ارجاع قانون مدیریت خدمات کشوری به هیات رئیسه مجلس/ کمیسیون اجتماعی آماده اصلاح قوانین بازنشستگی است

ارجاع قانون مدیریت خدمات کشوری به هیات رئیسه مجلس/ کمیسیون اجتماعی آماده اصلاح قوانین بازنشستگی است
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری به هیات رئیسه مجلس ارجاع شده است و نشست های مشترکی نیز بین این کمیسیون و بازنشستگان عزیز برگزار شده و ما در جریان مشکلات بازنشستگان هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، عبدالرضا عزیزی در نشست هم اندیشی مدیران هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه آن که با حضور رئیس، نایب رئیسان و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه انتخاب مدیران باید براساس اعتماد باشد، گفت: معیشت و زندگی بازنشستگان سخت است و تورم باعث ضعیف شدن و کاهش قدرت خرید این عزیزان شده است. بازنشستگان در گذشته و در زمان اشتغال کسورات خود را پرداخت کرده اند و طبیعتا ما اکنون باید آن را بازگردانیم 

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری برای ادامه حیات خود باید طرح و نسخه مشخصی را آماده و ارائه کند، گفت: اگر نیاز به بازنگری قوانین یا تصویب قانون تازه ای باشد کمیسیون اجتماعی آمادگی لازم را دارد و ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این نشست، گفت: باید به فکر کارگران برخی شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی باشیم که در فرآیند واگذاری دچار مشکل و آسیب نشوند.

مسعود رضایی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم شیراز نیز اظهار داشت: مشکلات موجود فقط مختص صندوق بازنشستگی کشوری نیست بلکه به همه بدنه کشور به خصوص در حوزه اقتصادی مربوط می شود. ما چالش های مختلفی را در کشور پشت سر گذاشته ایم و هر زمان مسائل موجود را اصلاح کنیم روز سرافرازی همه ما خواهد بود.

رضایی با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی صندوق ها و شرکت های واگذار شده، خدمت به اجتماع بوده است، گفت: صندوق ها و بسیاری از شرکت اکنون وضعیت چندان خوبی ندارند. باید بررسی کنیم که چطور یک مجموعه می تواند خوب عمل کند. هدف از فعالیت شرکت های اقتصادی سودآوری است و این موضوع مهمی است.

وی تصریح کرد: باید مشکلات و دلایل آن بررسی و علت یابی شود و راهکارهای قانونی در صورت نیاز تسهیل شود تا با کمک هم، مشکلات برطرف شده و کشور روی سعادت را ببیند. باید توجه کنیم که ایران در دوره ای سرآمد کشورهای منطقه بوده و در کوران یک مسابقه همچنان باید سرآمدی خود را حفظ کنیم.

محمدرضا بادامچی نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مدیر عامل صندوق بازنشستگی با تجربه و سابقه درخشانی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اچتماعی داشته، انگیزه بسیار بالایی برای کار دارد و این یک فرصت مغتم است که باید از آن استفاده شود تا این صندوق از وضعیت انفعال خارج شود.

بادامچی تصریح کرد: اگر در این دوره نتوانیم کاری انجام دهیم دوره های بعدی کار به مراتب سخت تر خواهد بود. باید کار کارشناسی انجام شود و وضعیت نابسامان اقتصادی بررسی شود. خوشبختانه انتصابات خوبی در صندوق انجام شده و تیمی که مسولیت ها را برعهده گرفته اند جملگی دارای تخصص و بر حوزه کاری خودشان اشراف کاملی دارندکه جای امیدواری است.

سید حمزه امینی، نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی اظهار داشت: با حضور آقای تقی زاده در صندوق بازنشستگی کشوری، بسیاری از دغدغه ها حل شده و با شناختی که از ایشان دارم و صداقتی که دارند امیدوارم این صندوق به زودی سامان یابد و دغدغه بازنشستگان برطرف شود.

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه برخی شرکت ها توجیه اقتصادی ندارند، گفت: این نوع شرکت ها حتی سرمایه گذاری هایی که انجام می دهند سودآور نیست. ما باید واقعیت ها را شفاف ببینیم و اندیشه درستی برای اصلاح این امور داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه همه تلاش ها باید به سمت ایجاد یک روند رو به رشد باشد، گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس همواره در خدمت بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری است و در صورت نیاز به اصلاح قوانین یا قوانین جدید همکاری خواهد کرد.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۹,۱۳۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید