پیشگیری از زوال عقل با ورزش

پیشگیری از زوال عقل با ورزش
خطر زوال عقل را با کمک ورزش می توانیم از سربگذرانیم با برخی ورزش ها می توانید از زوال عقل فاصله بگیرید و سدی در برابر آن بسازید بی تحرکی می تواند در ایجاد این اختلال نقش بسزایی ایفا کند ...
همه ما می دانیم که ورزش با شدت متوسط مانند پیاده روی سریع می‌تواند به بهبود مهارت‌های تفکر و کاهش وزن در سنین بالا کمک کند.

مطالعات اخیر دانشمندان دانشگاه هاروارد که در سال اخیر میلادی در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر نیز گزارش آن منتشر شد، نشان می‌دهد که ورزش‌های هوازی ممکن است از مغز در برابر ابتلا به آلزایمر و اشکال دیگر زوال عقل محافظت کند.

کسانی که سه جلسه ورزش یک ساعته در هفته دارند، دچار اضطراب کمتر، تحریک پذیری و افسردگی کمتر می‌شوند. همچنین افراد مسن بالای 65 سال که زندگی کم تحرک دارند با اختلالات خفیف شناختی رو به رو هستند. در مقابل افرادی که در مقابل افرادی که 45 تا 60 دقیقه ورزش در روز می‌کنند، جریان خون مغزشان بهتر صورت می‌گیرد و پروتئین مرتبط با بیماری آلزایمر در مغز آنها کاهش می‌یابد.

همچنین کسانی که یک ساعت ورزش‌های هوازی در روز می‌کنند، مهارت‌های تفکر، حافظه، توجه و.. در آنها در مقایسه با افراد بی تحرک بسیار بهتر گزارش شد.

هاروارد هلث

۲۱ دی ۱۳۹۴ ۱۳:۱۹
مجله پزشکی و سلامت دکتر سلام |
تعداد بازدید : ۹۷۴
کد خبر : ۳۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.