افزایش جمعیت سالمندان در کشور:

حق پرستاری برای فرزندانی که از والدین سالمندشان نگه داری می‌کنند

حق پرستاری برای فرزندانی که از والدین سالمندشان نگه داری می‌کنند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید فرزندان را به نگهداری والدین سالمندشان در خانه ترغیب کنیم، گفت: سازمان‌های حمایتی به فرزندانی که از والدین سالمندشان نگه‌داری می‌کنند،حق پرستاری پرداخت کنند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید فرزندان را به نگهداری والدین سالمندشان در خانه ترغیب کنیم، گفت: سازمان‌های حمایتی به فرزندانی که از والدین سالمندشان نگه‌داری می‌کنند،حق پرستاری پرداخت کنند.
 
بهروز بنیادی به افزایش جمعیت سالمندان در کشور و ضرورت برنامه‌ریزی برای مقابله با موج سالمندی در آینده  اشاره کرد و گفت: برخی از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند، اما برخی دیگر از آنها هیچ حامی ندارند، این موضوع نشان دهنده این است که باید از هم اکنون برای ۱۵ سال آینده برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.
 
۳۰ درصد جمعیت کشور تا ۱۵ سال آینده سالمند می‌شوند
 
نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمعیت سالمندان تا ۱۵ سال آینده ۱۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، افزود: افزایش جمعیت سالمندان معضل بزرگی برای دولت‌های آینده خواهد بود، چرا که سالمندان به بهداشت و مراقبت‌های پزشکی، رفاه بیشتری برای این دوران نیاز دارند، بنابراین مسئولان کشور باید از حالا به فکر این گروه سنی باشند و برای نیازهای آنها در دوره سالمندی برنامه‌ریزی کنند. 
 
ضرورت ایجاد فضای شاد برای سالمندان و بازنشستگان
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید برای سالمندان و بازنشستگان فضای شاد و مناسبی فراهم کنیم، افزود: خوشبختانه صندوق بازنشستگی مسافرت‌هایی را برای بازنشستگان پیش بینی کرده است که بی تردید در افزایش روحیه آنها تاثیر بسیار زیادی دارد، از طرفی برخی از دستگاه‌های حمایتی کمک هزینه‌هایی را در اختیار بازنشستگان قرار می‌دهند، اما لازم است بیش از پیش به این مسائل تاکید شود.
 
بنیادی، تصریح کرد: هرچند که خانه‌های سالمندان با حمایت خیرین گسترش قابل توجهی داشته است، اما حفظ شاکله خانواده در فرهنگ ما ریشه داشته و فرزندان و نوه ها حتی پس از ازدواج و تشکیل خانواده باز هم با پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود در ارتباط هستند، همچنین بسیاری از افراد معتقدند فرزندان، مسئول نگهداری از والدین سالمند خود هستند و زمانی که آنها وابسته و از کارافتاده‌ می‌شوند باید در خانه از آنها نگهداری کنند و به خانه سالمندان نفرستند.
 
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه باید تلاش کنیم فرزندان، والدین سالمند خود را در خانه نگهداری کنند، افزود: نهادهای حمایتی برای افزایش تمایل فرزندان به نگهداری از والدین خود تلاش کنند در همین راستا می‌توانند به فرزندانی که حاضرند از والدینشان نگهداری کنند، همانند حق پرستاری که سازمان بهزیستی برای نگهداری از جانبازان تعریف کرده، مبلغی پرداخت کنند، بی تردید این موضوع می‌تواند مشوق بسیار خوبی برای فرزندان باشد همچنین روحیه سالمندان نیز حفظ خواهد شد. /
۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶
دبیر خانه ملی شورای سالمندان |
تعداد بازدید : ۲,۵۲۲
کد خبر : ۱۱,۵۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.