گفتگو خواندنی با یک فرهنگی بازنشسته که برای فرزند خود فرصت شغلی ایجاد کرد

گفتگو خواندنی با یک فرهنگی بازنشسته که برای فرزند خود فرصت شغلی ایجاد کرد
یکی از فرهنگیان بازنشسته سیمین شهری با قدم گذاشتن در عرصه تولید و اشتغال ثابت کرد برای انسانهای کوشا و با هدف بازنشستگی معنا ندارد.
به گزارش خبرنگار ساحل گمیشان : جبار بردی ایری بانشسته فرهنگی سیمین شهر با پرورش کود ورمی کوپوست و فروش آن برای دوران بازنشستگی خود شغل مفید و البته یک سرگرمی مفرح ایجاد کرده است.
 
این معلم بازنشسته مهمترین هدف خود را از شروع این کار تازه ایجاد فرصت شغلی برای فرزند بیکار خود دانست.

 

ایری به ما گفت: ما نباید دست روی دست بگذاریم و منتظر بنشینیم تا دولت برای تک تک فرزندانمان شغل ایجاد کند بلکه خود جوانان با حمایت بزرگتر ها باید برای کارهای تولیدی و ایجاد فرصت شغلی پیش قدم شوند

32
 
وی افزود من فقط با سرمایه اندک 1 میلیون تومان این کار را در فضای 100 متری حیاط منزل خود به مدت یک سال است که آغاز کردم و الحمدالله در این کار موفق شدم و قصد دارم با ایجاد بستر کار و توسعه آن زمینه کار را برای فرزندم که اکنون سرباز و بیکار است فراهم کنم.

33
 
وی در پاسخ خبرنگار ما که آیا این کار از لحاظ اقتصادی به صرفه است گفت: حتما همین طور است و من سرمایه یک میلیون تومانی خود را در عرض یک سال به 5 میلیون تومان تبدیل کردم یعنی اگر یک جوان بیکار با سرمایه حدودا 2 میلیون تومان اقدام به تولید این کود پاک و باارزش کند بعد ازیک سال حداقل10  میلیون تومان سود خواهد کرد

 

35
 
وی ادامه داد: این که می گویم حداقل به این معنا است که اگر کمی خلاقیت داشته باشیم و از کود تولیدی خود برای تهیه جوانه هندوانه و تخم کدو و گوجه و ... استفاده کنیم در کنار آن سود مضاعفی خواهیم برد.

 

فرهنگی بازنشسته ادامه داد: هر تن کود ورمی کومپست بین 350 تا 400 هزار تومان فروخته می شود و اگر کرم خالص آنرا جداسازی کنیم تا کیلویی 60 هزار تومان فروخته می شود و به این ترتیب با این کار مفید و ارزشمند تولیدی علاوه بر کمک به چرخه های اقتصادی کشور یک شغل خوب و پر درآمدی را ایجاد کرده ایم .

 

از خلاقیت خوب این پدر مهربان این بود که به جای این که کود ها را روی آسفالت تهیه کند برروی ایتال توری پلاستیکی و پارچه نازک توری قرار داده بود و کود ها را روی آن تولید میکرد بنا به گفته خودش این کار باعث شده بود به دلیل جریان داشتن هوا در زیرکود ها تولید محصول آن تا چند برابر افزایش پیدا کند.

 

 

36
37
 

 

 http://www.sahelegomishan.ir/2014-03-02-14-57-57/

۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۱,۹۷۴
کد خبر : ۳,۶۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.