در آیین تجلیل از دست اندرکاران ساخت پروژه آزادراه شرق سپاهان بیان شد؛

کنارگذر شرق اصفهان یکی از باکیفیت ترین راه های کشور است

کنارگذر شرق اصفهان یکی از باکیفیت ترین راه های کشور است
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا گفت: مسیر کنارگذر آزادراه شرق اصفهان به طول 68کیلومتر و 600متر یکی از راه های باکیفیتی است که در کشور ساخته شده است و این موفقیت ناشی از چیده شدن دقیق قطعات این پازل توسط همه دست اندرکاران این پروژه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر سیدعلیرضا عظیمی پور در آیین تجلیل از دست اندرکاران ساخت پروژه آزادراه شرق سپاهان که با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیران و دست اندرکاران ساخت این آزادراه برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: از تیر1395 تا بهمن 1398، 130میلیارد تومان و از بهمن 1398 تا به امروز 335 میلیارد تومان به این پروژه تزریق شده است تا بتوانیم پروژه را با کیفیت در اختیار مردم قرار دهیم.

وی کنترل و پایش مستمر پروژه و رفع موانع را نخستین عامل در پیشبرد پروژه برشمرد.

او در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت تخصیص به موقع منابع تاکید کرد و گفت: جمع این دو عامل ناشی از رهبری صحیح است.

دکتر عظیمی پور با بیان اینکه مدیریت مناسب نقش بسیار مهمی در بنگاه های اقتصادی دارد، افزود: پس از مدت ها که این پروژه مشمول مرور زمان شده بود، شاهد جلوه های دیگری از فعالیت های اقتصادی بودیم. 

او با بیان اینکه بیشترین کسب و کار آتیه صبا خدماتی است، گفت: این کار ازطریق شرکت های تابعه انجام گرفت.

وی با اشاره به زیان قابل توجه شرکت های زیرمجموعه هلدینگ آتیه صبا در اثر بیماری کرونا، گفت: با این حال، مجموعه تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند خدمت رسانی لازم را انجام دهد. 

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا جمع سود شناسایی شده این هلدینگ از سال 1385 تا 1398 را 1625میلیارد تومان و در 6ماهه نخست سال جاری 825 میلیارد تومان برشمرد و افزود: پیش بینی کرده ایم که تا پایان سال بالغ بر 3000میلیارد تومان سودآوری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به زودی وارد بورس می شویم، افزود: طی 6ماه سال جاری، 4شرکت زیان ده سودآور شده اند و 2شرکت که متوقف شده بودند، کسب و کارهای جدیدی را شروع کردند که یکی از آنها مرکز نوآوری صبا بوده است.

تیم مدیریتی فنی و اهل کار در صندوق بازنشستگی طی سه دولت گذشته نداشتیم/ بهره برداری از آزادراه شرق سپاهان قابل تصور نبود
عضو هیئت مدیره و معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم در این جلسه با بیان اینکه «در طول سه دولت گذشته تیمی پایِ کار، هماهنگ و فنی تر از تیم امروز مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا نداشته ایم» گفت: همین موضوع در کنار خواست اجرای پروژه و ایجاد وحدت رویه و همدلی در کارگاه فنی پروژه سبب شد آزادراه شرق سپاهان که از سال 84 اجرای آن شروع شده بود اما در بلاتکلیفی به سر می برد، اجرایی شده و به بهره برداری برسد.

جلال بهرامی مدیریت جدید صندوق بازنشستگی کشوری را نعمتی برای صندوق بازنشستگی کشوری برشمرد و اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری در دوره مدیریتی جدی از بی تصمیمی ها و بلاتکلیفی ها رها شد.

وی با اشاره به اینکه همدلی حاکم بر گروه، در خارج از کارگاه هم بین افراد حاکم بود، بر اهمیت تصمیمات مدیریتی تاکید کرد و گفت: 70درصد دلیل گران تمام شدن پروژه ها، تصمیم گیری صاحب پروژه است. تصمیمات مدیریتی می توانند باعث از دست رفتن زمان و کران تمام شدن پروژه ها شوند. 

او با بیان اینکه در این مدت کوتاه، 40درصد پیشرفت کار و بیش از 60 درصد بودجه مورد نیاز پروژه تامین شده است، قیمت تمام شده پروژه را قیمتی قابل قبول خواند و گفت: این رقم، کمتر از  رقمی است که در حال حاضر در پروژه های مشابه در حال هزینه شدن است.

در تلاشیم تا باقی مانده کار را با قدرت به پایان برسانیم
مدیرعامل شرکت آزادراه شرق سپاهان هم در این جلسه ضمن تقدیر از همکاران خود و همه دست اندرکاران این پروژه، گفت: بارانجام کارهای بزرگ این چنینی شاید بیشتر بر دوش افرادی است که در رده های پایین تر زحمت می کشند و دلسوزانه در تلاشند تا کار خود را با کیفیت بهتر تحویل دهند.

مهندس عباس هادیان با اشاره به انحراف 10درصدی از قرارداد اولیه گفت: این ده درصد هم چیزی نبود که قابل پیش بینی نباشد.

وی ادامه داد: دلایلی همچون افزایش قیمت تملک زمین های کشاورزی، افزایش هزینه تامین استاندارد ایمنی راه ها و هزینه های کلی گران شدن انجام کار موجب شده است تا هزینه تمام شده کار افزایش یابد ولی در اصل کار تفاوتی رخ نداده است و کار بیشتر و متفاوتی در مقایسه با قرارداد اولیه انجام نشده است.

مهندس هادیان با تاکید بر لزوم توجه و تمرکز ویژه بر باقی مانده کار این پروژه گفت: ورودی ترافیک اصفهان به لوپ جنوب شرقی نائین تحمیل می شود و اگر نتوانیم این کار را به درستی مدیریت کنیم، ممکن است به هدف اصلی خود نائل نیاییم و انتظارها برآورده نشود.
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۶
روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۲۳
کد خبر : ۱۳,۵۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.