"سفر" مصداق بهداشت روان است / از نزدیکترین محل زندگی سفر را شروع کنید

"سفر" مصداق بهداشت روان است / از نزدیکترین محل زندگی سفر را شروع کنید
یک مدرس گردشگری با اشاره به اینکه اگر از نزدیکترین نقطه زندگی، سفر را شروع کنیم تا به دورترین برسیم نگاه منطقی و گزاره درستی است، گفت: سفر کردن مصداق بهداشت روان است، حتی سفر می‌تواند جزو مصادیق مطالعه برای یادگیری بیشتر افراد شود.
آرش نورآقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره فواید سفر و شعار معروف "ایران جهانی در یک مرز" که همیشه مرحوم محمد علی اینانلو به آن تأکید داشت، اظهار داشت: به نظر بنده جمله ما جهانگردی را باید از ایرانگردی آغاز کنیم جمله خوبی است و به عنوان کسی که به صورت حرفه ای 15 سال است ایران را می‌گردم و ادعا می‌کنم که ایران را خیلی گشتم هنوز نمی‌توانم بگویم ایران گردی من تکمیل شده ایت خیلی جاها هست که شاید 5 برابر جاهایی که دیدم هنوز ندیدم، بنابراین شعار "ایران جهانی در یک مرز" جمله کمی نیست.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران ادامه داد: بنده به برخی مکان‌ها بارها و بارها سفر کردم، ولی اگر می‌خواستم فقط صبر کنم که تمام ایران سفر کنم به سفرهای خارجی نمی‌رسیدم، بنابراین به نظر بنده بخشی از ایرانگردی جهانگردی است و بخشی از جهانگردی نیز ایرانگردی است. مثل به درون نگریستن و به بیرون نگریستن است. من به بخشی از بیرون خود نگاه می‌کنم، البته این نگاه از لحاظ عرفانی نجسم تر می‌شود.
 

 

 

نورآقایی عنوان کرد: پس با سفر بخشی از درون خود را کشف می‌کنم و بخشی از درون خود را که نگاه می‌کنم و دنیای برون را کشف می‌کنم بنابراین لاجرم ایرانگردی و جهانگردی کاملاً از هم منفک نیستند ولی اینکه از نزدیکترین نقطه زندگی سفر را شروع کنیم تا به دورترین برسیم نگاه منطقی و گزاره درست است.

این مدرس گردشگری درباره فواید سفر توضیح داد: سفر یکی از مصادیق بهداشت روان است و هر کسی لازم دارد که در دنیای حاضر به سفر برود و برخی هم بیشتر سفر می‌روند

نورآقایی به عنوان کسی که 250 سفر متعدد خارجی و گردشگری به 39 کشور جهان داشته است، در نهایت خاطرنشان کرد: من یکبار می‌خواستم بروم سفر، نوشتم که من حرفهایم تمام شده و می‌روم حرف یاد بگیرم یعنی سفر را به مثابه مطالعه دیدم.
۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰
تسنیم آنلاین |
تعداد بازدید : ۲,۶۸۶
کد خبر : ۴,۸۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.