بازگشایی نماد "مدیر" از هفته آتی / هفته آینده "مدیر" در پرتفوی بازنشستگان قابل مشاهده است

بازگشایی نماد "مدیر" از هفته آتی / هفته آینده "مدیر" در پرتفوی بازنشستگان قابل مشاهده است
مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباطی با بازنشستگان و مخاطبان از طریق صفحه صندوق بازنشستگی کشوری در اینستاگرام، به سوالات مطرح شده پیرامون تسهیلات خرید سهام "صندوق مدیریت ثروت" پاسخ داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از ایسنا، محمود طهماسبی در ابتدا با بیان این‌که صندوق بازنشستگی کشوری دو ETF برای بازنشستگان ثبت‌نام کرد، گفت: نخست صندوق دارایی یکم بود که متعلق به دولت است و پذیره‌نویسی آن در اردیبهشت ۹۹ انجام شد و صندوق بازنشستگی کشوری تسهیلات اعتباری یک میلیون تومانی برای خرید سهام این صندوق به بازنشستگان ارائه کرد.

وی افزود: پذیره‌نویسی این صندوق تمام شده و اکنون نماد این صندوق ETF باز و قابل خرید و فروش است.

مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به این‌که ETF دوم، «صندوق مدیریت ثروت» است، گفت: پذیره‌نویسی صندوق مدیریت ثروت دو سه هفته قبل انجام شد. این سهام متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است و ارتباطی با دولت ندارد؛ در این مورد هم صندوق به هر بازنشسته متقاضی یک‌میلیون تومان تسهیلات از طریق بانک صادرات ارائه کرد.

طهماسبی با بیان اینکه ارائه تسهیلات برای خرید سهام ETF ربطی به کارگزاری ها ندارد و تنها از طریق صندوق بازنشستگی انجام شده است، ادامه داد: تفاوت صندوق مدیریت ثروت با ETF دولت در این بود که محدودیتی نداشته و بیش‌از یک میلیون تومان هم امکان خرید داشت.

نماد «مدیر» از هفته آینده در پرتفوی بازنشستگان قابل مشاهده است/ بازگشایی نماد اطلاع رسانی می شود 
وی با اشاره به این‌که پیش‌بینی ما این بود که پذیره‌نویسی تا ۱۰ روز ادامه یابد، اما ظرف مدت سه روز کامل و نماد بسته شد، اظهار کرد: از زمان اتمام پذیره‌نویسی تا زمانی که نماد دوباره باز می شود و امکان خرید و فروش وجود خواهد داشت و در پرتفوی کسانی که یونیت های ETF را خریده اند، می نشیند که ممکن است بین دو هفته تا ۲۰ روز طول بکشد.

مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری افزود: اما با پیگیری هایی که انجام دادیم، هفته آینده نماد دوباره باز خواهد شد و امکان خرید و فروش فراهم می شود و در پرتفوی بازنشسته ها و سایر خریداران خواهد نشست. بنابراین ممکن است اکنون در پرتفوی بازنشستگان ETF ای به نام «مدیر» نیامده باشد اما از هفته آینده در پرتفویشان خواهد آمد.

وی همچنین توضیح داد: بازنشستگانی که برای تسهیلات خرید سهام ETF در سایت صندوق بازنشستگی ثبت نام کردند در صورت «داشتن کد بورسی»، سهام به آن ها تعلق گرفته و نگران آن نباشند. 

وی ادامه داد: قیمت این سهام در زمان بازگشایی مجدد بستگی به شرایط بازار دارد و باید تا آن زمان صبر کنیم.

طهماسبی با بیان اینکه بازگشایی این نماد را به بازنشستگان اطلاع رسانی خواهیم کرد گفت: ولی صندوق دارایی یکم که اردیبهشت عرضه شد اکنون امکان خرید و فروش دارد و در پرتفویشان نشسته است. ممکن است برخی در پرتفویشان نیامده باشد که باید از طریق کارگزاری ناظر اقدام کنند. ممکن است برخی کارگزارها عقب بیاندازند ولی حتما پیگیری کنید. سیستم های بورسی کمی مشکل دارند و کاری که قبلا سریع انجام می شد ممکن است اکنون یک هفته هم طول بکشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت یا صندوق بازنشستگی، ETF دیگری عرضه می کنند؟ گفت: صندوق بازنشستگی فعلا برنامه ای ندارد، ولی افزایش سرمایه «صندوق مدیریت ثروت» تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان را در دستورکار دارد و دوباره پذیره نویسی خواهد کرد که در آینده نزدیک اتفاق می افتد و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد. درباره ETF دوم دولت هم بحث هایی مطرح است اما قطعی نیست.

بازنشستگان نگران افت قیمت های چند روزه اخیر بازار بورس نباشند/ هیجانی تصمیم نگیرید  
مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به پرسش بازنشسته دیگری مبنی بر اینکه آیا اکنون که بازار رشد ندارد، سهامم را بفروشم؟ اظهار کرد: در مجموع، بازار در روزهای گذشته وضعیت خوبی نداشت. شرایط بازار اینگونه است که مدتی اصلاح می کند و ریزش دارد و مدتی خوب است و این ذات بازار است. چندان نگران افت قیمت های چند روزه اخیر نباشید. در این دو سال شاخص بورس نزدیک ۱۰ برابر رشد کرده، اما گاهی افت های چندروزه هم داشته و دوباره بازار به روال قبل برگشته است. خیلی هیجانی تصمیم نگیرید.

طهماسبی درباره وضعیت سهام بیمه ملت نیز گفت: این سهم در بازار سرمایه شرایط خوبی دارد و حتی در وضعیت قرمز بازار هم مشکل چندانی نداشته و آینده خوبی دارد. این سهام پس از تجدید ارزیابی که در آینده نزدیک خواهد داشت و ارزش سهام را چند برابر خواهد کرد، طی آبان یا آذرماه قابل خرید و فروش خواهد شد. این سهم اکنون در بازار حدود 1700 تا 1800 تومان قیمت دارد.

وی افزود: همکاران صندوق بازنشستگی تمام تلاششان را برای رفع انسداد سهام بازنشستگان سهام دار بیمه ملت می کنند تا هرچه سریعتر این سهم برای عزیزان قابل خرید و فروش شود
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۰۳
تعداد بازدید : ۴۴
کد خبر : ۱۳,۱۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.