ضرورت توجه به ارتقا سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی بازنشستگان

ضرورت توجه به ارتقا سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی بازنشستگان
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تلاش این صندوق، ارتقا رفاه اقتصادی و اجتماعی، رعایت حقوق شهروندی و حقوق مدنی بازنشستگان است تا فارغ از هرگونه دغدغه مادی در این دوران از زندگی، به دنبال علایق خود بروند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، ابراهیم صادقی فر در مراسم «قرعه کشی ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام ضروری به بازنشستگان کشوری» در تهران، افزود: در دولت یازدهم بسیاری از ضعف های گذشته در حوزه بازنشستگی و سالمندی از جمله کاهش حقوق بازنشستگان و فاصله آن با نرخ تورم، از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دولت پیگیری و تا حدودی بهبود یافته است.
وی با بیان اینکه با تشکیل شورای سالمندی و خانه های امید سعی در مرتفع نمودن نواقص گذشته شده است، گفت: در حال حاضر به دنبال بالابردن سطح حقوق بازنشستگان کشوری هستیم. ضمن اینکه در خانه های امید، مهارت آموزی بازنشستگان در اولویت قرار گرفته که سبب افزایش نشاط آنان می شود.
وی به چهار اصل ضروری برای جلب رضایت بازنشستگان اشاره کرد و گفت: اصل اول، «پاسخگویی به صاحبان صندوق هاست»؛ یعنی به تک تک بازنشستگان با اقدامات پیشگیرانه پاسخگویی شود. اصل دوم، «پایداری» است که با سرمایه گذاری و محاسبات دقیق بیمه ای سعی در پایداری سرمایه های صندوق خواهیم کرد که با کمبود نقدینگی مواجه نشویم. اصل سوم، «شفافیت» است که نمونه آن قرعه کشی برای پرداخت وام است؛ یعنی تمامی فعالیت های صندوق به طور شفاف به ذینفعان اطلاع رسانی می شود و در نهایت، اصل چهارم، «نوآوری و اصلاح بافت های قدیمی صندوق» با هدف پایداری است، چراکه نوآوری، فضای اقتصادی را هم تغییر می دهد.
صادقی فر ادامه داد: کیفیت سیاست‏گذاری، برنامه ریزی و اجرا در صندوق بازنشستگی کشوری باید رو به توسعه باشد و مسایل روحی و روانی بازنشستگان به طور کامل مد نظر قرار گیرد. در این زمینه توجه به مولفه های اصلی آینده نگری اهمیت دارد؛ مثلا خانه های امید باید معطوف به آینده باشد.
وی بیان داشت: صندوق بازنشستگی کشوری برای ورود به بازار باید فعالانه عمل کند و مراقبت شود که به ضرر صندوق گامی برداشته نشود؛ باید تک تک بودجه ریزی ها مد نظر قرار گرفته و از بنگاه های زیان ده که در استراتژی های صندوق جایی ندارند، خارج شویم.
صادقی فر با بیان اینکه کیفیت کار و شایستگی در انتخاب مدیران صندوق و شرکت های زیر مجموعه باید بادقت صورت گیرد، گفت: نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صندوق ها، مولفه اجتماعی کارکردی آنهاست تا کرامت بازنشستگان در جامعه افزایش پیدا کند.

 

مطالب مرتبط:

 

 

۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۵۱۰
کد خبر : ۷,۶۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.