۵ گیاه آپارتمانی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب
پژوهشگران سازمان ناسا تاکنون بررسی‌های فراوانی در رابطه با خاصیت آلودگی‌زایی گیاهان انجام داده‌اند و اکنون این موضوع کاملا به اثبات رسیده که گیاهان می‌توانند بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آلودگی هوا را به خود جذب کرده و هوا را کاملا تصفیه کنند.
[ تعداد بازدید : ۱۶۴ ]
علت قهوه ای شدن نوک برگ ها در گیاهان آپارتمانی
اگر گلها و گیاهان شما مثل همیشه شاداب و سرحال نیستند و نوک برگهای آنها قهوه ای شده شاید یکی از موارد زیر علت آن باشد.
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
۱۰ نوع کاکتوس زیبا و متفاوت که تا به حال ندیده‌اید
این کاکتوس نام بومی خود را به خاطر شکل ظاهری مار مانند خود گرفته است. این کاکتوس بومی کشور مکزیک است و در سایر مناطق جهان توان ادامه حیات ندارد. زیرا بسیار به محیط بومی خود وابسته است. این گونه کاکتوس به خاطر کمیاب بودن توسط مجموعه دارها و گیاه شناسان جمع آوری می‌شود. همین امر باعث شده تا در معرض خطر انقراض باشد. این گیاه با گل‌های زرد درخشان با مرکزیت قرمزی که دارد، بسیار جذاب است.
[ تعداد بازدید : ۳۷ ]
علائم شوکه شدن گیاه در اثر جابه‌جایی
پیش از جابه‌جایی گیاه، حدود یک سوم آن را هرس کنید. به خاطر داشته باشید نباید بیش از حد گیاه را هرس کنید چرا که این کار باعث شوکه شدن بیشتر گیاه می‌شود
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
۳ راهکار برای پیشگیری از زرد شدن برگ گیاهان
در برخی از موارد دیده شده است که کمبود مواد مغذی در برگ‌های کهنه بیشتر نمایان می‌شود تا برگ‌های تازه جوانه زده. این چنین حالتی در گیاهان حالت موبایلی نامیده می‌شود، این بدان معنی است که گیاهان مواد مغذی را در صورت نیاز از برگی به برگ دیگر منتقل می‌کنند.
[ تعداد بازدید : ۱۳۰ ]
عشق به گل و گیاه نشاط و شادابی را به انسان هدیه می‌دهد
یادش بخیر، حیاط خانه پدربزرگ چه باغچه زیبایی داشت. پر از گل‌های رنگارنگ و یک حوض آبی‌رنگ که پر بود از ماهی‌های قرمز و سفید. از آن سال‌ها خیلی گذشته و تقریباً دیگر خبری از کوچه‌باغ، حوض و باغچه نیست...
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
همسایه‌ها را دور گل‌ها جمع کرده‌ام
ابتدا قرار بود ما سری به این مرکز بزنیم و با بانویی که چهره نمونه فضای سبزی منطقه است گفت‌وگو کنیم اما وقتی به این مرکز رفتیم دیدیم که تعداد زیادی شهروند با روحیه و پر انرژی در این مرکز حضور دارند که هر کدام یک شهروند نمونه فضای سبز هستند و کلی برای پرورش گل و گیاه در مزرعه خانواده بوستان رازی، داخل بوستان مهر و فضای منزلشان وقت گذاشته‌اند.
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
محققان می گویند؛حفظ تناسب اندام با ورزش گلف و باغبانی
فعالیت های سرگرم کننده نظیر باغبانی و گلف می توانند روش های مناسبی برای کالری سوزی و حفظ تناسب اندام باشند.
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
۱۰ گیاه زیبایی که بدون نور خورشید در خانه رشد می‌کنند
آناناسیان (Bromeliads) یک گیاه عالی برای رشد در داخل منزل و یا محیط کار است، بیشتر گونه‌های این گیاه در سایه توان رشد دارند. در واقع این گیاه یک گیاه استوایی است، اما شما می‌توانید در هرجای منزل آنها را قرار دهید. این گیاه قادر است زیر نورهای فلورسنتی هم رشد کند.
[ تعداد بازدید : ۳۰۶ ]
کارآفرین گل و گیاه زینتی خانگی
ناهید نیک پندار مدیر انجمن گل و گیاه زینتی خانگی حامی کارآفرینان می باشم. به مدت سه سال با پشتیبانی مالی بنده در پرورش بنفشه آفریقایی در محیط خانگی بیش از 20 تولیدکننده خانگی فعال شده اند که در نمایشگاه ها تولیدشان را به فروش می رسانند.