دو باب خانه امید در سنندج و سقز احداث خواهد شد

دو باب خانه امید در سنندج و سقز احداث خواهد شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ظهر امروز نشست هم‌اندیشی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری با مسوولین کانون‌های بازنشستگی استان در سالن جلسات هتل جهانگردی سنندج برگزار شد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صندوق بازنشستگی در استان کردستان، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی تا حد امکان در تلاش برای ارائه خدمات بهتر به بازنشستگان است و در همین راستا به زودی دو باب خانه امید در شهرستان‌های سنندج و سقز احداث خواهد شد، امید است بتوانیم در شهرهای دیگر استان نیز این خانه‌ها را احداث نماییم. 

محمد احمدی در ادامه با اشاره به ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: بر اساس ماده  مذکور دستگاه‌های اجرایی موظفند کارمندان شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان را زیرپوشش بیمه تکمیلی قرار دهند که متاسفانه تاکنون اجرایی نشده و صندوق بازنشستگی نیز به دلیل عدم اجرای این ماده قانونی، در سنوات اخیر جهت پوشش بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان با یکی از شرکت‌های بیمه عقد قرارداد نموده است که متاسفانه جوابگوی خواسته‌ها و نیازهای بازنشستگان عزیز نیست.

وی با اشاره به اعلام نتایج وام قرض‌الحسنه 7 میلیون تومانی در پایگاه اینترنتی صندوق گفت: مسوولین کانون‌های بازنشستگی در صورتی که بازنشسته‌ای را حائز شرایط دریافت وام تشخیص دادند برای دریافت وام به مدیریت صندوق معرفی نمایند. 

احمدی در پایان سخنان با بیان اینکه شرکت تعاونی فراگیر پیشکسوتان سنه‌دژ فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کرده است، یادآور شد: با حمایت بازنشستگان الحمدالله شرکت مذکور که با دستور استاندار و همت و تلاش جمعی از بازنشستگان استان تاسیس شده، امیدواریم که در آینده نزدیک با افزایش اعضای خود و توسعه حوزه فعالیت‌های شرکت بتواند خدمات بیشتری را به بازنشستگان و اعضاء خود ارائه نماید. 

در ادامه جلسه، مشاور استاندار در امور بازنشستگان و رئیس شورای کانون‌های بازنشستگی استان کردستان عنوان کرد: با توجه به شرایط بد اقتصادی و افزایش سرسام آور قیمت‌ها، قدرت خرید بازنشستگان به شدت پایین آمده است لذا انتظار داریم در بودجه سال ۹۹ اعتبار مورد نیاز، حداقل 16 هزار میلیارد تومان جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یابد.
 
همایون جنتی اختلاف میان حقوق بازنشستگان و شاغلین را اجحاف بزرگی در حق بازنشستگان اعلام کرد و افزود: قرار بود طی بازه زمانی پنج ساله حقوق بازنشستگان و شاغلین 10 درصد اختلاف داشته باشد اما متاسفانه هر سال چیز دیگری را مطرح می‌کنند و به گفته مسئولین ذیربط 32 هزار میلیارد تومان برای هم‌ترازی حقوق بازنشستگان نیاز است اما بنا به گفته آقای نوبخت 11 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که امیدواریم حداقل این مبلغ اختصاص یابد.

رئیس شورای کانون‌های بازنشستگی کشوری کردستان با اشاره به وضعیت نامناسب پوشش بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و همچنین بیمه سلامت، خواستار یکی‌شدن بیمه‌ها برای پوشش مناسب هزینه‌های درمانی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان شد. 

وی در ادامه افزود : شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ طی چند سال اخیر نتوانسته است جوابگوی نیازهای بازنشستگان باشد و هیچگونه قراردای با هیچ بیمارستان و مراکز درمانی ندارد. 

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به اینکه صندوق بازنشستگی حدود چند ماه است که  با سرپرست اداره می‌شود گفت: ما از وزیر محترم تعاون، کارو رفاه اجتماعی تقاضا داریم هرچه سریع‌تر نسبت به انتصاب مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اقدام نمایند تا پیگیر امورات بازنشستگان شود و پس از اتمام قرارداد در پایان آذرماه سال‌جاری با شرکت بیمه آتیه سازان، با شرکت بیمه دیگری که بتواند تعهدات بیشتر و خدمات بالاتر از جمله عقد قرارداد با همه  بیمارستان‌ها و مراکز درمانی داشته باشد بعنوان متولی حوزه درمان بازنشستگان عزیز انتخاب نماید. 

در پایان این نشست علی‌اکبر یارویسی مدیر هتل ایرانگردی و جهانگردی سنندج از ارائه تخفیف 50 درصدی جهت اقامت بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان در مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی کشور خبر داد.

۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
تعداد بازدید : ۳۳
کد خبر : ۱۱,۸۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.