برگزاری همایش تغذیه سالم در دوران بازنشستگی در زنجان

برگزاری همایش تغذیه سالم در دوران بازنشستگی در زنجان
همایش «بررسی تاثیر تغذیه سالم بر سلامت بازنشستگان» به همت مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان و سفیران هشت گانه سلامت این استان با حضور بازنشستگان کشوری برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان، ندا موسوی، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش یک روزه «بررسی تاثیر تغذیه سالم بر سلامت بازنشستگان» اظهار داشت: در دوران سالمندی تغییرات جسمانی اتفاق می افتد که عوامل مختلفی بر آن اثرگذار است. یکی از این عوامل که بر زندگی سالمندان اثرگذار است، کیفیت زندگی و تغذیه سالم است.

 

موسوی با بیان اینکه کاهش کیفیت زندگی در دوران بازنشستگی و سالمندی یکی از موضوعاتی است که همواره با آن روبرو می شویم، گفت: میزان جذب مواد غذایی مختلف در این دوران پایین تر از سایر دوره های زندگی است، به همین دلیل باید غذاهای سالم در دوران سالمندی بیشتر استفاده شود. 

 

وی با اشاره به مواد غذایی مناسب برای دوران سالمندی،تصریح کرد: سالمندان و بازنشستگان به خصوص از نمک و روغن های صنعتی نباید استفاده کنند و در این زمینه باید با جدیت پرهیز کنند. 

 

موسوی مهمترین توصیه تغذیه ای برای این سن را تهیه غذاهای ساده و کم حجم که تمام نیازهای فرد را تامین کند دانست و افزود: نکته اساسی در برنامه غذایی سالمندان، مصرف مواد غذایی کم چربی و کم کلسترول، کم نمک و پر فیبر است. 

 

اصغر وثوق، مدیر اجرایی موسسه خیریه مهرانه نیز در این همایش با بیان اینکه این موسسه یکی از بزرگترین انجمن های حمایتی در استان زنجان است، گفت: این موسسه در بخش سلامت و برای بیماران مبتلا به سرطان فعالیت می کند. 

 

وثوق با تاکید براینکه تغذیه سالم به ویژه برای بازنشستگان امری حیاتی است، گفت: رعایت اصول تغذیه از ابتلای به بیماری ها پیشگیری می کند.

 

وی با بیان اینکه سرطان دستگاه گوارش جایگاه دوم را در کشور دارد، افزود: نداشتن آگاهی نسبت به تغذیه سالم از جمله دلایل مهم در شیوع و گسترش این نوع بیماری است. 

 

وثوق با قدردانی از اقدامات و برنامه های صندوق بازنشستگی کشوری در زمینه آموزش تغذیه سالم برای بازنشستگان تحت پوشش، گفت: این صندوق گام بزرگی در زمینه پیشگیری از بیماری های دوران سالمندی و بهبود سلامت بازنشستگان و سالمندان برداشته که باید با جدیت آن را ادامه دهد.

 

 

۱۶ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۵۴
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۲۷۹
کد خبر : ۸,۰۲۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید