بازنشسته ای که در حیاط منزلش گل پرورش می دهد

بازنشسته ای که در حیاط منزلش گل پرورش می دهد
آقای مصطفی راستی کارمند بازنشسته اداره پست بوانات در حیاط منزل خود کدو حلوایی را به بزرگی 140cm پرورش داده است.

به گزارش شیرازه به نقل از حرف رسا، مصطفی راستی کارمند بازنشسته اداره پست بوانات در حیاط منزل خود کدو حلوایی را به بزرگی 140cm پرورش داده است.

  

 

 

 

راستی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: چه در زمان خدمت که در اداره پست مشغول بودم و یا اکنون که بازنشسته هستم با گلها زندگی می کنم و در حال حاضر بیش از 150 قلمه شمعدانی در حیاط منزل کاشته ام.


مصطفی راستی افزود: در زمان جنگ که من در اداره پست بوانات مشغول به خدمت بودم نیز در حیاط اداره، بسیاری از گل ها را پرورش می دادم تا جایی که آن زمان هرگاه تشییع جنازه شهیدی در شهرستان بود برای روی قبور و جنازه شهدا از گلهای اداره ما استفاده می شد.


رییس بازنشسته اداره پست بوانات ادامه داد: در دوران بازنشستگی هم با پرورش گل و باغبانی مانوسم و در حال حاضر بالغ بر30 نمونه گل را در حیاط خانه پرورش می دهم و وقتی به گل ها نگاه می کنم جان تازه ای می گیرم و مانند فرزندانم هستند.


آقای راستی در پایان با اشاره به کدو حلوایی بزرگی که به درخت انگور حیاطش پیچیده گفت: این کدو حلوایی که به درخت انگور داربندی حیاط پیچیده است چند کدوی بزرگ نیز دارد که یکی از بزرگترین آنها هفته قبل به خاطر سنگین بودنش از شاخه جداشد و پس از برخورد با زمین شکست که بیش از 140 سانتی متر طول داشت.

 

منبع:

 http://shiraze.ir/fa/news/45668/

۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۳۴۶
کد خبر : ۱,۸۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.