لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها

لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه هدف اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را تربیت نیروی کار مورد نیازدر بخش‌های مختلف جامعه و افزایش توانایی‌ نیروی جوان و متخصص عنوان کرد.

داود ناصری امید در نشست با مدیرکل کانون صندوق بازنشستگان استان با بیان اینکه تحصیلات دانشگاهی و آموزش عالی در جامعه امری مهم به شمار می آید، گفت: بهتر است  دانشجویان در کنارگذراندن رشته تحصیلی، یک مهارت و تخصص مرتبط با رشته  خود را فراگیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه به‌ویژه درمیان خانواده‌ها را نیازمند فرهنگ سازی در بین اعضای خانواده ها دانست و اظهار داشت: این آموزش‌ها مهارت‌های خاص مورد نیاز صنعت و نیز مهارت‌های عمومی بازار کار را فراهم می‌کند و  برای شاغلینی که به دلیل تغییرات فناوری دچار کاهش کارایی می‌شوند، امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می‌کند.

ناصری امید تصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی استان و نیز آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال و بیکاری جوانان این استان دارد.
    
وی در ادامه گفت: مطابق تفاهم نامه ای که بین صندوق بازنشستگی کشور و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان منعقد شده، این اداره کل آمادگی کامل برای ارائه خدمات آموزش مهارتی برای قشر بازنشسته را دارد.

جلیل رحیمی مدیر‌کل صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه نزدیک به 31 هزار و 298 نفر مشترک صندوق بازنشستگی در استان وجود دارد، گفت: بالاترین تعداد دریافت کنندگان از صندوق بازنشستگان در استان کرمانشاه را نهاد آموزش و پرورش با 63 درصد تشکیل می‌دهد که این پتانسیل عظیم می تواند سبب فراگیری آموزش های مهارتی در سطح عظیمی از جمعیت استان شود، همچنین می تواند نقش بسزایی در اشائه  فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از بازدید جمعی از بازنشتگان از کارگاه های مهارت آموزی فنی و حرفه ای افزود: پتانسیل بزرگی برای فراگیری آموزش های مهارتی برای قشر محترم بازنشسته وجود دارد که بازنشستگان از این پتانسیل عظیم آموزشی علاوه بر یادگیری مهارت می توانند سب تشویق فرزندان خانواده ی خود برای فراگیری مهارت شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: مهارت آموزی می تواند سبب ورود افراد به بازار کار در معنای حقیقی و ایجاد شغل و کمک به اقتصاد خانواده گردد  

رحیمی‌ با اشاره به تلاش مضاعف و شایسته بازنشتگان نمونه استان گفت: این قشر از جامعه را می توان الگوی مناسبی برای نسل آینده‌ساز کشور دانست و  جوانان باید از تجارب پیشکسوتان و بازنشستگان درس بگیرند و در فراگیری فن، مهارت و تخصص به جامعه در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک کنند.

 

مطالب مرتبط:

 

 

 

۴ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱
طاق نیوز |
تعداد بازدید : ۲,۶۷۷
کد خبر : ۷,۸۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.