تلاش یک معلم بازنشسته خدابنده‌ای در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

تلاش یک معلم بازنشسته خدابنده‌ای در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
ذوالفقارعلی بیگدلو که بازنشسته آموزش و پرورش خدابنده است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با راه اندازی یک گلخانه به مساحت۱۵۰۰ متر خیار و گوجه فرنگی درختی با کیفیت مطلوب تولید و عرضه می کند.
 بنده متولد۱۳۳۸ ساکن روستای محمدخلج ار توابع بخش بزینه رود شهرستان خدابنده، بازنشسته آموزش و پرورش هستم و از سال ۱۳۸۳در زمینه رشد و پرورش خیار و گوجه فرنگی گلخانه ای فعالیت خود را آغاز کردم.
وی درباره فعالیت خود گفت:این گلخانه۱۵۰۰مترمربع مساحت دارد و در طول سال یکبار محصول از آن برداشت می شود و با ایجاد این گلخانه برای دو نفر اشتغال زایی صورت گرفته است و حدود ۱۵ میلیون تومان برای راه اندازی این پروژه هزینه کردم و در صورت رسیدن به نمرم استاندارد، روزی از هر بوته۱۵۰گرم برداشت می شود و در حال حاضر۲۵۰۰بوته در این گلخانه وجود دارد.
بیگدلو در خصوص مشکلات  و موانع این فعالیت  نیز گفت: از جمله مهمترین مشکلات ما گرانی نایلون، کمبود گازوئیل ،عدم همکاری و حمایت برخی ادارات مربوطه است.
وی درباره تعریف خود درباره اقتصاد مقاومتی اینگونه گفت: اقتصاد مقاومتی به نظر من این است که هر ایرانی باید روی پای خودش بایستد و بتواند تولید کند و برای خودش و خانواده اش درآمد زایی داشته باشد و بنا به فرموده رهبر انقلاب ما باید باور کنیم که می توانیم.
بیگدلو افزود:مردم این بخش اطلاعات کمی در زمینه کشاورزی دارند و اگر در این زمینه به آنها اطلاع رسانی شود می توانند محصولاتشان را ارزان تر و سالم تر به جامعه ارائه کنند و البته درآمد خوبی نیز داشته باشند.