بیان احساسات دانش آموز دبستانی به پدر بزرگ و مادر بزرگ خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی سالمند

بیان احساسات دانش آموز دبستانی به پدر بزرگ و مادر بزرگ خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی سالمند
پدر و مادر کهن سال من ! تو را سپاس می گویم به خاطر زحماتی که در سال های پروردنم متحمل شده ای و به خاطر دانایی ها و صبوری های تو ، در برابرت سر تعظیم فرود می آورم . چه زیباست احترام، چه قشنگ است ارزش بزرگتر ها، پدربزرگ ها، مادربزرگ ها را بدانیم.

این یک داستان بلند زندگی است. داستانی که همه ی ما باید این روز و روزگار را سپری کنیم. و چقدر خوب است به بزرگترهایمان احترام بگذاریم و با کمال عطوفت و مهربانی با آن ها برخورد بکنیم. چرا که ما هم یک روزی به سن و سال آن ها خواهیم رسید و همین انتظار را از اطرافیانمان، فرزندان و نوه هایمان خواهیم داشت. به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ابراز علاقه کنید، محبت کردن، کار سختی نیست . دل دریایی هم نمی خواهد. یک جو معرفت می خواهد.آن ها کوه تجربه هستند، هر آنچه که ما می خواهیم تجربه کنیم، ندیده ام، نشنیده ام و … آن ها تجربه کرده اند، دیده و شنیده اند. وقتی در سنین جوانی، میانسالی هستیم انتظاراتمان سر به فلک می کشد از همه ی عالم و آدم انتظار داریم چه بسا از پدربزرگ و مادربزرگ. اما به این نکته توجه کرده اید که افراد مسن، چقدر سطح انتظاراتشان پایین است؟ و در واقع چیزی جز محبت از دیگران نمی خواهند؟


اگر تا به حال به پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ خود احترام می گذاشتید که حتما هم همینطور است، چون در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما اینگونه بوده و است. و اگر فکر می کنید کوتاهی کرده اید پیشنهاد می کنم به بزرگ تر ها زیباتر بنگرید. شاید روزی آن ها را برای همیشه از دست بدهید و دیگر پشیمانی بی فایده است. به مناسبت این روز باشکوه از پدربزرگ و مادربزرگ های تعدادی از دانش آموزان خواسته شد تا در مراسم صبح گاه حاضر شوند و با کلام زیبایشان ما و همه دانش آموزان را خرسند نمایند .چه صبحگاه زیبایی در دبستان رقم خورد .....


خاطرات بی نظیر پدربزرگ ها و مادربزرگ ها روح لطیف فرزندانمان را شاداب کرد . در این مراسم نوه های این عزیزان از طرف همه ما دسته گلی زیبا تقدیم پدربزرگ و مادربزرگشان نمودند ، و در آخر با صبحانه پذیرایی شدند .

 

روزتان مبارک پدربزرگ و مادربزرگ خوبم

 

منبع:

http://www.pcischools.com/boys2/

  دبستان پیشتازان کامپیوتر ایران


۱۰ مهر ۱۳۹۵ ۲۱:۲۲
تعداد بازدید : ۴,۴۶۶
کد خبر : ۳,۵۶۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید