بیمه تکمیلی در اولویت برنامه های صندوق های بازنشستگی باشد

بیمه تکمیلی در اولویت برنامه های صندوق های بازنشستگی باشد
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به هر سه صندوق تامین اجتماعی، کشوری و فولاد تکلیف کردیم دغدغه خرید خدمات سلامت را از بازنشستگان بردارند و آنها را از یک بیمه تکمیلی خوب و کامل بهره‌مند کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری که در تهران برگزار شد، گفت: به هر سه صندوق تامین اجتماعی، کشوری و فولاد تکلیف کردیم دغدغه خرید خدمات سلامت را از بازنشستگان بردارند و آنها را از یک بیمه تکمیلی خوب و کامل بهره‌مند کنند. 

بندپی تاکید کرد: بیمه پایه باید برای همگان باشد و بعد بر اساس منابع و نیازهایی که افراد دارند بیمه تکمیلی و سایر خدمات منظور شود.

وی با اشاره به ارتقای خدمات نظام سلامت و افزایش امید به زندگی در جامعه گفت: اگر بدو انقلاب امید به زندگی ۵۷ سال بوده اکنون به بالای ۷۷ سال برای زنان و ۷۳ سال برای مردان رسیده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به یک میلیون و۴۰۰ هزار بازنشسته کشوری، سه میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی و ۸۹ هزار بازنشسته صندوق فولاد گفت: از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر افراد بالای ۶۰ سال بیش از ۶۰ درصد تحت پوشش صندوق ها هستند، اما هنوز افرادی را داریم که از هیچ حمایت مالی و بازنشستگی برخوردار نیستند. همچنین ۲۰ درصد سالمندان زن و ۱۰ درصد سالمندان مرد تنها زندگی می‌کنند.

وی به برگزاری اجلاس سالمندان اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی را برای تکریم بازنشستگان شروع کردیم. دکتر ربیعی پایه گذاری خوبی در مبارزه با فقر و تکریم بازنشستگان انجام داد و در ادامه راه عهده دار تداوم و سرعت بخشیدن به این برنامه ها هستیم. اکنون شاهد وضع نامطلوبی با توجه به افزایش قیمت‌ها و گرانی هستیم و طبق آنچه اعلام شد قدرت خرید جامعه ۳۰ درصد کاهش یافته است.

بندپی ادامه داد: در این میان اقشار کم درآمد و بازنشستگان بیشتر در فشار هستند و باید به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان باشیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حوادث تلخ جاده‌ای و مرگ و میر ناشی از آن به طور متوسط ۱۶ هزار نفر با میانگین سنی ۳۲ سال رخ می‌دهد اما میانگین سرطان بالای ۵۰ سال است عنوان کرد: در سنین بالا بیماری‌هایی به سراغ افراد می آیند که هزینه خرید خدماتش طاقت فرساست و اگر در یک خانواده یک بیمار صعب العلاج باشد تمام منابع خانواده صرف می‌شود و دچار هزینه فلاکت باری می‌شوند.

بندپی با بیان اینکه باید از بنگاه داری به سمت سهام داری برویم و سود سرمایه‌گذاری برای حمایتهای اجتماعی منظور شود به سیاست شفافیت اشاره کرد و گفت: شنیدن حرف بازنشستگان از راهبردهای دولت روحانی است. باید تا جایی که می‌شود کانال ها و ارتباط ها دو سویه باشد. باید افزایش بهره وری، صرفه جویی در منابع، ارتقای وضعیت مالی، خروج از بنگاه داری و پیگیری مطالبات از دولت دنبال شود.

وی با اعلام دو برنامه ملی دولت برای حمایت از اقشار مختلف به ویژه قشر ضعیف جامعه، گفت: یک برنامه این است که بین یک تا هشت دهک از کالاهای اساسی با نرخ مصوب برخوردار شوند. باید به اقشار ویژه و به پنج دهک اول یک نگاه ویژه تر داشته باشیم. در چنین شرایطی این افراد بیشتر در سختی و مشکل‌اند. برنامه دوم حمایت اجتماعی مستقیم نقدی و غیرنقدی برای پنج دهک است که ظرف دو سه هفته آینده عملیاتی می‌شود.

 

 

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۱۷
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۲۱۲
کد خبر : ۹,۶۵۲

نظرات بینندگان

ابراهیمی
۱۳۹۷/۰۶/۱۶
0
0
0

بسمه تعالی با سلام واحترام ضرورت دارد مسئولین محترم ذیربط بدانند که داروخانه بابت تحویل داروی ایرانی ،متاسفانه قیمت داروها را برمبنای آزاد بدون لحاظ بیمه دریافت مینماید ، علیرغم اینکه کسر بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی به استناد فیش حقوقی برای شما بزرگواران محرز میباشد.امید است موضوع پیگیری شود ، اسناد دریافت بهای آزاد داروها موجوداست . ضمنا مدارک وجه عینک توسط بیمه حافظ تحویل گرفته نمیشود.


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید