حیاط منزل غرق در گل کاکتوس

حیاط منزل غرق در گل کاکتوس
یکی از گل های زیبا و همیشه سبز که نگهداری آن برای همه گل دوست ها آسان می باشد، کاکتوس است. این گیاه کوچک خاردار، علاوه بر گل های قشنگ و زیبایی که دارد، یک طبیعت کوچک و گویاست که افرادی با عشق و علاقه ای عجیب به گردآوری و تربیت این گیاه صبور، مقاوم و زیبا می پردازند و پرورش کاکتوس را سرگرمی دلپذیری می دانند.

مهدی عارفی ، شهروند ریزی یکی از این افراد است که چند سالی است در حیاط منزل خود  اقدام به پرورش بیش از 50 گونه منحصر بفرد از گل کاکتوس کرده است که تنوعشان هر انسانی را مبهوت خود کرده  و به تحسین وا میدارد.  کاکتوس هایی که با دیدن گلهای به بار نشسته ی آنها بی اختیار لبخند به لبتان می نشاند.


این شهروند خوش ذوق با بیان اینکه گل و گیاه روح آدمی را شاداب نگه میدارد، گفت: با توجه به آب و هوای منطقه ،کمبود جا در حیاط و همچنین به منظور صرفه جویی  در مصرف آب ،پرورش کاکتوس بسیار مناسب است ، چرا که کاکتوس ها گیاهان کم توقعی هستند و اگر در شرایط مطلوب نگهداری شوند و حداقل نیازهای آنها تامین شود، گل های بسیار زیبایی به بار می آورند که آدمی با دیدن آنها جان تازه ای می گیرد.

مهدی عارفی می گوید: با این گیاهان انس گرفته ام و برای ادامه این علاقه مندی در صدد آن هستم تا در آینده ای نزدیک و با فضایی بیشتر به پرورش و تکثیر انواع مختلف کاکتوس بپردازم.
 

 

مطالب مرتبط:
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲
ریزپاد |
تعداد بازدید : ۵,۹۹۰
کد خبر : ۵,۱۷۶

نظرات بینندگان

محسن
۱۳۹۶/۱۲/۱۴
0
1
1

سلام ، خیلی زیبا است . امیداورم موفق باشید


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.