دو خبر از مجلس در ارتباط با صندوق های بازنشستگی

دو خبر از مجلس در ارتباط با صندوق های بازنشستگی
بررسی موضوع اصلاح صندوق‌های بازنشستگی در راستای احکام اصلاح ساختار بودجه  در دستور کار جلسات هفته آینده کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قرار دارد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، کارگروه اصلاح ساختار بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تشکیل شده که یکی از موضوعات اصلی آن، بررسی موضوع اصلاح ساختار صندوق‌های بازنشستگی است.
 
محسن زنگنه، رییس این کارگروه، پیش از این گفته بود: یکی از بحث‌های جدی ما در حوزه منابع است که بخشی از آن مربوط به شرکت‌های دولتی، مالیات بر عایدی سرمایه یا درآمد، مولدسازی دارایی‌های دولت و شفاف‌سازی منابع دولت و شرکت‌های دولتی از جمله شرکت نفت است. از سوی دیگر، در حوزه هزینه‌ها بحث یارانه‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و هزینه‌های حوزه سلامت از مواردی است که در حال بررسی است.

 

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی را اعلام وصول کرد.

 

به گزارش ااداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی، طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و لایحه اصلاح ماده ۲۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

 

وی همچنین اعلام کرد: سوال ملی ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان و تعدادی از نمایندگان از وزیر نفت در خصوص علت عدم بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی اعلام وصول شده است.

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۱۶
تعداد بازدید : ۴۹
کد خبر : ۱۳,۱۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.