوردانی که در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به سر می‌برند، شروع به کاشتن سومین بذر از گیاه کاهوی قرمز کرده‌اند.
[ تعداد بازدید : ۷۹۲ ]
خانه‌ای که سقف‌ اش با طبیعت هماهنگ است!
تقریبا هیچ محیطی مناسب‌تر از منظره خیره کننده کوه های راکی کلرادو وجود ندارد. جایی که شرکت معماری، ساختمانی و توسعه «GLUCK+» مامور شده خانه ای در آن بسازد به طوری که ساختمان آن ها کاملا هماهنگ و منسجم با چشم انداز زیبای اطرافش باشد.
[ تعداد بازدید : ۷۸۶ ]
تنها جنگل انار ترش وحشی خاورمیانه
یکی از میوه های جنگلی که در دامنه ارتفاعات شمال البرز در اوایل فصل پاییز خودنمایی می کند، اناری است که بیشتر طعم ترش دارد و از آن برای پختن رب انار استفاده می کنند.
[ تعداد بازدید : ۱,۸۲۴ ]
«سنبل‌آبی»، تهدیدی جدی برای تالاب‌های کشور
سنبل آبی از جمله گیاهان آبزی شناور است که بواسطه سرعت تکثیر وگسترش آلودگی، تالاب‌های شمال و جنوب کشور را تهدید می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۷۷۱ ]
چگونه با پرورش «گل‌وگیاه» پولدار شویم؟
مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۱,۸۴۵ ]
۱۰ تا از جالب ترین و عجیب ترین درختان جهان !
بزرگ ترین و پیر ترین درختان جهان بسیار باشکوه هستند چرا که شاهد ظهور و سقوط تمدن های متعددی بوده اند. مثلاً ژنرال شرمن، بزرگترین درخت تک ریشه ای که تا به حال شناخته شده و یا تجیکو با ۹۵۵۰ سال قدمت که قدیمی ترین درخت کلونال است.
[ تعداد بازدید : ۲,۴۳۳ ]
خانه های سبز تهران
در روزگاری که برخی شهروندان تهرانی با رعایت نکردن اصول زیست محیطی هر روز بر آلودگی هوای پایتخت می افزایند گروهی دیگر با تلاش در گسترش فضای سبز به بهبود هوا و همچنین زیبایی شهر کمک می کنند.
[ تعداد بازدید : ۸۰۴ ]
کدام گل‌های تزیینی باعث مسمومیت می‌شوند؟
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا عنوان کرد: نگه‌داری گیاهانی مانند خرزهره، دیفن باخیا، گل انگشتانه، آزالیا، شوکران و کرچک در منزل می‌تواند موجب مسمومیت و حتی کشنده باشد.
[ تعداد بازدید : ۹۲۷ ]
قارچ گران ‌قیمتی که عاشق آتش است
قارچ‌های مورل از نظر غذایی بسیار باارزش‌اند و مورد علاقه سرآشپزها و محققان صنایع غذایی قرار دارند، اما فکر می‌کنید بهترین مکان برای جمع کردن این قارچ‌ها کجاست؟
[ تعداد بازدید : ۷۷۳ ]
گیاهی جهنمی و بسیار عجیب با ظاهری شیطانی
این گیاه عجیب شکلی ترسناک و عجیبی دارد تا حدی که به آن لقب گیاه جهنمی را داده اند.
[ تعداد بازدید : ۹۴۲ ]
10 تا از بهترین سبزی های خوراکی از گلدان خانه تا درون غذا
با فرا رسیدن فصل زمستان سبزی هایی در خانه تان پرورش دهید که از طعم و مزه شان در وعده های غذایی خود حتی وقتی که برف پشت پنجره آشپزخانه تان نشسته، استفاده کنید. لازم نیست نور زیادی در خانه تان برای رشد این گیاهان به وجود بیاورید فقط کافی است آن ها را پشت پنجره نور گیر قرار دهید.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۷۳ ]
تبدیل محل کار به گلخانه ای زیبا
با توجه به تأثیرات مثبت گل و گیاه بر روی بازده کاری کارمندان، افشین میرزازاده کارمند شهرداری سرو ارومیه در محل کارش به پرورش و نگهداری گل و گیاه می پردازد.
[ تعداد بازدید : ۸۴۴ ]
رموزی برای باغچه داران
گاهی در روزهای گرم تابستان افزایش دما و کاهش بیش از حد آب اتفاق می‌افتد؛ بنابراین علاوه بر استفاده‌های شخصی از آب ممکن است برای آبیاری باغچه یا گلدان‌هایتان دچار مشکل شوید.
[ تعداد بازدید : ۸۸۹ ]
طبیعت در چهاردیواری خانه
اگر می خواهید به مسافرت بروید و نگران بی آب ماندن گلدان هایتان هستید کف تشت بزرگ پلاستیکی یا وان حمام، حوله یا پارچه های پنبه ای پهن کرده و رویش آب بریزید تا آب پارچه ها را احاطه کند.
[ تعداد بازدید : ۸۵۶ ]
درخت خون اژدها یا خون سیاوشان
درخت خون اژدها که در زبان فارسی به آن خون سیاوشان نیز گفته می‌شود درختی است بومی کشور یمن که به خاطر شیره‌ی سرخ رنگی که از آن بیرون می‌آید بدین نام خوانده می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۹۰ ]
کشف گیاهی که فتوسنتز نمی‌کند
محققان دانشکده علوم دانشگاه کوبه موفق به کشف گونه گیاهی جدیدی در ژاپن شده‌اند که نه فتوسنتز کرده و نه شکوفه می‌دهد.
[ تعداد بازدید : ۷۱۹ ]
با گذاشتن این گیاه در گوشه خانه برای همیشه از شر سوسک خلاص شوید
سوسک برای برخی یکی از ترسناک ترین حیوانات روی کره زمین است!
[ تعداد بازدید : ۷۸۶ ]
از امروز تا یک ماه برگزار می‌شود/ نمایش 600 گل داودی در باغ ملی گیاه‌شناسی
نخستین نمایشگاه گل‌های داودی در باغ ملی گیاهشناسی با نمایش 600 گل داودی اصلاح شده برگزار می شود.
[ تعداد بازدید : ۸۱۲ ]
ساخت باغچه‌های مریخی با خاک هاوایی
مرکز فضایی کندی ناسا به همراه موسسه فناوری فلوریدا در حال کار بر روی یک باغچه مصنوعی برای پرورش گیاه است که کشاورزی در خاک مریخ را شبیه‌سازی کرده است.
[ تعداد بازدید : ۷۲۰ ]
نوآوری جدید در صنعت گل توسط مبتکر زنجانی/ گل رز رنگین کمانی به تولید انبوه می رسد
زنجان - خبرگزاری مهر: گل، همواره به عنوان یک گیاه با ارزش در همه ملت های جهان از جایگاه خاصی برخوردار بوده و در کنار علاقه فراوانی که همه انسانها به آن دارند بحث پرورش گل مورد توجه بوده است در این میان جوان مبتکر زنجانی موفق به ابداع نوع جدیدی از گل رز شده است که آن را گل رنگین کمانی نام گذاشته است.
[ تعداد بازدید : ۳,۳۷۸ ]
خوش‌تیپ‌ترین کشاورز
یاماگاتا> جوان کشاورزی در ژاپن از آنجا که هر روز با کت و شلوار روی زمین کار می‌کند از سوی کاربر‌های اینترنتی به‌عنوان خوش‌تیپ‌ترین کشاورز جهان انتخاب شد.
[ تعداد بازدید : ۸۶۰ ]