اشتغالزایی یک زن کارآفرین برای 6 نفر با سرمایه اولیه 500 هزار تومان

اشتغالزایی یک زن کارآفرین برای 6 نفر با سرمایه اولیه 500 هزار تومان
یک زن کارآفرین در کرمان توانست با سرمایه اندک ولی با همت و پشتکار فراوان به موفقیت‌های چشمگیری در عرصه مشاغل خانگی دست یابد.

 خانم هما که با تولید ترشیجات توانسته علاوه بر کسب ماهانه 3 میلیون تومان درآمد برای 6 نفر نیز اشتغال ایجاد کند درباره چگونگی موفقیتش گفت: چرخ زندگی‌مان به کندی می‌چرخید و مشکلات مالی داشتیم هرچند معلم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان بودم ولی مشکلات زندگی ادامه داشت از سویی بچه‌هایم که بزرگ‌تر شده‌ بودند سطح توقعات‌شان از زندگی بالاتر رفته بود. برای همین با سرمایه اندک500هزارتومانی کار تولید ترشی در خانه را شروع کردم.
وی افزود: البته آن موقع‌ها هنوز اقتصاد مقاومتی و از این کارها در جامعه مطرح نشده بود اما من متوجه شدم که با این کارهای خانگی زندگی‌مان از نظر مالی بهتر می‌شود و استرس کمتری به ما وارد خواهد شد. خوبی کار در خانه این بود که دیگر خبری از اجاره و پول ودیعه مغازه و هزینه‌های آب و برق تجاری نبود.
اوایل همه کار بر عهده من بود اما همسرم که بازنشسته شد در فروش ترشی‌ها کمکم کرد و به مرور زمان کارمان بهتر شد. من که با بچه‌هایم و همسرم کار را پیش بردیم به مرور مشتری‌های خوبی پیدا کردیم و برای همین توانستیم بعد از مدتی برای 6 نفر دیگر اشتغالزایی کنیم.
حالا خدا را شکر وضعیتم خیلی بهتر شده است. ترشی، انبه و قاووت را به 4 کشور آمریکا، امارات، عربستان و عراق صادر می‌کنم و مشتری خارجی دارم. یکی از ابتکارعمل‌های ما در کار این بود که ریشه کاسنی و قاووت را مخلوط کردم که آمریکایی‌ها خیلی از آن خوششان آمد.
حالا هم چاشنی 25 گیاه، ترشی گوجه، ترشی بادمجان با 8 گیاه، ترشی بندری با 17 گیاه، مربای توت فرنگی و کیوی، قاووت نخود نارگیل و قاووت چهل گیاه و قاووت رژیمی از محصولات ما هستند و آنها را با اسم تجاری «کرمان بانو» در بازارهای مصرف می‌فروشم.
خانم هما با بیان اینکه خانه‌ام کارگاه اقتصادی شده اظهار داشت: درآمد خالصم معمولا ماهی 3 میلیون تومان است. مشتری‌هایم می‌گویند این محصولات چون در خانه تولید می‌شود، بیشتر می‌توانیم به سلامت آنها اعتماد کنیم.
به نظرم خانم‌ها با روی آوردن به کارهای خانگی می‌توانند بهتر از نظر اقتصادی به خانواده خود کمک کنند. مخصوصاً خانم‌های خانه‌دار که همه وقت خود را در خانه هستند، با راحت فکری بیشتری می‌توانند در این زمینه قدم بگذارند.
وی با اشاره به برکات دیگر کار در خانه هم گفت: سود این کارها وقتی به تدریج افزایش می‌یابد اختلافات هم کمتر می‌شود چرا که دیگر همه به دنبال لذت بردن از کار و سود بیشتر هستند و برای همین به مشکلات کوچک فکر نمی‌کنند.
الان خیلی از مشکلات خانواده‌ها به مسائل مالی بر می‌گردد و وقتی یک زن بتواند با این کار ساده خانگی به همسر خود کمک کند، بسیاری از مشکلات خود به خود حل می‌شود. خدا را شکر از وضعیتم راضی‌ام، داخل خانه استراحت می‌کنم و حیاط خانه‌ام انباری محصولاتم شده است. من با همین پول کم هم توانستم رقیب بسیاری از این شرکت‌های تولیدی میلیاردی شوم.
این خانم خانه‌دار تاکید کرد اگر ما توجه کنیم به این کارهای کوچک خیلی راحت می‌توانیم کشور را به خودکفایی برسانیم و محصولاتمان را صادر کنیم. دولت‌مردان ما باید به تولید بیشتر اهمیت دهند و به مشکلات این حوزه کمک کنند.

 

مطالب مرتبط:

 

 

۲ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۴۲
کیهان |
تعداد بازدید : ۳,۳۱۶
کد خبر : ۷,۸۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.