پدربزرگ ۱۰۱ ساله، پیرترین ماجراجوی دنیا!

پدربزرگ ۱۰۱ ساله، پیرترین ماجراجوی دنیا!
شما هم از آن دسته افرادی هستید که معتقدید هیجان و ماجراجویی فقط برای جوان ها است؟ شاید هم با کمی بالاتر رفتن سنتان فکر کنید دیگر از شما گذشته که بخواهید از ارتفاع بپرید و یا تفریحات آدرنالین ساز و هیجان بالا را تجربه کنید

درست است که با بالاتر رفتن سن به دلیل مسایل پزشکی احتمال خطر برای افراد، بیشتر از سنین پایین است ولی با کمی احتیاط می توانید هر چیزی را تجربه کنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مسن ترین چتر باز دنیا آشنا کنیم. مردی که در ۱۰۱ سالگی تصمیم گرفت از ارتفاع ۴ هزار و ۵۰۰ متری بپرد!


 

در ماه می سال ۲۰۱۷، برایسون ویلیام وردام (Bryson William Verdun) پیرمرد ۱۰۱ ساله ی انگلیسی، رکورد جهانی را برای مسن ترین فردی که تا به حال ورزش اسکای دایو یا چتر بازی را امتحان کرده است، شکست. برایسون در زمان پرش از ارتفاع، دقیقا ۱۰۱ سال و ۳۸ روز داشت و با این حساب توانست رکورد نفر قبلی که در سن ۱۰۱ سال و ۳ روزگی پرش از ارتفاع را انجام داد بشکند.

 

رکورد قبلی این ورزش توسط آرماند جندرو (Armand Gendreau) کانادایی در سال ۲۰۱۳ شکسته شد که با سن ۱۰۱ سال و ۳ روز، مسن ترین چتر باز دنیا به حساب می آمد.

 

اولین بار برایسون در سن ۹۰ سالگی تصمیم به پرش از ارتفاع گرفت، اما همسرش او را منصرف کرد و بعد از مرگ همسرش دوباره در ۱۰۰ سالگی تصمیم گرفت این تجربه را از دست ندهد. از آنجایی که تجربه ی این پرش برایش بسیار جذاب بود، تصمیم گرفت یک سال بعد دوباره آن را امتحان کند و رکورد مسن ترین فرد این ورزش را بشکند.

 

برایسون ویلیام

 

جالب است بدانید از نتیجه ی ۱۶ ساله ی برایسون گرفته تا نوه ها و فرزندان او، هر ۱۰ عضو خانواده ی وردام، در این تجربه با برایسون شریک شدند. آن ها از این فرصت برای جمع آوری مبلغی به عنوان کمک به خیریه استفاده کردند و توانستند مجموعا ۲ هزار و ۴۸۶ یورو برای خیریه جمع آوری کنند.
چتر بازی، از ورزش های مورد علاقه ی سه نسل از این خانواده است که با توجه به اشتیاق پدربزرگشان برای تجربه ی این ورزش در سن ۱۰۱ سالگی، چنین علاقه ای کاملا از این خانواده انتظار می رود!

 

اسکای دایور

 

Ian Honnor نوه ی برایسون در مصاحبه ای اعلام کرد که از تصمیم پدر بزرگش اصلا تعجب نکرده است و منتظر این است که در سنین بالاتر هم بخواهد تجربیات هیجان انگیز دیگری را امتحان کند. تنها موردی که مهم است این است که معاینات پزشکی درست و به موقعی روی او انجام بشود تا کمترین خطر را برایش داشته باشد.

 

مسن ترین اسکای دایور دنیا

 

خب، اگر این مطلب را تا آخر خوانده اید یعنی دیگر بهانه ای برای کنار گذاشتن تفریح و هیجان از زندگی تان ندارید. بهتر است دفعه ی بعدی که دلتان هوس ماجراجویی و آدرنالین کرد، حتما سراغ یک ورزش هیجان انگیز بروید.

 

 

۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰
الی گشت |
تعداد بازدید : ۱,۵۲۶
کد خبر : ۶,۹۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.