جوانان به جای یافتن کار، خودشان کارآفرین باشند

جوانان به جای یافتن کار، خودشان کارآفرین باشند
حسن قلمی کار آفرین اسکویی گفت: استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی در کنار تلاش و پشتکار باعث موفقیت می‌شود و به تمام جوانان توصیه می‌کنم به جای دست روی دست گذاشتن برای یافتن کار، خود کارآفرین باشند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسکو، گلخانه یکی از مهم ترین ارکان، بخش کشاورزی بوده و وابستگی آینده اقتصادی بسیاری از مناطق به توسعه این صنعت کاملاً مشهود است.

توسعه گلخانه‌ها علاوه بر تحقق اقتصاد مقاومتی، راهکاری جدی در راستای صرفه جویی منابع آبی و زمینه ساز اشتغال زایی و کارآفرینی در مناطق شهری و روستایی است.

حسن قلمی که معلم بازنشسته اسکو است کار پرورش گل، گیاه، میوه و صیفی‌جات در گلخانه را از حیاط منزل پدری اش شروع کرده و روزانه 200 کیلو محصول از گلخانه خود تولید می‌کند.

وی درباره نحوه ورودش به عرصه گلخانه‌ای می‌گوید: در سال1384 با گروهی از گلخانه‌های شهرستان شبستر بازدید کردیم و این بازدید ما را ترغیب و تشویق به راه اندازی و ایجاد گلخانه کرد.

این کار آفرین اسکویی با بیان اینکه در سال 84 با 30 میلیون تومان این کار را شروع کردم اظهار داشت: هم اکنون فضای موجود گلخانه ما 1000 متر است که در صورت حمایت مسئولین در نظر داریم این کار را گسترش دهیم.

وی میزان درآمد واحد تولید محصولات گلخانه ای را خوب و مناسب ارزیابی کرده و میزان سود و درآمد را به نسبت نوع فعالیت بازار اعلام می‌کند و می‌گوید: روزانه 200 کیلو برداشت دارم و با ایجاد این گلخانه به 3 نفر به صورت مستقیم و به 4 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرده‌ام.

قلمی در ادامه با بیان اینکه سالانه 20 تن برداشت محصول دارم خاطرنشان کرد: محصولاتمان را در میدان تره بار به فروش می‌رسانم و از آنجا نیز به شهرهای دیگر صادر می‌کنند.

این گلخانه‌دار اسکویی ضمن تشکر از بسیج سازندگی در جهت حمایت از طرح‌های اقتصادی و کارآفرینی، تنها راه نجات کشور را عمل به طرح‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند و می‌گوید: بسیج سازندگی به‌طور واقعی در عرصه اقتصاد مقاومتی کار می‌کند و در این مدت نیز از من حمایت کرده و برای توسعه این گلخانه وامی از طریق بسیج سازندگی ناحیه اسکو دریافت کرده‌ام.

این کارآفرین فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی، پشتکار را بزرگترین عامل موفقیت خود دانست و عنوان کرد: استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی در کنار تلاش و پشتکار باعث موفقیت می‌شود و به تمام جوانان توصیه می‌کنم به جای دست روی دست گذاشتن برای یافتن کار، خود کارآفرین باشند.

وی در پایان می‌گوید: عمده ترین مشکل ما نوسانات قیمت بازار بوده و نرخ ثابتی در این خصوص نداریم که این  مساله مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند.

حمایت بسیج سازندگی از طر ح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان اسکو

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی فرمانده سپاه  ناحیه اسکو نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بسیج سازندگی با اعطای وام اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی طرح‌هایی از جمله کمک به راه‌اندازی کارگاه‌های تولید مرغ بومی و تخم مرغ، کارگاه‌های پرورش آبزیان سرد آبی وگرم آبی، ایجاد گلخانه‌های تولیدی، کارگاه‌های کوچک تولیدی کود ورمی کمپوست، راه اندازی واحدهای کوچک زنبورداری، واحدهای پرورش دام‌های سبک و سنگین، پرورش گل‌های زینتی و گیاهان دارویی، قالیبافی، ترویج مشاغل خانگی و غیره را اجرا و اقدامات موثری برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب انجام داده است.

وی افزود: سپاه ناحیه اسکو نیز همانند سنوات گذشته گام‌های موثری برای ایجاد و تقویت اقتصادهای کوچک و زود بازده و صنایع تبدیلی از طریق اعطاء وام‌های اشتغال زایی اقدام نموده و در آینده نیز توسعه و تقویت مشاغل خانگی از طریق بسیج سازندگی این ناحیه پیگیری می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

 

 

۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۴۴
تسنیم |
تعداد بازدید : ۳,۰۵۰
کد خبر : ۶,۹۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.