ارائه 350 هزار فقره تسهیلات 10 میلیون تومانی به بازنشستگان/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری مهرماه عملیاتی می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری مرحله دوم طرح همسان‌سازی و متناسب شدن حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان همطراز عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری مرحله دوم طرح همسان‌سازی و متناسب شدن حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان همطراز عملیاتی خواهد شد.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری مرحله دوم طرح همسان‌سازی و متناسب شدن حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان همطراز عملیاتی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار داشت: امسال مجموعه اقداماتی انجام شده تا بتوانیم خدمت مناسبی را برای توسعه معیشت و سبد خانواده بازنشستگان فراهم کنیم که بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله این اقدامات است.

وی اظهارداشت: بودجه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی بود که با پیگیری های صورت گرفته این عدد به شش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کردو خوشبختانه یک مرحله همسان سازی در فروردین ماه سال جاری اتفاق افتاد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی و نهایی کردن احکام هستیم که از ابتدای مهرماه سال جاری مرحله بعدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش را عملیاتی کنیم. بدون شک در این مرحله همسان‌سازی کاملی در راستای حقوق بازنشستگان صورت می‌گیرد.

افتخاری اظهارداشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی بازنشستگان بود که در یک قالب مشخص حقوق بازنشستگان و شاغلین متناسب شود و دولت هم عزم جدی در این زمینه داشت که آن را انجام دهد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیمه تکمیلی درمان را مطالبه دیگر و خواسته بحق بازنشستگان این صندوق برشمرد و گفت: خوشبختانه در این حوزه هم اتفاق خوبی رخ داد و از خردادماه امسال سرانه بازنشستگان از ۶۰ هزار تومان در ماه به ۱۴۰ هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرده است. معنا و مفهوم این اقدام این بود که پوشش بیمه های تکمیلی دو برابر شد و همینطور در برخی از حوزه ها پوشش های جدیدی برای بازنشستگان ایجاد شد.

وی اظهارداشت: دولت یک مصوبه در فروردین ماه سال جاری در راستای ضوابط بودجه سال ۹۹ صادر کرد. این مصوبه به دستگاه های اجرایی اجازه می دهد در قالب اعتبارات شان از امکانات رفاهی برای بازنشستگان همان دستگاه استفاده کنند. صندوق علاوه بر این، مجموعه ای از اقدامات و طرح های رفاهی را برای بازنشستگان اجرا کرده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خرید بیمه نامه های بیمه ملت، اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای ضروری، لوازم خانگی، خریدهای روزانه از فروشگاه های سراسری، در نظر گرفتن تخفیف های مناسب برای خرید محصولات شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری مثل پگاه، کفش ملی و غیره از جمله این طرح ها و اقدامات است.

وی افزود: طرح های رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با هدف بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان عزیز در حال اجراست.

افتخاری بیان داشت: ارائه تسهیلات بلندمدت برای خرید کالای خانگی از جمله طرح های رفاهی است که از هفته آینده عملیاتی می شود. در این طرح بازنشستگان می توانند با اقساط بلندمدت ۵ ساله نسبت به خرید کالای خانگی با کیفیت مثل تلویزیون، یخچال و غیره اقدام کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای خرید لوازم خانگی تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام برای بازنشستگان در نظر گرفته شده و پرداخت آن به تناسب حقوق بازنشستگان خواهد بود.

وی افزود: طبق معمول افرادی که حقوق پائین تری دارند سقف پرداخت وام هم کمتر خواهد بود چون باید توان بازپرداخت هم داشته باشند.

افتخاری اظهارداشت: بازنشستگان عزیز هم می توانند برای جهیزیه فرزندان و هم برای تهیه لوازم زندگی خودشان از این تسهیلات استفاده کنند.

وی ادامه داد: برای خرید کالاهای ضروری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در سال، سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ دو درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که در سه قالب یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سه نوبت در کارت بازنشستگان بصورت اعتباری شارژ می شود وبعد طی دوره ای با یک ماه تنفس در چهار قسط از حقوق شان کسر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: علاوه بر این صندوق امسال به بازنشستگان تسهیلات ضروری قرض الحسنه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت می کند. این تسهیلات پیش از این هفت میلیون تومان بود که اکنون به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

افتخاری بیان داشت: امسال ۳۵۰ هزار فقره وام قرض الحسنه ۱۰ میلیونی برای بازنشستگان تدارک دیده شده که آخر هر ماه به تعدادی به نوبت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: مضاف بر این تسهیلات فصلی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای ازدواج فرزندان بازنشستگان در نظرگرفته شده که هر فصل بر اساس قرعه کشی به کسانی که فرزندان در آستانه ازدواج دارند، تعلق می گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عمده این کارها و طرح ها مشارکتی بوده و منابع صندوق درگیر آن نیست.

وی با بیان اینکه
صندوق بازشستگی منابع آن چنانی ندارد که بخواهد طرح های بزرگی را اجرا کند، گفت: صندوق توانسته با مشارکت و تعامل با بانک عامل و همچنین شرکت ها و سازمان های که با این مجموعه همکاری می کنند تسهیلات مزبور را برای بازنشستگان عزیز ایجاد کند.

افتخاری همچنین در خصوص سامانه جامع ثبت اطلاعات املاک نیز توضیح داد: این سامانه پس از تعطیلات نوروز سال جاری عملیاتی شده و املاک متعلق به صندوق در آن در حال ثبت و ضبط است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق طیف مختلف و متنوعی از املاک را در اختیار دارد که ضرورت ایجاب می کرد ابتدا این املاک شناسایی، ثبت و در عین حال آخرین وضعیت آن ها مشخص شود. با توجه به در اختیار داشتن تعداد بالایی از املاک و مستغلات در صندوق بازنشستگی کشوری، ساماندهی املاک و مستغلات صندوق همواره مورد توجه و نظر مسئولان صندوق بوده که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون در حال عملیاتی شدن است.

افتخاری درادامه یادآورشد: سامانه جامع املاک به منظور مستندسازی اموال غیرمنقول صندوق بازنشستگی کشوری طراحی و ایجاد شده است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۱۴۶
کد خبر : ۱۳,۱۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.