شرکت های تابعه صندوق استراتژی خود برای بازار فروش را اعلام کنند

شرکت های تابعه صندوق استراتژی خود برای بازار فروش را اعلام کنند
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: تمام هلدینگ ها و شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری باید هرچه سریعتر استراتژی خود را برای حضور در بازار فروش به خصوص بازارهای بین المللی به طور دقیق تدوین و اعلام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست هم اندیشی مدیران هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه آن که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، اظهار داشت: همه ما باید مدیریت جهادی را در کنار هم تمرین کنیم. اهداف بزرگی وجود دارد که برای دستیابی به آن ها نیاز به مدیریت و کار جهادی داریم. صندوق بازنشستگی کشوری و همه زیرمجموعه های آن به ویزه هلدینگ ها و شرکت های تابعه سرمایه هایی دارند که متعلق به بازنشستگان عزیز است و ما باید از این سرمایه حراست کنیم. 

تقی زاده با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری یک نهاد عمومی نقدینه محور است، گفت: این صندوق همواره برای پرداخت تعهدات خود که حقوق بازنشستگان است نیازمند نقدینگی بسیار بالایی حدود ۲۷۰۰ تا ۲۹۰۰ میلیارد تومان در ماه است که بخش بزرگ آن وابسته به بودجه دولت و بخش ناچیزی نیز از محل کسورپردازی و سود شرکت های تابعه تامین می شود.

وی یادآور شد: ارزش سرمایه های صندوق بازنشستگی کشوری و میزان سود حاصل شده در سال در برابر این سرمایه عظیم رقم قابل قبولی نیست. متاسفانه در دو سه سال اخیر سوددهی شرکت های تابعه روند نزولی پیدا کرده و ضررده شده اند. 

تقی زاده گفت: نباید طوری عمل کنیم که سرمایه های موجود آسیب ببیند. دین مان را به دنیا و لحظات زودگذر آن نفروشیم و همت کنیم تا از اموال و سرمایه هایی که صیانتی است حفاظت کنیم. اجازه نمی دهیم ریالی از این سرمایه ها از بین برود و قطعا هرآنچه تاکنون از دست رفته باید براساس قانون بازگردد.

وی با بیان اینکه شرکت های تابعه این صندوق باید به جایگاه تولیدکننده بازگردند و در چرخه تولید کشور نقش موثری ایفا کنند، تصریح کرد: هلدینگ ها و شرکت های تابعه باید هرنوع سرمایه گذاری را با برنامه ریزی و هدف گذاری درست و سنجیده انجام دهند تا با حداکثر سودآوری همراه شود. سرمایه گذاری که حاصل آن سود مناسب نباشد، قابل پذیرش نخواهد بود. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، بر مطالعه دقیق برنامه ششم توسعه و استفاده از ظرفیت های آن تاکید کرد و افزود: برنامه ششم توسعه ظرفیت های خوبی برای کار و توسعه سرمایه گذاری و حضور در بازار دارد که باید از این فرصت ها استفاده شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا تاکید کرد: باید با استفاده از کسب و کارهای نوین و استارت آپ ها در مدیریت اقتصادی شرکت ها مزیت پایدار در بازار رقابتی ایجاد کرد.

ولی آذروش نیز در این نشست با بیان اینکه استراتژی هلدینگ آتیه صبا بر مبنای سه اصل صداقت، سلامت کاری و امانتداری تدوین شده است، اظهار داشت: به طور قطع باید از فرصت های پیش رو استفاده مطلوب کرد و مدیران به عنوان سربازان خط مقدم جریان اقتصادی کشور وظیفه دارند از انفعال و روزمرگی پرهیز کنند.

وی افزود: سیاست های ۱۹ گانه اقتصادی توسط صندوق بازنشستگی کشوری به تمام مدیران زیر مجموعه ابلاغ شده و باید در سال جدید به طور کامل اجرایی شود.

مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا با اشاره به لزوم استفاده از فناوری های نوین در کسب و کار، گفت: تلاش مجموعه آتیه صبا در سال ۹۷ استفاده از فناوری های نوین در کسب و کار است که این مهم در پرتو توجه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این مسیر استارت آپ هایی در حوزه حمل و نقل و گردشگری راه اندازی خواهد شد تا مدیریت در این بخش ها مبتنی بر دانش روز اقتصادی صورت پذیرد.

آذروش با بیان اینکه ایده های تازه در مدیریت راهبرد تازه هلدینگ آتیه صبا خواهد بود، اظهار داشت: اگر امروز کسب و کارها با همان شیوه سنتی اداره شوند با شکست حتمی روبرو خواهند شد. ما در حوزه گردشگری نیازمند ایده های نوین در بوم گردی هستیم که مجموعه آتیه صبا و شرکت های حوزه گردشگری در این زمینه برنامه های تخصصی را تدوین و عملیاتی کرده است.

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا افزود: باید با تولید فکر ایجاد ثروت کرد و با ایجاد مزیت های پایدار با محوریت فناوری های نوین در بازار امروز رقابت کرد.

وی تاکید کرد: سلامت کاری، امانتداری و صداقت اصول مهم راهبردی فعالیت در مجموعه آتیه صبا است چرا که ما امانتدار قشری هستیم که بهترین سال های زندگی خود را وقف خدمت به مردم کردند و این رسالت سنگینی را بر دوش همه ما می گذارد.

آذروش یادآور شد: متاسفانه برخی از سرمایه گذاری ها در گذشته فاقد توجیه فنی، اقتصادی و زیست محیطی بود که این امر سبب بروز مشکلات زیادی برای هلدینگ آتیه صبا شد که در سال گذشته با درایت اعضای هیئت مدیره توانستیم بسیاری از شرکت ها را به مسیر منطقی خود بازگردانیم.

 

 


۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۴۰
کد خبر : ۹,۱۳۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید