شادترین ایام زندگی کدامند؟در این سنین به اوج شادی می‌رسید

شادترین ایام زندگی کدامند؟در این سنین به اوج شادی می‌رسید
محققان از داده‌های به دست آمده یک نمودار منحنی مانند به شکل یو به دست آورند که دو نقطه اوج این منحنی در سنین ۲۳ و ۶۹ سالگی بود و بقیه زیر منحنی بودند.

 

از آنجایی که این دو سن خیلی با هم فاصله دارند شاید نتیجه برای شما کمی عجیب باشد. این تعجب به خاطر این است که شرکت‌کنندگان جوان در توضیح سعی کردند از پنج سال دوم زندگی بیشتر حرف بزنند و افراد مسن هم به کمتر جلوه دادن سن خود مایل بودند. به همین خاطر بود که منحنی شکل یو به خود گرفت.

 
شادترین‌ها؛ ۲۳ و ۶۹ ساله‌ها!

بر اساس مطالعات انجام شده ۲۳ سالگی در کنار ۶۹ سالگی دو مورد از شادترین سن‌ها به شمار می‌روند. این تحقیقات از میان بزرگسالان ۱۷ تا ۸۵ ساله در آلمان انجام شده است. نحوه جمع‌آوری داده‌ها در این تحقیق این گونه بوده است که از مشارکت‌کنندگان، سؤالی پیرامون اینکه چه چیزی آنها را شاد می‌کند؛ پرسیده شده و همچنین از آنها پرسیدند که زندگی خود را در پنج سال آینده چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ بعد از گذشت پنج سال، دوباره سراغ همان افراد رفتند و مجدداً از همان افراد تحقیق کردند که آیا از زندگی‌شان رضایتی را که انتظار می‌رفته، دارند یا خیر؟

محققان از داده‌های به دست آمده یک نمودار منحنی مانند به شکل یو به دست آورند که دو نقطه اوج این منحنی در سنین ۲۳ و ۶۹ سالگی بود و بقیه زیر منحنی بودند. از آنجایی که این دو سن خیلی با هم فاصله دارند شاید نتیجه برای شما کمی عجیب باشد. این تعجب به خاطر این است که شرکت‌کنندگان جوان در توضیح سعی کردند از پنج سال دوم زندگی بیشتر حرف بزنند و افراد مسن هم به کمتر جلوه دادن سن خود مایل بودند. به همین خاطر بود که منحنی شکل یو به خود گرفت.

به نظر می‌رسد از آغاز قرن بیستم نوع تفریح و شاد بودن تغییر پیدا کرده است. زمانی که شما با آغاز اشتغال خویش روبرو بودید و به صورت یک فرد مستقل وارد زندگی شخصی‌تان شدید، تنها راه شاد بودن را رسیدن به دوران بازنشستگی می‌دانستید و اینکه بعد از گذشت سال‌ها کار سخت  قادر خواهید بود زمان آزاد خود را در موارد مختلف و چالش‌های جدید صرف کنید. اگرچه ممکن است میزان شادی شما به خاطر نگرانی از تسویه وام‌های بانکی قرادادهای مسکن و رویه‌های تربیتی یک روند نسبتاً معمولی داشته باشد، ولی این را بدانید که قضاوت درمورد شادی دیگران فقط می‌تواند در حد یک حدس و گمان باقی بماند.

منبع: indy100

 

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵
خبرفردا |
تعداد بازدید : ۱,۷۱۰
کد خبر : ۵,۸۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.