افسر بازنشسته نیروی انتظامی، پرورش‌دهنده نمونه ماهیان سردآبی شد

افسر بازنشسته نیروی انتظامی، پرورش‌دهنده نمونه ماهیان سردآبی شد
پرورش‌دهنده نمونه ماهیان سردآبی با ظرفیت ۵۰ تن تولید در سال، در سن بازنشستگی، نمونه کشوری شد.
پرورش‌دهنده نمونه کشوری ماهیان سردآبی از شهرستان الشتر استان لرستان امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: پس از ۳۲ سال خدمت در نیروی انتظامی، به شغل اجدادی خود یعنی کشاورزی برگشتم و در حال حاضر علاوه بر تولید محصولاتی چون چغندرقند و جو با استفاده از روش‌های مدرن آبیاری در تولید ماهیان سردآبی نیز موفقیت‌هایی را کسب کردم.

علی‌محمد ملکی‌صادقی افزود: تکثیر و پرورش ماهی قزل‌آلا با رعایت کلیه اصول بهداشتی باعث شد که حدود شش میلیون قطعه بچه‌ماهی تکثیر کرده و ۱۰۰ تن آبزی پرورش دهم.

وی خاطرنشان کرد: سنتی بودن روش تولید در بخش شیلات از بزرگ‌ترین مشکلات موجود است که لازم است پرورش‌دهندگان خود را به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز کنند.

پرورش‌دهنده نمونه کشوری ماهیان سردآبی ادامه داد: مدیریت صحیح مزرعه، رعایت اصول بهداشتی و ضوابط فنی، استفاده از آب سالم، به‌کارگیری کاشناسان شیلات و دامپزشکی در مزرعه، نصب سیستم کنترل از راه دور و عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر در تغذیه آبزیان برخی از دلایل موفقیت در تولید ماهیان سردآبی بوده و امیدوارم که مابقی تولیدکنندگان ماهیان سردآبی نیز به موازین فوق پایبند باشند.

ملکی‌صادقی ماهی را سالم‌ترین غذای سفره ایرانی برشمرد و تصریح کرد: مصرف سرانه ماهی در کشور ما بالا نیست و لازم است اقدامی انجام شود تا مصرف ماهی در کشور افزایش یابد.

وی از استفاده تخم چشم‌زده قزل‌آلا با همکاری سازمان شیلات، اتحادیه پرورش‌دهندگان ماهیان سردآبی، دامپزشکی و سایر بخش‌ها خبر داد و یادآور شد: برای حفظ سلامتی خود و آبزیان تولیدی، لازم است موازین را رعایت کرده و نسبت به تهیه مواد اولیه مناسب اقدام کنیم.

ملکی‌صادقی در پایان تأکید کرد: بازاریابی محصولات باکیفیت هیچ‌گاه دچار مشکل نیست و آبزیان تولیدشده در واحد پرورشی بنده، هیچ‌گاه روی دستم نمانده است./

 

خبرنگار: مژگان ستار

 

 http://www.iana.ir/fa/news/27197/

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱,۳۳۷
کد خبر : ۲,۷۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.