امسال ۵۰ هزار بازنشسته مهارت‌های حرفه‌ای فرا می‌گیرند

امسال ۵۰ هزار بازنشسته مهارت‌های حرفه‌ای فرا می‌گیرند
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و این صندوق گفت: با برنامه‌‌ریزی انجام شده امسال ۵۰ هزار بازنشسته کشوری مهارت‌های حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا ترابی در گردهمایی سفیران کارگروه‌های هشت گانه صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه جنوب کشور در استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و صندوق بازنشستگی کشوری و کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه، بازنشستگان کشوری و فرزندان آنها می‌توانند ضمن دریافت خدمات رایگان مهارت‌آموزی در آموزشگاه‌های دولتی، از تخفیفات هزینه در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای نیز بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان خردمندان جامعه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: بازنشستگان سرمایه‌های بی بدیل کشور هستند که سال‌های زیادی را در مسیر خدمت به جامعه صرف کرده‌اند و نباید در دوران بازنشستگی گوشه نشین و افسرده شوند.

 

معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر نقش آموزش‌های مهارتی در توسعه اشتغال پایدار برای خانواده‌های بازنشستگان، تصریح کرد: بازنشستگان دارای توانمندی‌ها و تجارب بی‌شماری هستند که می‌توانند تدریس در مراکز فنی و حرفه‌ای را بر عهده بگیرند یا متقاضی تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای باشند.

 

ترابی با بیان اینکه باید با مهارت آموزی، استعدادهای محلی را شناسایی و برای اشتغال پایدار گام برداشت، افزود: مهم‌ترین موضوعی که سبب نشاط و شادابی در یک فرد می‌شود، فعالیت و یادگیری مهارت‌های فنی است که می‌تواند انسان را از دیگران بی نیاز کند.

 

معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری، آموزش را منجر به ایجاد انگیزه، روحیه خودباوری و نشاط اجتماعی در بین بازنشستگان دانست و تاکید کرد: آموختن، سن و مسوولیت نمی‌شناسد و در هر مقطعی از حیات انسان، می‌تواند منجر به شادی، پویایی و توسعه شده و فرهنگ ریسک پذیری را در بین بازنشستگان ترویج کند.

 

وی هدف از ایجاد مهارت آموزی برای بازنشستگان را مهارت آموزی برای یک فعالیت داوطلبانه عنوان کرد و گفت: با برنامه‌‌ریزی انجام شده امسال ۵۰ هزار بازنشسته مهارت‌های حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.

 


۵ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۳۷۳
کد خبر : ۷,۹۱۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید