قلب ارغوانی( (TRADESCANTIA PALLIDA

قلب ارغوانی( (TRADESCANTIA PALLIDA
گیاه "قلب ارغوانی" یکی از گیاهان گلدار خانواده ی برگ بیدی می باشد. این گیاهان بومی نواحی ساحلی در شرق مکزیک هستند.قلب ارغوانی گیاهی چندساله و همیشه سبز با ساختاری بالارونده می باشد
این گونه ی گیاهی به وسیله ی برگ های طویل (به طول 8 تا 15 سانتیمتر) و نوک تیز و فاقد کلروفیل و گل های کوچک به رنگ ارغوانی یا صورتی یا سفید در وسط برگ ها، بسیار متمایز می باشند. این گل های کوچک (به عرض 2 تا 3 سانتیمتر) دارای سه گلبرگ می باشند. روی برگ ها را موهای ظریفی پوشانیده است که در پرتو آفتاب درخشندگی و جلای خاص خود را دارد.
شرایط محیط رشد:
بخش های هوایی این گیاهان به وسیله ی سرمای ملایم نیز خشک شده و از بین می رود اما در صورت مناسب شدن شرایط آب و هوایی، امکان جوانه زدن مجدد آنها از قسمت ریشه ها وجود دارد. حفاظت کردن و پوشاندن ریشه ها به وسیله ی مالچ می تواند احتمال جوانه زنی مجدد آنها را افزایش دهد.
گرچه گیاه قلب ارغوان در درون گلدانهای معمولی نیز زیبایی وجذابیت خاصی دارندولی در گلدانهای آویز که ساقه برگها از لبه ی گلدان با قوسی خوش حالت فرو می ریزند زیبایی این گیاه بهتر به نمایش گذارده می شود. 
 
 
طریقه پرورش 

 

1-نور : میزان نیاز نوری این گیاه چهار ساعت در برابر تابش مستقیم خورشیدی می باشد ، یعنی می توان این گیاه رادرفضای بیرون ودر قسمت پنجره های شمالی قراردادتامیزان نور مورد نیاز را به طور متعادل بدست آورد. نسبت به محیط های سایه مقاوم است.
2-  درجه حرارت : درجه حرارت مورد نیاز در شب حدود 15 درجه سانتی گراد ودرروز20 درجه سانتی گراد می باشد. 
3-     از لحاظ نیاز آبی بایستی در فاصله دو آبیاری خشکی معتدل به گیاه داده شود.
4-   گلدان ها را در هر فصلی می توان تعویض کرد و خاک گلدان تشکیل شده از یک دوم پیمانه خاک رس و یک پیمانه خاک برگ و یک پیمانه ماسه.
5-    روش تکثیر : این گیاه را می توان در تمام فصول و در محیطی مساعد با استفاده از روش قلمه زنی ساقه تکثیر نمود. ( قلمه های این گیاه را می توان در آب ریشه دار نمود )

 

http://nargil.ir
http://alikoochooloo.mihanblog.com

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۴,۷۱۲
کد خبر : ۱,۱۲۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید