آبشار آتش/هنر نقاشی و جادوی طبیعت

آبشار آتش/هنر نقاشی و جادوی طبیعت
آبشاری به زلالی آب و به سوزانندگی آتش و گدازه. بر تن صخره های گرانیتی کوهستانی مرتفع در کالیفرنیا، آبشاری سرخ رنگ جاریست.
آبشاری به زلالی آب و به سوزانندگی آتش و گدازه. بر تن صخره های گرانیتی کوهستانی مرتفع در کالیفرنیا، آبشاری سرخ رنگ جاریست. آبشاری که در طول تاریخ عده ای کمی آن را دیده و عکسی را برای اثبات دیده هایشان به ثبت رسانده اند. از دور و از میان کاج های بلند و تپه هایی که بالا و پایین می روند، رودی سرکش و  آتشین خودش را از بلندترین صخره منطقه، با شکوهی چشم گیر به درون حوضچه ای که پایین آن قرار دارد سرازیر کرده، برای آن هایی که روزهای انتظار کشیده اند تا آن را با چشمانی خیره، و شاید هم خیس از اشک تماشا کنند. اما چه چیز آتش به جان آب، این مایه حیات انداخته؟! به پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا می رویم، به پای دیواره های سخت کوهستان " El Capitan " تا با چشمان خودمان دیده و داستانش را از زبان طبیعت بشنویم ....

 

هنر نقاشی و جادوی طبیعت تمام نشدنی است، در هر گوشه از زمین رنگی به آب، تنه درخت و سنگ زده تا شگفت زده شوی، از خاکی مرده با گذازه های سوزان آتشفشان، گیاهانی سبز رویانده و آسمان را در غار ستارگان به زیر زمین کشانده. اما اینبار، آب را آتش کرده و از کوه سرازیر. می گویند ابر و ماه و خورشید دست به دست هم داده اند تا تنها در چند روز از ماه فوریه، طبیعت نمایشی نفس گیر از رنگ و نور را اجرا کند. زمستان که آماده رفتن می شود، اگر خورشید گرم تر بتابد تا برف ها زودتر آب شوند، اگر ابرها کنار بروند و اگر تمامی این ها در زمانی رخ دهد که خورشید در جایی که باید، لحظه ای مکث کند، آنگاه آبشار زلال و آبی رنگ، به آبشاری طلایی و درخشنده تبدیل می شود، جادو اتفاق می افتاده و این را تنها کسانی می بینند که روزها را مهمان طبیعت بوده، به آن خو گرفته و با احترام آماده تماشا و سر تعظیم فرو آوردن در برابر خالق هستی شده اند. هرچند که راز این جادو ساده است، اما عملی کردنش تنها به دست مادر طبیعت ممکن است. اینکه با جاری شدن آب کافی از آبشار 480 متری" Horsetail Fall " ، نور خورشید به هنگام غروب روزهای انتهایی ماه فوریه، با زاویه ای خاص بر صخره ها و آبشار بتابد، تنها و تنها با نظم ذاتی طبیعت ممکن است. هرساله طبیعت گردان و عکاس های زیادی برای تماشا و ثبت پدیده شگفت انگیز " Yosemite Firefall " به " پارک ملی یوسمیت " در کلیفرنیا می آیند تا عکسی که برای اولین بار در سال 1973 توسط " Gallen Rowell " ثبت شده را تکرار و آبشار آتش را به جهانیان نشان دهند.

 

 

 

 

 

 

 

http://hamgardi.com/BlogPost/

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲,۷۲۸
کد خبر : ۳,۳۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.