خوب گذراندن دوران بازنشستگی باعث طول عمر می شود

خوب گذراندن دوران بازنشستگی باعث طول عمر می شود
کیفیت مطلوب زندگی در دوران بازنشستگی بسیار بیش از کمیت و ثروت در افزایش طول عمر تاثیر گذار است به عبارت دیگر آسایش خیال و داشتن تمرکز حواس برای بهبود و کیفیت زندگی بسیار مهم تر از داشتن حساب های بانکی با ارقام بالااست .
پایگاه " ٍEzine Articles " در گزارشی تحت عنوان بازنشستگی مطلوب و افزایش طول عمر به نقل از کارشناسان و روانپزشکان سالمندی " Gerontolists " ها افزوده است : برای بازنشستگان مهم تر از هرچیز آنست که بدانند  " از زندگی چه می خواهند و دنبال چه هستند.

 

آگاهی از خواسته ها و اینکه به چه نوع فعالیت هایی علاقه و تمایل دارند و تا چه اندازه می توانند خود را با فعالیت های مورد علاقه خود وفق داده یا از پس آن برآیند ، برای فردی که به دوران بازنشستگی گام می گذارد ، بسیار حائز اهمیت است .

 

سلامت جسمانی سالمندان و بازنشستگان یکی از عوامل موثر در بهبود کیفیت زندگی است و استرس و فشارهای روحی بیش از از هر عامل دیگری می تواند سلامت و تندرستی را به خطر اندازد بنابراین پرهیز از هر آنچه که ممکن است تاثیر ناگواری بر روح و روان داشته باشد امری الزامی است .

 

در دوران بازنشستگی و سالمندی ، اشخاص از تجارب بیشتری در مورد چگونگی حفاظت و پاسداری از سلامت خود و دوری از عواملی که ممکن است تاثیر بد روی جسم آنان داشته باشد ، برخوردار می شوند و این امری طبیعی است زیرا هر چه سن بالاتر می رود ، فرد آگاهی و وقوف بیشتری درباره وضعیت جسمی و عوامل خارجی تاثیر گذار بر سلامت جسمانی ، می یابد .
به یاد داشته باشیم که حفاظت از سلامت جسم و دوری از عواملی که ممکن است باعث فشارهای روحی و استرس شوند ، فقط به فقط با هدف دست یابی به یک زندگی بهتر و بهره مند شدن از کیفیت مطلوب زندگی در دوران بازنشستگی و سالمندی صورت می گیرد .
 
خوشبخت نبودن را چگونه تعبیر می کنید :

 

هر مشکل روحی روانی که در طول دوران زندگی داشته ایم ، در دوران بازنشستگی و سالمندی این مشکلات همچنان ادامه خواهند داشت .

 

اگر چگونگی رفع این مشکلات را فرا نگرفته باشیم ، تداوم آنها ما را با دشواری های زیادی ، بویژه در دوران بازنشستگی ، مواجه می سازد .

 

از دست دادن دوستان ، قطع شدن ارتباط با بستگان و اختلال در برنامه های کاری و زندگی ، مهمترین مشکلاتی است که اگر در فع آنها تلاش نکرده یا نکنیم ، هر چه می گذرد بر ابعاد آنها افزوده شده و بخصوص در دوران سالندی و بازنشستگی نمایان تر خواهند شد .

 

بنابراین به افرادی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند یا مدت زمانی که از دوران بازنشستگی آنان نگذشته توصیه می شود که با انگیزه های لازم به رویارویی با مشکلات روحی بخصوص افسردگی مبادرت کنند که با گذشت زمان و پیرتر شدن ، رفع این مشکلات سخت یا غیر ممکن خواهد شد .

 

کمیت ها و داشتن امکانات مالی به تنهایی نمی تواند خوشبختی در دوران سالمندی و بازنشستگی را فراهم سازد بلکه نداشتن مشکلات روحی و دور بودن از هر انچه باعث فشار روحی و استرس می شود یا بطور کلی کیفیت مطلوب است که خوشبختی را در بازنشستگی و سالمندی میسر می کند .

 

منبع:http://www.bazneshaste.com/

 

۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۱,۶۴۵
کد خبر : ۵,۲۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید