تاثیر افزایش فشار خون بر کاهش طول عمر

تاثیر افزایش فشار خون بر کاهش طول عمر
فشار خون بالا سبب افزایش خطر حملات قلبی، سکته و نارسایی کلیه می‌شود. خطر این عوارض در صورت وجود بیماری دیابت افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، زهرا عبداللهی، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: فشار خون در واقع‌‌ همان نیروی خون است که به رگ‌ ها وارد می‌ شود. قلب خون را به درون رگ‌ ها پمپ می‌ کند و به این شکل خون در تمام بدن حمل می‌شود.

 

 

 

وی افزود: فشار خون بالا به افزایش خون سیستولی بالا‌تر یا مساوی 140 میلی‌متر جیوه، فشار خون دیاستولی بالا‌تر یا مساوی 90 میلی‌متر جیوه یا یکی از هر دو حالت اطلاق می‌ گردد.

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تصریح کرد: امروزه فشار خون بالا یکی از مشکلات بهداشتی در جهان محسوب می‌ شود که سبب افزایش خطر حملات قلبی، سکته و نارسایی کلیه می‌شود. خطر این عوارض در صورت وجود بیماری دیابت افزایش می‌یابد.

عبداللهی با بیان نکاتی درباره کاهش فشار خون گفت: کاهش مصرف نمک، پرهیز از مصرف الکل، فعالیت بدنی منظم، پرهیز از مصرف دخانیات، رعایت رژیم غذایی متعادل و ثابت نگهداشتن وزن ایده‌ آل همگی نکاتی است که با رعایت آن می‌ توان فشار خون بالا را کاهش داد؛ همچنین مصرف غذاهای چرب و غذاهای حاوی نمک یا سدیم نیز تا حد بسیار در فشار خون بالا نقش دارد
.

 

 فشار خون بالا مشکلی است که این روز‌ها به شدت افزایش یافته و در کاهش طول عمر نقش بسزایی دارد. فشار خون بالا، یک عارضه قابل پیشگیری و درمان بوده و با کنترل آن، میزان مرگ و ناتوانی

ناشی از بیماری‌ های قلبی و عروقی کاهش می‌ یابد.فشار خون بالا قابل پیشگیری و درمان بوده و با کنترل آن، میزان مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری‌ های قلبی و عروقی کاهش می‌ یابد.
 

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۴
شبکه خبر |
تعداد بازدید : ۱,۰۲۸
کد خبر : ۶۶۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید