صخره‌ای بیابانی که آبشار شد!

صخره‌ای بیابانی که آبشار شد!
وزش باد شدید و بارش باران موسمی در مناطق شمالی استرالیا موجب شده است تا صخرۀ ماسه‌ سنگی اولورو که به صخرۀ آیرز نیز شهرت دارد، تبدیل به یک آبشار شود.
پرس تی وی: تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد این صخره که در میان بیابانی در شمال استرالیا واقع‌ شده، به صخره‌ای با ریزش چندین آبشار تبدیل‌ شده است.

همچنین به دنبال بارش شدید باران، پارک ملی اولورو کاتا جوتا که این صخره در آن واقع‌ شده، تخلیه‌ شده و روز دوشنبه به گردشگران دربارۀ حضور در این پارک ملی هشدار داده‌ شده است. ای‌بی‌سی به نقل از مایک میسو، مدیر این پارک ملی، گزارش داد آب زیادی از این صخره به پایین می‌آید. این موضوعی بسیار خارق‌ العاده و در عین حال بسیار خطرناک است.

پلیس استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد: «سطح آب در برخی مناطق به یک متر رسیده است و جریان شدیدی دارد.»

این منطقۀ بیابانی در 24 ساعت شاهد بارش 23.2 سانتی‌متر باران بوده است.

 

صخرۀ اولورو در 335 کیلومتری جنوب غرب آلیس اسپرینگ در شمال استرالیا واقع‌ شده است. این صخره با ارتفاع 348 متر و طول 9.4 کیلومتر، یکی از جاذبه‌های گردشگری در استرالیا به شمار می‌آید و سالانه بیش از نیم میلیون گردشگر خارجی از این منطقۀ منحصربه‌فرد بازدید می‌کنند.


این صخره ازلحاظ شکل و رنگ منحصر به‌ فردش در ساعات مختلف روز و سال، جاذبه‌ای گردشگری به شمار می‌آید. این صخره در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۵
برترینها |
تعداد بازدید : ۶۰۳
کد خبر : ۴,۸۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.