توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و صندوق بازنشستگی اردبیل صورت گرفت:

همایش آشنایی با دوره های فنی و حرفه ای و تاثیر آن در مهارت آموزی، اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان کشوری

همایش آشنایی با دوره های فنی و حرفه ای و تاثیر آن در مهارت آموزی، اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان کشوری
همایش آشنایی با دوره های فنی و حرفه ای و تاثیر آن در مهارت آموزی، اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان کشوری و خانواده آن ها در اردبیل برگزار شد


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل، همایش آشنایی با دوره های آموزش فنی و حرفه ای و تاثیر آن در مهارت آموزی، اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان کشوری و خانواده آن ها با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری استان اردبیل و اداره کل فنی و حرفه ای این استان و با هدف ارتقای سطح آگاهی و توانمندسازی بازنشستگان زیرپوشش صندوق در اردبیل برگزار شد.

محمد پورقلی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این همایش، دوران بازنشستگی را بهترین دوران زندگی هر فرد دانست و افزود: بازنشستگان می توانند با حضور خود در دوره های آموزش فنی و حرفه ای، هم تجربیات خود را در اختیار هنرآموزان این مرکز قرار دهند و هم مهارت های لازم را از مربیان این مرکز، بیاموزند.

وی تاکید کرد: تلاش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مراکز زیر مجموعه آن، ایجاد دوران سالمندی و بازنشستگی پویا و توانمندسازی این عزیزان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با تاکید بر اهمیت نگرش و انگیزه افراد در زندگی، گفت: مهم‌ترین موضوعی که موجب نشاط و شادابی در یک فرد می‌شود، فعالیت و یادگیری مهارت های فنی است که می تواند انسان را از دیگران بی نیاز کند.

پورقلی افزود: آموزش، منجر به ایجاد انگیزه، روحیه خودباوری و نشاط اجتماعی در بین بازنشستگان می شود؛ چراکه آموختن سن و مسوولیت نمی شناسد و در هر مقطعی از حیات انسان، می تواند منجر به شادی، پویایی و توسعه شده و فرهنگ ریسک پذیری را در بین بازنشستگان ترویج کند.

وی تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل این آمادگی را دارد تا در جهت توانمندسازی بازنشستگان کشوری و خانواده آن ها با برگزاری دوره های آموزشی، اقدام کند.

اشجع، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اردبیل در این همایش، اظهارداشت: صندوق بازنشستگی کشوری علاوه بر پرداخت حقوق و ارائه خدمات بیمه ای و رفاهی، در سال های اخیر اقدام به برگزاری دوره های مختلف آموزشی مثل پیشگیری از آلزایمر، ورزش و تندرستی، کارآفرینی و اشتغال و همچنین تغذیه و بهداشت برای بازنشستگان تحت پوشش و خانواده آن ها کرده است.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی با همکاری و هماهنگی کانون های بازنشستگی و دستگاه های اجرایی ذیربط برگزار می شود، گفت: هدف صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری این دوره های آموزشی، توسعه سلامت و بهداشت و حرفه آموزی برای بازنشستگان تحت پوشش است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۳
سازمان فنی و حرفه ای |
تعداد بازدید : ۴۱۸
کد خبر : ۷,۹۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.