کارمند بازنشسته ای که تولید کننده اقتصادی شد

کارمند بازنشسته ای که تولید کننده اقتصادی شد
احمد سلطان بیگی کارمند بازنشسته ای است که با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی و با پشتکار زیاد بعد از بازنشستگی، به شغل کشاورزی و دامپروری در روستای سراب کارزان از توابع شهرستان سیروان رو آورده و با این اقدام توانسته زمینه اشتغال 6 نفر را فراهم نماید.
به گزارش ایلام رصد به نقل از سیروان نوین، مقام معظم رهبری امسال را به نام سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری کرده اند و در سال های گذشته نیز بارها بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید و آن را کلید حل مشکلات اقتصادی کشور معرفی کرده اند.
با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و اهمیت توجه به اقتصاد درون زا برای تحقق اقتصاد مقاومتی در عمل و با نگاهی به ظرفیت هاي شهرستان سیروان، به خوبی می توان فهمید که در صورتی که بتوان از ظرفیت های نهفته و بالقوه این شهرستان در زمینه های مختلف به نحو احسن استفاده کرد، می توان علاوه بر اینکه زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کرد، زمینه را برای رشد و توسعه و بهبود شرایط کسب و کار و توسعه اشتغال در این شهرستان نیز فراهم کرد.
وجود منابع آبی و خاک مستعد، ظرفیت های بالقوه گردشگری، مراتع بکر، رتبه های برتر در بخش تولیدات  کشاورزی و چندین و چند مورد دیگر از جمله ظرفیت های نهفته ای است که هرکدام از آنها می تواند زمینه را برای تحقق اقتصادمقاومتی و تولید دروان زا در این منطقه فراهم کند.

 

کارمند بازنشسته ای که تولید کننده اقتصادی شد
احمد سلطان بیگی کارمند بازنشسته ای است که با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی و با پشتکار زیاد بعد از بازنشستگی، به شغل کشاورزی و دامپروری در روستای سراب کارزان از توابع شهرستان سیروان، رو آورده و با این اقدام توانسته زمینه اشتغال 6 نفر را فراهم نماید.
سلطان بیگی در این باره به خبرنگار ما می گوید: بعد از بازنشستگی در تامین اجتماعی تصمیم گرفتم در روستای محل زندگیم به کار کشاورزی و دامپروری مشغول شوم.
این فعال اقتصادی با بیان اینکه علاوه به کشت غلات و حبوبات، در حال حاظر نیم هکتار از اراضی اجدادیش را به کشت سبزی اختصاص داده، اظهار کرد: با توجه به علاقه ای که به کشت سبزی داشتم تصمیم گرفتم این مقدار از اراضی کشاورزی را به سبزی کاری اختصاص دهم.

 

اشتغالزایی 6 نفر در کمتر از دو سال
وی اشتغالزایی چهار نفر به صورت مستقیم را از مهمترین نشانه های این عرصه اقتصادی دانست و افزود: در این دو ساله چهار نفر اشتغالزایی مستقیم داشته ایم و از طرفی سودهی این طرح بسیار مناسب است.
این کار آفرین موفق می گوید: سبزی های تولیدی را بخاطر کیفیت مناسب در همین منطقه کارزان به فروش می رسانیم.
وی ایجاد اشتغال و کارآفرینی در جامعه و کمک به تولید داخلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را از انگیزه خود در روی آوردن به فعالیت های کشاورزی برشمرد و بیان کرد: علاوه بر کار کشاورزی به کار دامپروری نیز مشغول هستم.
سلطان بیگی هدف خود را از روی آوردن به دامپروری را اشتغالزایی بیشتر و کمک به معیشت خانواده عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاظر حدود 50 راس گوسفند را نیز پرورش می دهم و با این اقدام توانسته ام میزان درآمد خود را بالا ببرم.
این فعال اقتصادی با بیان اینکه پرورش گوسفندان زمینه اشتغال دو نفر را فراهم کرده است، عنوان کرد: با توجه به مراتع بکر منطقه و همچنین کوچ زمستانی، هزینه نگهداری دامهایم کمتر شده است.
این  کارمند بازنشسته به ضرورت توجه مسئولان استانی و کشوری به شعار سال و اقدام و عمل مناسب در راستای آن تاکید کرد و گفت: توجه به شعار سال و اقدام و عمل مناسب و کارگشا در راستای اقتصادی باید با بهترین نحو صورت گیرد.

 

 مطالب مرتبط:

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴
ایلام رصد |
تعداد بازدید : ۳,۰۷۵
کد خبر : ۵,۲۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.