کشورهایی که بازنشستگی در آنها معنایی ندارد

کشورهایی که بازنشستگی در آنها معنایی ندارد
صحبت از سالمند با یک حس مراعات کردن و کرامت همراه است. همیشه وقتی صحبت از افراد بالای ۶۵ سال می‌شود، دولت تلاش می‌کند وعده‌های مختلفی بدهد چون می‌داند که این گروه سنی آسیب‌پذیری بیشتری دارند.
 
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اما شاید وضعیت در همه کشورها یکسان نباشد. آنطور که آمار نشان می‌دهد، بسیاری از کشورها از این افراد سالمند هم به عنوان نیروی کار بهره می‌برند. به عنوان مثال ۶۵ درصد افراد در اندونزی که بین ۶۵ تا ۶۹ سال دارند، همچنان مشغول به کار هستند. جالب اینکه از این آمار با عنوان نرخ اشتغال نیروی کار صحبت می‌کنند.
 
کره جنوبی و ژاپن از این منظر شبیه به هم هستند و نرخی ۴۷.۶ درصد را در اختیار دارند. بعد از این کشورها، نیوزلند با ۴۴.۸ درصد قرار دارد. این ۴ کشور بیشترین میزان اشتغال سالمندان را دارند. در رده‌های بعدی کشورهایی مثل چین، هند، ایالات متحده، استرالیا، کانادا، برزیل، انگلیس، آلمان، آفریقای جنوبی، فرانسه و اسپانیا قرار دارند.
 
این نرخ در کشورهایی مثل اسپانیا، فرانسه، آفریقای جنوبی و آلمان کمتر از دیگر کشورهاست. جالب اینجاست که در نیوزلند، هیچ سنی برای بازنشستگی اجباری وجود ندارد. 
 
در همه این کشورها اشتغال سالمندان وجود دارد اما آمارش کمی بالا و پایین می‌شود. در مجموع ۴ کشور اول یعنی اندونزی، کره جنوبی، ژاپن و نیوزلند نزدیک به نیمی از سالمندانش که بین ۶۵ تا ۶۹ سال هستند، مشغول به کارند.

 

156677044 

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
اقتصاد آنلاین |
تعداد بازدید : ۸۴۴
کد خبر : ۱۱,۴۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.