دوازده فعالیت مهم که پس از بازنشستگی باید به آنها بپردازید

دوازده فعالیت مهم که پس از بازنشستگی باید به آنها بپردازید
اولین بخش زندگی بسیاری از افراد به فعالیتهای کاری خسته کننده می گذرد، و بخش آخر زندگی شان پس از بازنشستگی نیز با انجام کارهای خسته کننده تلف می شود. با این حال، خبر خوب این است که تعداد کسانی که از بازنشستگی لذت می برند بیش از آنهایی است که آن را تلف می کنند.
واقعیت این است که اگر به جای داشتن زندگی راحت، در هر سن و شرایط، هدفی داشته و درگیر فعالیت مفیدی باشید، از زندگی خود بیشتر لذت خواهید برد.
پس انداز کردن پول برای دوران بازنشستگی مهم است، ولی تنها چیزی نیست که شما به آن احتیاج دارید. در حالی که استراحت برای چند هفته اول پس از بازنشستگی خوشایند است، بسیاری افراد مایل هستند پس از آن کاری سازنده و ارضاء کننده انجام دهند. 12 فعالیت زیر کارهایی است که می توانید اوقات فراغت بازنشستگی خودرا با آنها پر کنید و در ضمن ارضاء شوید: 

1- زمان بیشتری با دوستان و اقوام خود بگذرانید
مشاهده شده است افراد بعد از بازنشستگی تمایل بیشتری به هم صحبتی با دوستان و اقوام دارند و این کار به آنها روحیه می دهد.
2- سفر کنید
در هنگام اشتغال، زمان مسافرت به تعطیلات رسمی محدود می شود و بنابراین فرصت کافی برای سفر به جاهای دیدنی دنیا وجود ندارد. بازنشستگی فرصتی است برای سفربه مکانهای دیدنی با فرصت کافی.
3- به خانه و زندگی خود  سرو سامان دهید
بازنشستگی زمانی است که می توانید با انجام پروژه های کاربردی منزل خود را زیبا سازید، باغبانی کنید، تعمیراتی انجام دهید، و یا سبزیجات خوراکی بکارید تا هم در پول خودصرفه جویی کنید و هم با انجام کارهای مفید سرگرم شوید.
4- به کار کردن ادامه دهید
در صورتی که هنوز توانایی انجام فعالیت حرفه ای دارید حتماَ به صورت نیمه وقت به آن بپردازید. پرداختن نیمه وقت به کار ضمن اینکه شما را شاداب نگاه می دارد، از آن جا که زمان کمتری را صرف می کنید، برای شما خسته کننده نیز نخواهد بود.
5- کارهای داوطلبانه انجام دهید
بازنشستگی فرصتی است تا مطابق میل و سلیقه خود به برخی کارهای خیر، از جمله رسیدگی به سالمندان و بیماران، به صورت داوطلبانه، بپردازید.
6- مطلب جدیدی یاد بگیرید
در دوران بازنشستگی می توانید با فراغ بال به یادگیری مطالب و مهارتهایی که توانایی شما را افزایش می دهند بپردازید و از این یادگیری بهره ببرید.
7- ورزش کنید
بازنشستگان نمی توانند بگویند که وقت کافی برای ورزش کردن ندارند، بنابراین برای حفظ سلامتی خود حتماَ به ورزشهای مناسب روزانه بپردازید.
8- برای آسایش خود هزینه کنید
در حد توان مالی خود لوازم مورد نیاز برای آسایش خودرا بخرید، مثلاَ یک خودروی جدید، یا مبلمان مناسب، و ....
9- فرهنگ دیگری را تجربه کنید
سفر و اقامت در سایر شهرها و کشورها آموزنده و جذاب است، ولی چنانچه نمی خواهید از محل سکونت و اقوام خود دور شوید حتماَ به یادگیری یک زبان خارجی بپردازید و ضمن ارتباط با فردی از آن ملیت با فرهنگی دیگر آشنا شوید. این کاری است بسیار شیرین و پرچالش.
10- سرگرمی مناسبی برای خود فراهم کنید
کتاب خواندن، بازی شطرنج، کارهای دستی، و .... ضمن پرکردن اوغات فراغت، به شما آرامش می دهند.
11- مراقب سلامتی خود باشید
با اجتناب از غذاهای ناسالمی که مناسب سن شما نیست و مراجعه ادواری به پزشک از سلامتی خود اطمینان حاصل کنید. 
12- کتابی از خاطرات خود بنویسید
زندگی هر فرد مملو از خاطرات منحصر به فرد تلخ و شیرین و برخی آموزنده است که مطالعه آن برای بازماندگان شما وحتی سایر افراد می تواند شیرین باشد. نوشتن کتابی از خاطرات و یا حتی ایجاد وبلاگی از تجارب شما، کاری ماندگار و سرگرم کننده است.

 

 www.idro.ir/


۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۴
تعداد بازدید : ۲,۸۴۲
کد خبر : ۳,۰۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید