بازنشسته و روحیه بازنشستگی(قسمت اول)

بازنشسته و روحیه بازنشستگی(قسمت اول)
کسی که دارای روحیه ی مثبت است که از وضع موجود راضی بوده و از لحاظ روحی در آرامش است و روحیه ی منفی از آن کسی است که ضمن نارضایتی از وضع فعلی ناامیدی و بی اعتمادی در گفتار و کردار وی نمایان است.
 منظور از روحیه چیست؟

 

از دیدگاه روان شناسان (( روحیه عبارت است از عکس العملی عاطفی و ذهنی که شخص در باب محیط و کار خود دارد)) بنابراین روحیه نحوه ی برداشت افراد و گروه کارکنان از محیط سازمان است که ممکن است مثبت یا منفی باشد. کسی که دارای روحیه ی مثبت است که از وضع موجود راضی بوده و از لحاظ روحی در آرامش است و روحیه ی منفی از آن کسی است که ضمن نارضایتی از وضع فعلی ناامیدی و بی اعتمادی در گفتار و کردار وی نمایان است. واینر روحیه را چنین تعریف می کند ((روحیه کیفیتی است، نامحسوس و نمی توان آن را مشاهده کرد و جدا از سایر عوامل به بررسی آن پرداخت. ولی این کیفیت روحی را می توان از طریق مشاهده دقیق رفتار افراد معین و مشخص کرد.)) سپس عامل مهم در روحیه ی معلم بازنشسته همان احساس و اعتقادی است که وی دارد. همیشه لب به شکایت گشودن، بی میلی و عدم علاقه به همکاری، افزایش اضطراب و نگرانی و... شناسه هایی از عدم روحیه است در حالیکه نشاط و شوق به همکاری، تقویت اعتماد و حفظ احترام به خود و دیگران و ... از شناسه های روحیه قوی می باشد.حال به توضیح چند اصل مؤثر در روحیه بازنشستگان می پردازیم:

 

سازمان اثر بخش و رابطه ی آن با بازنشستگان

 

در صورتی که سازمان از کیفیت کافی برخوردار باشد نیروهایی که در آن استخدام می شوند با امید به اینکه در آینده پس از سالیان خدمت سازمان می تواند پاسخگوی انتظارات وی باشد از امنیت خاطر برخوردار است. سازمان نیز برای آنکه به اثر بخشی و کارآیی و کیفیت فراگیر نائل گردد سعی می کند انتظارات و توقعات و خواسته های کارکنان را حتی در دوران بازنشستگی را برآورده یا تأمین نماید. این امر موجب می گردد که کارکنان با نشاط و روحیه امید به بعد از بازنشستگی، سازمان خود را پویا و بالنده تر نمایند. وقتی سازمان پویا و بالنده شد خود بازنشسته معتقد می گردد که در دوران بازنشستگی مشکلی برای وی پیش نخواهد آمد لذا ذهنیت مثبت پیدا نموده و با روحیه مثبت سازمان را ترک می کند بنابراین جدا نمودن بازنشستگان از شاغلین نه تنها اثر مطلوبی نیست موجبات دلسردی بازنشستگان را فراهم می آورد. 

 

سازمان و تصورات فرد از میزان برآوردن انتظارات

 

میزان تصورات هر کارمندی از سازمان در برآوردن توقعات تأثیر فراوانی بر روحیه فرد دارد. سازمانی که دائماً در تلاش است که خواسته ها و نیازهای کارمندان خود (چه شاغل و چه بازنشسته) را حل وفصل نماید ذهنیتی مثبت در کارمند ایجاد می کند که روحیه ی امید و شادابی خود را حفظ کند بنابراین هرگاه بازنشستگان احساس کنند که مدیران سازمان نسبت به مسائل و مشکلات ایشان علاقه نشان می دهند و اقدامات لازم را در فراهم آوردن موجبات رضایت خاطر آنان معمول می دارند و می کوشند از کیفیت روحی آنان مطلع باشند بر میزان روحیه آن ها افزوده خواهد شد.

 

بازنشستگی و تصورات (نگرش)جامعه از بازنشستگان

 

نگرش جامعه نسبت به بازنشستگی در ایجاد و تقویت روحیه ی امید و نشاط بازنشستگان نقش اساسی و بنیادی دارد. طبیعی است تصورات و نگرش جامعه نوعی خود آگاهی اجتماعی برای فرد بازنشسته به وجود می آورد که خود را فردی با ارزش تلقی کند یا خیر؟ عدم باور یا باور نسبت به ارزش خود در جامعه دو نوع روحیه ی منفی یا مثبت در فرد بازنشسته ایجاد می کند. اینجاست که باید جامعه نگرش خود را نسبت به بازنشستگان اصلاح کند چرا که فرد بازنشسته پس از سال ها  کار خود را فردی اندیشمند و مطلع و کارشناس مسائل آموزشی و تربیتی می شناسد و انتظار احترام و برخورد مناسب را دارد لذا اگر از طرف جامعه و سازمان پاسخی دریافت نکند و انتظاراتش برآورده نشود روز به روز روحیه ی نشاطش را از دست می دهد.

 

این مطلب ادامه دارد...

 

http://pishkesvat.blogfa.com/post-13.aspx

 

مطالب مرتبط:

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۳,۶۸۴
کد خبر : ۵,۰۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.