چرا گیاهان تراریوم من خراب می شوند؟

چرا گیاهان تراریوم من خراب می شوند؟
تراریوم از نگهداری کمی برخوردار بوده و نیاز به توجه کمتری نسبت به سایر گیاهان خانگی دارد. با این حال گاهی اوقات مشکلاتی برای تراریوم به وجود می اید که منجر به از بین رفتن گیاهان داخل تراریوم می شود.

 
نور زیاد ،نور مستقیمی که به شیشه تراریوم می تابد می تواند همانند یک ذره بین عمل کند و برگ ها و ساقه ها را بسوزاند. همچنین درجه حرارت می تواند درون شیشه شما داغ شود ، و قبل از آنکه شما متوجه شوید، تراریوم شما می تواند به اندازه سونا بخار داشته باشد. اکثر گیاهان نمی توانند از این نوع گرما استفاده کنند ، بنابراین بهتر است از کاشت این گیاهان در تراریوم خودداری شود .

 
نور خیلی کم،در حالیکه نور زیاد می تواند مشکلاتی ایجاد کند ، نور کم نیز می تواتد باعث مرگ گیاهان شود. می توانید از چراغ های رشدی یا چراغ های فلورسنت استفاده کنید ، یا تراریوم را در نزدیکی پنجره قرار دهید که نور غیرمستقیم دریافت می کند.

 
آبیاری بیش از حد،یکی از راه های جلوگیری از آبیاری زیاد استفاده از بطری اسپری به جای ریختن آب است. اگر آبیاری یش از حد انجام داده اید ، سعی کنید آب اضافی را با یک حوله کاغذی جذب کنید و درب بالای تراریوم خود را تا زمانی که خشک شود بردارید.

 
انتخاب گیاهان اشتباه، در حالی که تقریباً هر گیاهی در یک تراریوم ممکن است رشد کند ، مهم است گیاهانی را انتخاب کنید که در نوع تراریومی که ایجاد می کنید به خوبی رشد کنند. اگر در حال ساخت یک تراریوم بسته هستید ، گیاهانی را انتخاب کنید که رطوبت دوست هستند. همچنین ، حتماً گیاهان را برای میزان نوری که در معرض آن قرار می گیرند ، انتخاب کنید. گیاهان مقاوم به نور کم به طور کلی کارایی بهتری دارند.

 
کود دهی زیاد، اکثر تراریومها به هیچ وجه به کود نیاز ندارند. از آنجا که می خواهید گیاهان خود را کوچک نگه دارید ، نباید آنها را تغذیه کنید زیرا این امر باعث رشد جدید می شود و گیاهان به سرعت از فضای محدود خود فراتر می روند.
۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳
نارگیل |
تعداد بازدید : ۱۱۵
کد خبر : ۱۱,۸۷۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.