گیاهی مفید برای کسب آرامش در دنیای پراسترس

گیاهی مفید برای کسب آرامش در دنیای پراسترس
در طب سنتی برای به دست آوردن آرامش و کاهش اضطراب و نگرانی داروهای گیاهی چندی وجود دارد که یکی از آنها به دیازپام گیاهی برای رفع اختلالات خواب معروف شده است.
به گزارش سلامت آنلاین، بهارنارنج گیاهی است که از پوست، گل، برگ، میوه و آب میوه آن استفاده می‌شود. روغن بهارنارنج از پوست آن گرفته می‌شود. تاکنون، علم نشان داده که روغن بهار نارنج، هنگامی که برای درمان‌های پوستی استفاده شود، در درمان عفونتهای قارچی پوست (عفونت قارچی، خارش سوار کار ماهر، و پای ورزشکاران) موثر است.

 

از پوست بهار نارنج نیز برای بهبود اشت‌ها استفاده می‌شود، و نکته جالب اینکه آن را نیز برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. بهار نارنج از سال ۲۰۰۴در محصولات «بدون افدرا» ازسوی FDA به جای «افدرا» استفاده می‌شود. بهار نارنج و کافئین، ترکیبی مفید در کاهش وزن و محصولات بدنسازی است که می‌تواند فشار خون و ضربان قلب را در بزرگسالان سالم با توجه به فشار خون نرمال افزایش دهد.
در طب آسیایی، میوه بهار نارنج خشک برای اختلالات گوارشی استفاده می‌شود.

 

از کاربردهای دیگر این میوه، در بهبود ناراحتی معده، گرفتگی بینی، و سندرم خستگی مزمن (CFS) است.

 

همچنین گل بهار نارنج و روغن آن برای اختلالات دستگاه گوارش از جمله زخم در روده، یبوست، اسهال، وجود خون در مدفوع، افتادگی (پرولاپس) مقعد یا راست روده، روده و گاز استفاده می‌شود. از قسمت‌های دیگر این گیاه نیز برای تنظیم سطح چربی در خون، کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت، تحریک قلب و گردش خون، «تصفیه خون،» اختلالات کبد و کیسه صفرا، کلیه و مثانه بیماری استفاده می‌شود، و یک آرام بخش برای اختلالات خواب است.

 

در آروماتراپی، از اسانس بهار نارنج به روی پوست و همچنین به عنوان یک مسکن استنشاق می‌شود. از روغن بهار نارنج در دارو، لوازم آرایشی، صابون و... استفاده می‌شود.

عرق بهار نارنج به جای دیازپام

 

مهم‌ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و می‌گرنی را کاهش می‌دهد.
با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج می‌توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد. همچنین دم کرده گل درخت بهارنارنج برای برطرف کردن قولنجهای عصبی مفید است.
اگر دچار بدخلقی ناشی از گرما می‌شوید: بهترین ماده‌ طبیعی و آرام بخش بهار نارنج است! اگر بهارنارنج را با بید مشک ترکیب کنیم مخلوط خوبی برای رفع استرس هم می‌شود! (ایمنا)

 

 http://salamatonline.ir/news/10115/

۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۴۹۶
کد خبر : ۳,۷۳۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید