دمنوشهای فصل پائیز را برای کمبود منیزیم فراموش نکنید

دمنوشهای فصل پائیز را برای کمبود منیزیم فراموش نکنید
فصل پاییز اثر ویژهٔ خود را بیشتر بر تندرستی و جسم افراد مسن تر بروز می دهد. دردهای رماتیسمی، گرفتگی عضلات، گریپ و سرماخوردگی کاهش راندمان کاری همه و همه مشهود است برخی افراد با شروع فصل پاییز دچار نوعی افسردگی و بد خلقی و حتی منزوی و بسیاری مبتلا به آلرژی پاییزی می گردند.

دمنوشهای فصل پائیز

پاییز از ویژگی های خاصی برخوردار است. با آغاز پاییز، روزهای گرم تابستان به فراموشی سپرده شده و هوا خنکتر می شود. در این ایام، روزها هر روز کوتاه تر از دیروز، هوا متغیر، اغلب غبار آلود و تدریجاً بروز آثار خزان کم و بیش در مکان های خنک تر به چشم می خورد. فصل پاییز اثر ویژهٔ خود را بیشتر بر تندرستی و جسم افراد مسن تر بروز می دهد. دردهای رماتیسمی، گرفتگی عضلات، گریپ و سرماخوردگی کاهش راندمان کاری همه و همه مشهود است برخی افراد با شروع فصل پاییز دچار نوعی افسردگی و بد خلقی و حتی منزوی و بسیاری مبتلا به آلرژی پاییزی می گردند.

پاییز کمبود عنصر منیزیم

در فصل پاییز، هوا بارانی، سرد و مرطوب میگردد. سعی کنید با کمک نیروهای معنوی، غیبی و آسمانی و از محصولات طبیعی که در باغ خدا به بار نشسته است و پر از انرژی شفابخش می باشند، استفاده کنید. در فصل پاییز، برخی از افراد احساس خستگی مفرط حتی بعد از خواب طولانی شب را دارند و از آن شکوه می کنند. این بیماری بعد از فصل تابستان بارها مشاهده شده و اتفاق می افتد. در اصطلاح علمی این بیماری به خستگی مزمن معروف است. در سال های اخیر معلوم شده این نوع خستگی ناشی از کمبود عنصر منیزیم است. کمبود این عنصر حتی ایجاد افسردگی، ترسی و واهمه و غیره می نماید. موز و خرما سرشار از عنصر منیزیم و پتاسیم است از مصرف آن غفلت نورزید. هوای پاییزی موجب انقباض عضلانی، میگرن، اختلال در گردش خون، سردرد، گرفتگی و تنش اندام ها میگردد. هوای پاییزی، خلق آدمی را تنگ و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد. و در این شرایط، زکام، آبریزش بینی و چشم، حالات سرماخوردگی مکرر به افراد ضعیف تر دست می دهد.

هوای سرد و باد پاییزی، روزهای با دمای متغیر و حرکت توده های امواج سرد هوا که می وزند آثار نامطلوبی بر روی انسان از خود به جا می گذارند. از جملهٔ این عوارض اختلال در سیستم گوارش معده و روده است. اغلب و اصطلاحاً بحران شکمی نامیده میشود.

تهیه و مصرف معجون عسلاب همراه با آب لیموی تازه، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از افسردگی، کسالت و سرماخوردگی و غلبهٔ سوداست.)

این سندروم شکمی پاییزی، باعث نفخ و ورم بالای شکم شده، اختلال در هضم خوراکی ها ایجاد کرده و زمانی حالت اسهال و گاهی یبوست به وجود می آورد، ضمناً مخاط معده ملتهب و به انسان نوعی عصبانیت، سردرد، افسردگی خفیف دست می دهد. در همین شرایط، اثر ترشی در دهان و بادگلو احساس میگردد. این بیماری در این فصل عمدتاً در اثر جریان های هوای سرد و خنک و مرطوب است. تردیدی نیست که این عوامل و علائم مشابه بیماریهای ناشی از گاستریت، زخم معده و زخم رودهٔ اثنی عشر و غیره می باشد. بنابراین هوای پاییزی با تمامی شاعرانه بودنش هم بر جسم و هم روان آدمی تأثیرگذار است. برای پیشگیری و مبارزه با اثرات سوء هوای پاییزی، توصیه می شود از دمنوشهای شفابخش زیر استفاده کنید. انیسون، زیرهٔ سیاه، رازیانه، گل محمدی، آویشن، گل راعی، استوقدوس، گل گاوزبان، دارچین، مرزنگوش، بابونه، هل، مریم گلی، بادرنجبویه، زنجبیل، شیرین بیان و به لیمو(ورون) و … را میتوانید استفاده کنید. تلاوت آیات کریمه قرآن و قرائت دعاهای زیبای صحیفهٔ سجادیه و مداومت بر اذکار منقول از پیشوایان دین مبین و تلاوت سورهٔ انشراح و آیة الکرسی اثرات غیرقابل تردیدی در رفع کسالت ها و افسردگی ها و تشدید انبساط روحی انسان دارد.

 

 http://teberooz.ir/

۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱,۵۵۲
کد خبر : ۳,۲۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.