دکتر قمر حسینی الهاشمی

دکتر قمر حسینی الهاشمی
  

در سال 1369 بخش فوق تخصصی کلیه اطفال و دیالیز اطفال را راه اندازی نمودم و از آن به بعد به عنوان دانشیار و سپس به عنوان استاد رشته فوق تخصصی کلیه اطفال، آموزش دستیاران فوق تخصصی کلیه اطفال را نیز به عهده داشته ام .

 
دکتر حسینی الهاشمی در مورد فعالیت های آموزشی اش چنین گفت:
از سال 1344به عنوان عضو هیات علمی مشغول آموزش رشته اطفال و کلیه اطفال به دانشجویان (استیودنت، اکسترن، اینترن، رزیدنت و فلو ) می باشم ، از سال 1369 افتخار آموزش دستیاران فوق تخصصی کلیه اطفال را به عهده داشته ام که تاکنون حدود 27 نفر بوده اند و اکثر آن ها کرسی های استادی دانشکده های مختلف کشور را در اختیار دارند و از سال 1380 که به افتخار بازنشستگی نایل شده ام با دعوت به کار مجدد، به صورت تمام وقت و همگام با نفرولوژیست های جوان که در بخش فوق تخصصی کلیه اطفال آموزش دیده اند مشغول فعالیت می باشم و تنها عضو هیات علمی تمام وقت کامل دانشگاه بوده ام .

 

از نظر فعالیت های اجرایی، سرپرست بخش اطفال دانشگاه در طول سال های 1364 تا 1367، رییس بخش کلیه اطفال و دیالیز اطفال دانشگاه از سال 1369 تا سال 1380 و دبیر هیأت بورد و ارزشیابی رشته کلیه اطفال کشور از سال 1369 تاکنون،بنیانگذار بخش فوق تخصصی کلیه اطفال و تایید نمودن مراکز فوق تخصصی دانشگاه های دیگر کشور از جمله دانشگاه تهران،دانشگاه کرمانشاه، دانشگاه ایران و دانشگاه مشهد،نایب رییس جامعه اندیشمندان و اندیشه سازان، نایب رییس کانون بازنشستگان دانشکده پزشکی شیراز و نیز بنیانگذار بخش دیالیز اطفال در شیراز بوده ام.

 

فعالیت های پژوهشی ام 10 مقاله منتشرشده در مجلات خارجی و داخلی قبل از برقراری بخش فوق تخصصی، 20 طرح پژوهشی با دستیاران فوق تخصصی کلیه اطفال که اکثرا به چاپ رسیده است، تالیف کتاب دیالیز اطفال، شناخت ناهنجاری کلیه در سندرم قیافه خندان (whistling face syndrome  ) برای اولین بار که درکتاب text book   کلیه اطفال به آن اشاره شده است و نیز ارایه مقاله در کنگره های مختلف ایران و کشورهای هندوستان، آلمان و استرالیا می باشد.

 

عضویت در انجمن متخصصین اطفال شیراز،انجمن فوق تخصصی کلیه اطفال در ایران و آمریکا، انجمن پیوند اعضاء، هیات بورد فوق تخصصی و ارزشیابی فوق تخصصی کلیه اطفال کشور، رسیدگی به شکایات در نظام پزشکی شیراز و نیز داوری مقالات در بسیاری از مجلات علمی ایران را داشته ام.

 

در سال 1367 استاد نمونه و در سال 1387 استاد جاودانه کیمیای شرق شدم و تقدیر نامه های بسیاری از ریاست جمهوری، وزرای آموزش عالی، روسای دانشگاه و معاونین،مدیر گروه، کنگره های دکتر قریب و جشنواره سرور دریافت نموده ام.

 

همه موفقیت هایم را مدیون الطاف خداوندی، زحمات مرحوم پدر دانشمندم، مرحوم همسر مهربانم، عشق به بیماران و دانشجویانم، صداقت و قانع بودنم می دانم .
ارزشمندترین و افتخار آمیز ترین زمان کاری و فعالیت من خدمت به 20 نفر از جوانان برومند فعال و متعهد در طول دوران فلوشیپی می باشد که همه آن ها سکان دار آموزش نفرولوژی اطفال در دانشگاه های ایران هستند .

 

به خاطر عشق و علاقه به خانواده، کشور و معالجه بیماران هم وطنم به ایران بازگشتم

 

با این که موقعیت های خیلی خوبی در کشورآمریکا داشتم و به من پیشنهاد کار دادند اما به خاطر عشق و علاقه به خانواده، کشور ومعالجه بیماران هم وطنم به ایران بازگشتم، با همکاران خیلی خوب آشنا شدم و همراه با آن ها کارکردم، دانشجویانم را فرزند خود می دانم و افتخار داشتم که اگر کلمه ای به آن ها یاد می دهم کلمه ای هم از آن ها یاد بگیرم .
خوشبختانه با این که پیر دیر حساب می شوم با داشتن ده ها فرزند عزیز به عنوان پزشک فوق تخصص کلیه اطفال که در دانشگاه های مختلف ایران مشغول آموزش می باشند توانسته ام هنوز مثمر بوده و افتخار یادگیری و نیز آموزش رشته خود در دانشگاه شیراز را داشته باشم .

 

توصیه استاد برای جوان ها:

 

به طور عموم قبل از هر چیز صداقت در کار، داشتن احساس مسؤولیت در هر کاری که به    عهده شان هست و داشتن قناعت در زندگی را توصیه می کنم و برای پزشکان این که، عاشق حرفه خودشان باشند، بیماران را مثل اعضای خانواده خود بدانند، وجدانا به قسم نامه پزشکی معتقد باشند و به آن عمل کنند.

 

 منبع: http://ejournal.sums.ac.ir/46/namavaran/hoseinalhashemi2.html

 

۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۵۰۲
کد خبر : ۵,۰۱۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید