آموزش، انسان سازی می کند و کشاورزی، خودسازی

آموزش، انسان سازی می کند و کشاورزی، خودسازی
معلم بازنشسته البرزی که امروز در زمینهای کشاورزی اجدادی اش محصولات کشاورزی کشت می کند می خواهد با اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی، سنگر خودکفایی را حفظ کند.
 گفتگو با فرهنگی سابق و کشاورز کنونی؛ آموزش، انسان سازی می کند و کشاورزی، خودسازی
 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از «تیتریک»، ابولفضل نوری فرهنگی بازنشسته ای است که بعد از بازنشستگی، به شغل کشاورزی در زمین های اجدادی خود در اشتهارد استان البرز، رو آورده و آن را موهبت و توفیقی برای خود سازی بر می شمارد.

 

 


 
  

وی امروز کشاورزی موفق در زمینه گندمکاری و جوکاری منطقه اشتهارد است زیرا علم و عمل را با هم در آمیخته و میخواهد با عمل به شعار رهبری، سنگر خودکفایی و عزتمندی کشور را حفظ کند.
این کشاورز اشتهاردی در اینباره میگوید: بعد از بازنشستگی در آموزش و پرورش این شغل دودمانی را در زمینهای اجدادی  شروع کردم و فکر می کنم، نانی پاکتر و حلالتر از نان کشاورزی وجود ندارد و این را توفیقی از جانب خداوند برای ساخت خود بر می شمارم.

 

 

 

نوری تصریح کرد: کشاورزی نعمتی است که به انسان داده شده و خدمتی به جامعه است که منفعتی کامل را به مردم می رساند و  ما این روزها برای برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه می توانیم روی آن حساب کرده و پایه های خود را با تکیه بر آن تقویت کنیم.
وی ادامه داد: این کار برای من بعد از قرار گرفتن در سنگر علم مدرسه، اهمیت زیادی دارد و حالا می خواهم در سنگر کشاورزی به اقتصاد جامعه خدمت کنم زیرا کشاورزی را محور اقتصاد می دانم و اعتقاد دارم اگر کشاورزی نباشد بقیه کارها بی پایه و اساس است.