فعال اقتصادی و بازنشسته نیروی انتظامی/ از مرزبانی تا تولید و پرورش قارچ+تصاویر

فعال اقتصادی و بازنشسته نیروی انتظامی/ از مرزبانی تا تولید و پرورش قارچ+تصاویر
فعال اقتصادی و بازنشسته نیروی انتظامی می‌گوید: اواسط سال 93 با هزینه شخصی وارد این عرصه شدم و پس از سه دوره برداشت محصول از سود حاصل از فروش قارچ خوراکی بسیار راضی هستم.
به گزارش  مازند اصناف،  محمدرضا کلانتری متولد 1343 شهرستان ساری و بازنشسته نیروی انتظامی در منزل خود اقدام به پرورش قارچ کرد و با ساخت انباری و تجهیز کردن آن توانسته سه نفر از اعضای خانواده را مشغول به‌کار کند.

کلانتری با تأکید بر مکانیزه کردن پرورش قارچ بیان می‎کند که روند رشد قارچ و کیفیت آن ارتباط زیادی با مشاوره گرفتن از کارشناسان علم کشاورزی و به‌روز شدن محیط پرورش قارچ به سیستم‌های تهویه مکانیزه دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: اواسط سال 93 با هزینه شخصی وارد این عرصه شدم و پس از سه دوره برداشت محصول از سود حاصل از فروش قارچ خوراکی بسیار راضی هستم.

کلانتری با بیان اینکه در شروع فعالیت هر مکان تولیدی، مشکلات و سختی‌هایی وجود دارد، اضافه کرد: با همت و تلاش می‌توان بر این مشکلات فائق آمد و هیچ چیز به غیر برداشت محصول نمی‌تواند خستگی را از تن به‌در کند.

 

 

این فعال اقتصادی با بیان اینکه حضور در بخش کشاورزی بسیار در اقتصاد و درآمد خانواده تأثیرگذار بود، ادامه داد: هزینه تمام‎شده هر تن حدود 800 هزار تومان است که از این مقدار بیش از 60 درصد آن تبدیل به سود می‌شود.

وی نقش مشاوران سازمان فنی‌وحرفه‌ای را در پیشبرد و راه‌اندازی این مجموعه بسیار اثرگذار دانست و گفت: مشاوران سازمان فنی‌وحرفه‌ای با تهیه کمپوست مرغوب و راهنمایی و نظارت مداوم با حضور در سالن‌های پرورش قارچ و همچنین معرفی به بازار فروش نقش اثرگذاری در سوددهی دارند.

 

منبع:

 http://mazandasnaf.ir/News/17582/

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲,۳۲۱
کد خبر : ۲,۴۸۷

نظرات بینندگان

معصومه خلیجیان
۱۳۹۵/۱۰/۰۹
5
0
0

بسیار عالی برای شروع هیچوقت دیر نیست موفق باشید

خسروی
۱۳۹۶/۱۱/۲۹
5
0
0

کار شما عالی انشالله موفق باشی من هم خیلی علاقه مند هستم لز طریق فنی حرفه لی اقدام نمایم و آموزش لازم را ببینم


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.