برگزاری مراسم افتتاحیه اولین جشنواره سراسری بازنشستگان کشوری

برگزاری مراسم افتتاحیه اولین جشنواره سراسری بازنشستگان کشوری
نخستین جشنواره سراسری ورزشی بازنشستگان کشوری با حضور ۳۱۹ بازنشسته کشوری زن و مرد ورزشکار از سراسر کشور در تهران آغاز بکار کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، آیین افتتاح نخستین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری امروز (دوشنبه) با حضور اعضای هیات مدیره، معاون امور مالی و اداری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی و تعداد دیگری از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرکل برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان، روسای کانون های بازنشستگی و با حضور بازنشستگان ورزشکار در سالن شهید بهنام محمدی تهران برگزار شد.
 

عباس رشیدی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، اظهار داشت: این جشنواره سراسری از ۱۲ تا ۱۴ تیرماه در ۵ رشته ورزشی دارت، شنا، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی و تنیس روی میز در تهران برگزار و ۳۱۹ بازنشسته زن و مرد از ۳۱ استان کشور در این مسابقات به رقابت می پردازند.
 

رشیدی افزود: از میان ۳۱۹ نفر ورزشکار، ۱۳۹ نفر زن و ۱۸۰ نفر مرد در این مسابقات حضور دارند. میانگین سنی ورزشکاران شرکت کننده ۵۷,۵ سال است. 
 

وی با اشاره به اهداف مهم برگزاری نخستین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری، اظهار داشت: فرهنگ سازی برای جلوگیری از فقر حرکتی در میان بازنشستگان، انتقال شادی و نشاط به جامعه با اجرای فعالیت های ورزشی بازنشستگان در کل کشور، افزایش امید به زندگی، ارتقای وضعیت اجتماعی و توجه به منزلت بازنشستگان از جمله اهداف برگزاری و توسعه جشنواره ورزشی است. 
 

رشیدی، افزود: در تمام دنیا سندیکاها سرآمد فعالیت ها و جنبش ها هستند و در این حرکت نیز باید کانون های بازنشستگی و بازنشستگان جلودار برگزاری و فرهنگ سازی ورزش در میان هم سالان خود باشند. 
 

در این آیین، از فعالیت های ورزشی زین العابدین کاظمی، قهرمان ۱۵ سال کشتی ناشنوایان جهان و بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری تقدیر شد. 

 

 
۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۵۵۹
کد خبر : ۶,۵۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.