آیا افراد سیگاری ، بیماران قلبی و دیابتی می توانند ایمپلنت کنند؟

آیا افراد سیگاری ، بیماران قلبی و دیابتی می توانند ایمپلنت کنند؟
کسانی که ایمپلنت انجام داده اند نباید سیگار بکشند. باید بدانید کاشت دندان در افراد سیگاری احتمال شکست خوردن درمان ایمپلنت را زیاد می کند
دکتر نریمان قره داغی، جراح و دندانپزشک: بیماران قلبی _ عروقی ابتدا باید تحت نظر پزشک مشاوره شوند و بعد از بررسی های لازم پزشک تشخیص می دهد که انجام ایمپلنت برای این فرد خطری به همراه دارد یا نه. اما افراد دیابتی باید مقدار قند خونشان تنظیم شده و کنترل شده باشد.

 

افراد سیگاری می توانند ایمپلنت کنند؟

 

اوایل می گفتند مطلق است یعنی کسانی که ایمپلنت انجام داده اند نباید سیگار بکشند. باید بدانید کاشت دندان در افراد سیگاری احتمال شکست خوردن درمان ایمپلنت را زیاد می کند یعنی ممکن است ایمپلنت جوش نخورد ویا بعدها دچار عفونت شود و مجبور شوند ایمپلنت را در آورند. ضرر خاصی برای فرد ندارد ولی به هر حال ممکن است همین درگیری ها برایش مشکلاتی ایجاد کند ویا اگر عفونت کند و مراجعه نکند دجار آسیب هایی شود. به هر حال به افراد سیگاری سنگین یعنی کسانی که در روز بیش از ده سیگار می کشند توصیه می کنم یا این کار را انجام ندهند یا سیگار را ترک کنند و به این کار مبادرت ورزند به شرطی که هیچ گاه دوباره به کشیدن سیگار رو نیاورند.

 

افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند یا افراد دیابتی می توانند ایمپلنت انجام دهند و پس زده نمی شود؟

 

بیماران قلبی _ عروقی ابتدا باید تحت نظر پزشک مشاوره شوند و بعد از بررسی های لازم پزشک متخصص قلب تشخیص می دهد که انجام ایمپلنت برای این فرد خطری به همراه دارد یا نه.
اما افراد دیابتی باید مقدار قند خونشان تنظیم شده و کنترل شده باشد. و مقدار آن زیر200 باشد و همانگونه که گفتم باید کنترل شده باشد.

 

 مطالب مرتبط:

 

 

 

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
الو دکتر |
تعداد بازدید : ۱,۲۵۵
کد خبر : ۵,۷۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.