گفتگوی صمیمی با باغبانی با ایده های بکر و تازه

گفتگوی صمیمی با باغبانی با ایده های بکر و تازه
کار با گیاهان و فضای سبز، امید را در انسان زنده نگه می دارد
محمد کرم کوه فلاح، متولد 1344، نزدیک به 26 سال است که در شرکت زامیاد مشغول به کار است؛ و اکنون نزدیک به 2 سال است که در اداره رفاه و خدمات اداری ، قسمت باغبانی مشغول به کار است. خود را عاشق گیاهان و درختان می داند که از دوران کودکی با این محیط زندگی کرده و با آن بزرگ شده است.
وی بهترین دوست انسان را درختان و گیاهان می داند، چون اعتقاد دارد هر چیزی در زندگی از طبیعت است، و این درختان و گیاهان هستند که موجب آرامش انسان به لحاظ روحی و روانی می شوند، و کار با درختان و گیاهان به انسان نیرو و روحیه ی خاصی می دهد و امید را در انسان همیشه زنده نگه می دارد.
کوه فلاح افزود: انسان می تواند با درختان و گیاهان صحبت کند، مثل پدری که با فرزند خود صحبت می کند. درختان و گیاهان دارای احساسات و عواطف هستند که باید در برخورد با آن توجه شود.
وی علاقه شخصی را عامل مهم در ایجاد ایده و طرح هایی زیبا بر روی درختان و گیاهان در زامیاد دانست و اضافه کرد، ایجاد این گونه طرح ها که به ذهن می رسد بر اساس همین علاقه شخصی بوده است، که از آن جمله می توان به سنگ چینی گیاهان جلوی درب مدیریت، ایجاد لوگوی زامیاد یا طرح سبد های گل و .. اشاره کرد.
این باغبان زحمتکش ادامه داد، یکی از کارهایی که در ایجاد رفاه روحی و روانی موثر است بدون شک درختکاری و ایجاد فضای سبز است، چرا که با کاشت درخت و ایجاد فضای سبز می توانیم علاوه بر محیطی آرامش بخش برای کسانی که در آن محیط کار می کنند، هوای پاک و بهتری را نیز داشته باشیم.
محمد کرم کوه فلاح در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت مجموعه و تلاشگران این عرصه خواستار استفاده بهینه از منابع آبی با توجه به کم آبی در کشور شد، که با ایجاد یک مدیریت درست می توان هم به درختان ، گیاهان و ایجاد فضای سبز رسید و هم می توان کم آبی را کنترل و مدیریت کرد.

 

منبع :
ارتباطات شرکت زامیادhttp://www.jamnews.ir/detail/News/663253

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۶:۲۶
تعداد بازدید : ۱,۱۳۵
کد خبر : ۱,۵۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.