پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) 'مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری

پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) 'مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری
صندوق بازنشستگی کشوری در راستای ارائه خدمات مناسب مالی و توانمندسازی بازنشستگان محترم و افزایش ثروت آن ها، اقدام به راه اندازی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (E.T.F ) "مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری" با مدیریت یکپارچه توسط هلدینگ مالی صندوق نموده است که آماده پذیره نویسی در بازار سرمایه می باشد
صندوق بازنشستگی کشوری در راستای ارائه خدمات مناسب مالی و توانمندسازی بازنشستگان محترم و افزایش ثروت آن ها، اقدام به راه اندازی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (E.T.F ) "مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری" با مدیریت یکپارچه توسط هلدینگ مالی صندوق نموده است که آماده پذیره نویسی در بازار سرمایه می باشد. استفاده از مزایای رشد بازار سرمایه برای بازنشستگان محترم در این کار در اولویت قرار گرفته است.
این طرح در ادامه طرح واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان است که در آن نزدیک به 135000 بازنشسته محترم مشارکت کردند به نحوی که به هر فرد تعداد 3500 سهام بیمه ملت به قیمت هر سهم 202 تومان معادل حدود 707،000 تومان به صورت اقساط 24 ماهه واگذار گردید که از ابتدای سال 1398، بازپرداخت اقساط شروع شده است. هم اکنون ارزش بازار دارایی این افراد، بیش از 9 میلیون تومان می باشد و در طی این سال ها حدود 175،000 تومان هم سود نقدی دریافت کرده اند و رشدی ۱۵۰۰درصدی( بیش از شاخص کل بورس) را برای بازنشستگان به ارمغان آورده است.
ویژگی مهم این صندوق بر خلاف صندوق دولت این است که سهام موجود در آن بر اساس شرایط روز بازار بورس قابلیت تغییر دارد و بر اساس بهترین سهام موجود سرمایه گذاری میشود. این صندوق بزرگترین صندوق غیر دولتی میباشد و هر سرمایه گذار میتواند بدون محدودیت اقدام به خرید کند و در هر زمان بدون محدویت به فروش برسد. مدیریت صندوق بر عهده هلدینگ مالی صندوق و متشکل از نیمی از خبرگان بازار سرمایه خواهد بود که ارزش پرتفوی صندوق را متناسب با شرایط بازار سرمایه بهینه و حداکثر خواهند کرد. این تیم از لحاظ تخصصی مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار میباشد. قیمت و بازدهی این صندوق روزانه از طریق بورس قابل رصد میباشد.
صندوق بازنشستگی کشوری به منظور افزایش توان سرمایه گذاری بازنشستگان محترم طی توافق با بانک صادرات، نسبت به اخذ خط اعتباری در این خصوص اقدام نموده است به طوری که هر بازنشسته محترم می تواند از تسهیلات 10،000،000 ریالی جهت خریداری واحدهای این صندوق استفاده نماید. البته لازم به ذکر است که میزان خرید بازنشستگان محترم از واحدهای این صندوق، محدودیتی ندارد و این عزیزان می توانند تا هر مقداری که تمایل داشته باشند علاوه بر میزان تسهیلات ارائه شده، خود اقدام به خرید واحدهای این صندوق نماید.
امید است طرح واگذاری اوراق ETF به بازنشستگان نیز بتواند سودآوری بسیار مناسب و ارزش افزوده در ثروت بازنشستگان محترم ایجاد نماید.

 

👈برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

 

 

ردیف

شرایط

توضیحات

1

مشمولان

بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی به شرط داشتن کد بورسی

2

ویژگی ها و توضیحات

* در راستای ارائه خدمات مناسب مالی و توانمندسازی بازنشستگان محترم و افزایش ثروت آن ها، اقدام به راه اندازی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (E.T.F) با نام "مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری" نموده است.

* این خدمت شامل ارائه تسهیلات اعتباری 10 میلیون ریالی به بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری است.

* جهت ثبت نام اینترنتی متقاضیان استفاده از تسهیلات اعتباری باید به ترتیب مراحل زیر طی شود:

1- در اولین گام متقاضی باید به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir و لینک ثبت نام مربوطه در سایت مراجعه کند.

2- ثبت اطلاعات بازنشستگی شامل شماره ملی، دفترکل و شماره حساب بانک صادرات و ورود به سامانه

3- ثبت تقاضای استفاده از تسهیلات 10 میلیون ریالی برای خرید سهام ETF مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری

4- پس از انجام مراحل بالا ثبت نام این نوع سهام به صورت خودکار انجام خواهد شد.

3

تاریخ اجرا

از تاریخ 1399/04/02 تا 1399/04/10 به مدت 8 روز

4

شرایط دریافت تسهیلات

* فرد متقاضی باید جزء بازنشستگان یا موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری باشد.

* اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی مذکور 12 ماهه بوده و تاریخ آغاز کسر اقساط از حقوق فرد متقاضی متعاقبا اعلام خواهد شد.

* این تسهیلات متفاوت از تسهیلات ارائه شده به بازنشستگان عزیز صندوق، جهت خرید اعتباری سهام صندوق مالی یکم یا ETF یکم است.

* متقاضیان محترمی که دارای کد بورسی نمی باشند، می بایست در صورت ثبت نام این تسهیلات، حداکثر تا تاریخ 1399/04/10 نسبت به اخذ کد بورسی از سامانه سجام به نشانی sejam.ir اقدام کنند. لازم به ذکر است که در صورت عدم اخذ کد بورسی تا تاریخ فوق الذکر، ثبت نام ایشان باطل خواهد شد.

5

* بازنشستگان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مرکز پاسخگویی صندوق بازنشستگی به شماره 2500 (021) تماس گرفته یا به سایت صندوق به نشانی cspf.ir مراجعه کنند.

* مدیریت های استانی صندوق بازنشستگی موظف هستند نسبت به اطلاع رسانی خدمت مذکور صرفا پس از اعلام سراسری از طریق سایت صندوق و تنها با استفاده از مواد ذکر شده در این پیوست رسانه ای و همچنین موارد رسمی اعلام شده از سوی مسئولان صندوق که در سایت cspf.ir منتشر می شود، اقدام به اطلاع رسانی و پاسخگویی نمایند

 

۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۳,۵۴۷
کد خبر : ۱۲,۷۵۳

نظرات بینندگان

حمید۳
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
0
0
3

سلام شما اشاره نکردهایدکه. اگر کسی سهام بیشتری می خواست چگونه باید اقدام کند

پشتیبانی محتوا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
0
0
1

با سلام و احترام این مرحله پیش ثبت نام است موارد بعدی متعاقبا اعلام میشود


مهدی نساج پور اصفهانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
0
0
0

سلام : پنج روز پیش(۱۳۹۹/۴/۶) وارد سایت شدم مشخصات را که وارد کردم پیام دا د بازنشسته ای با این نام یافت نشد در صورتیکه بنده باشماره دفتر کل ۲۲۰۰۶۴۰۰۸ بازنشته صندوق بازنشستگی کشوری هستم علت عدم ثبت نامم را در سایت مورد نظر برای دریافت تسهیلات بانک صادرات جهت پذیره نویسی صندوق ثروت نمی دانم خواهشمندم پاسخ لازم بفرمائید در ضمن کد بورسی هم دارم ممنون

پشتیبانی محتوا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
0
2
2

با سلام و احترام لطفا با شماره 0212500 تماس بگیریدنام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.