شیفتگان چای بخوانند!

شیفتگان چای بخوانند!
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: به رغم تصور غالب جامعه ، امروزه بیش از 80 درصد سرطانها قابل پیشگیری و با تغییر سبک زندگی ،به ویژه عادات غذایی ممکن است.

دکتر عظیمی نژاد در همایش (پویش ملی سرطان) که با تلاش مشارکتی دانشگاه آزاد وعلوم پزشکی برگزار شد ضمن برشمردن دلایل افزایش مرگ ومیر ناشی از سرطان در کشور وبه ویژه نیشابور گفت: حدود90 درصد سرطانها علل محیطی دارند و با اصلاح سبک زندگی شامل اصلاح روش طبخ غذا و انتخاب مواد غذایی کم چرب، کم نمک، کم شیرینی، ترک دخانیات، استفاده بیشتر از میوه و سبزجات و ورزش مرتب می توان از وقوع آن تا حدود زیادی پیشگیری کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: استفاده از حرارت زیاد برای طبخ غذا سبب ایجاد عوامل سرطان زا در مواد غذایی می شود. هز نوع روغنی را که به درجه حرارت 180درجه سانتیگراد برسانیم یا دو باره از آن برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کنیم نه تنها فاید ارزش غذایی است بلکه عاملی برای افزایش شانس ابتلا به سرطان خواهد بود، سوسیس، همبرگر و گوشت های فرآوری شده در چنین دمایی سرخ می شوند.

وی در مورد مصرف چای و قهوه گفت: 2 تا 3 فنجان چای یا قهوه در روز مشروط به رعایت 3 اصل زیر برای سلامت مفید است: اول چایی داغ و لب سوز نباشد، دوم مصرف قند همراه چای نداشته باشیم و مورد سوم با فاصله حداقل 2 ساعت از غذا می شود آنرا مصرف کرد، مصرف چای بلافاصله بعداز غذا موجب ازبین رفتن املاح و مواد معدنی موجود در موجود در مواد غذایی میشود.

 

مطالب مرتبط:

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶
بهداشت نیوز |
تعداد بازدید : ۶۴۹
کد خبر : ۵,۱۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.