دلبستگی به مال دنیا

دلبستگی به مال دنیا
یکی ازعلمای ربانی نقل می‌کرد: در ایام طلبگی دوستی داشتم که ساعتی داشت و بسیار آن را دوست می‌داشت، همواره در یاد آن بود که گم نشود و آسیبی به آن نرسد،
او بیمار شد و بر اثر بیماری آنچنان حالش بد شد که حالت احتضار و جان دادن پیدا کرد، در این میان یکی ازعلما در آنجا حاضر بود و او را تلقین می‌داد و می گفت: بگو لااله الاالله. او در جواب می‌گفت: نشکن نمی‌گویم ما تعجب کردیم که چرابه جای ذکرخدا، می گوید: نشکن نمی‌گویم، همچنان این معما برای ما بدون حل ماند، تا این‌که حال آن دوست بیمارم اندکی خوب شد و من از او پرسیدم، این چه حالی بود که پیدا کردی، ما می گفتیم بگو لا اله الاالله، تو در جواب می‌گفتی: نشکن نمی‌گویم.

  

او گفت: او آن ساعت را بیاورید تا بشکنم، آن را آوردند و شکست. سپس گفت من دلبستگی خاصی به این ساعت داشتم، هنگام احتضار شما می گفتید بگو لااله الاالله، شیطان را دیدم که همان ساعت را در یک دست خود گرفته و با دست دیگر چکشی بالای آن ساعت نگه داشته و می‌گوید: اگر بگویی لااله الاالله، این ساعت را می‌شکنم، من هم به خاطر علاقه وافری که به ساعت داشتم، می‌گفتم: ساعت را نشکن، من لااله الا الله نمی‌گویم.

 

۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸
جام جم آنلاین |
تعداد بازدید : ۲,۱۸۳
کد خبر : ۷,۴۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.