برگزاری عزاداری‌های محرم در بوستان‌های تهران+جزئیات

برگزاری عزاداری‌های محرم در بوستان‌های تهران+جزئیات
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران از برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در بوستان‌ها در مناطق و محلات مختلف تهران خبر داد.

اصغر عطایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: در آستانه ایام شهادت سالار شهیدان هستیم و همه ارادتمندان به خاندان اهل بیت آماده عزاداری و اقامه عزا هستند و شهرداری تهران  نیز برنامه‌هایی را برای این ایام پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه مراسم محرم امسال متفاوت با سال‌های قبل برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تمهیداتی برای برگزاری مراسم‌های عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است که بر همین اساس شهرداری تهران برنامه‌های خود را بر اساس آن اجرا خواهد کرد.

عطایی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده قرار است فضای‌های بوستان‌ها و پارک‌ها برای برگزاری مراسم‌های عزاداری استفاده شود که در این زمینه محل‌هایی از بوستان‌ها به صورت روزانه ضدعفونی و در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار می‌گیرد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران افزود: هیئت‌های مذهبی در مناطق و محلات مختلف تهران می‌توانند با مراجعه به شهرداران نواحی و مناطق از لیست‌ محل‌های آماده شده برای برگزاری مراسم‌ عزاداری مطلع شوند.

عطایی تصریح کرد: واگذاری بخش‌های از بوستان‌ها برای برگزاری مراسم‌های عزاداری  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا و ستاد تهران انجام خواهد گرفت. انتظار می‌رود عزادران نیز فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند.

وی گفت: مکان‌هایی که قابلیت برگزاری مراسم‌های عزاداری را در بوستان‌ها داشته باشند از طریق بنر و بیلبورد معرفی می‌شوند. همچنین این محل‌ها در طول روز سه بار ضدعفونی و نورپردازی خواهند شد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در پایان گفت: محل‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری عزاداری در روزهای اول تا هشتم محرم از غروب و در روزهای تاسوعا و عاشورا از صبح در اختیار هیئت‌ها خواهد بود.
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۵۰۳
کد خبر : ۱۳,۱۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.